גוגל Nexus: חופש הבחירה

לפני מספר ימים כתב ידידי ורעי דורון אופק פוסט על כך שהוא מחפש לעצמו מכשיר אחר במקום ה-N900 שלו, ובמקביל שמעתי מכל מיני אנשים את השאלה האם לרכוש את הגלקסי 3 או להמתין. לפני מספר ימים כתבתי פוסט על מכשירי הנקסוס שיצאו בקרוב.

nexusביום שני, בשעה שבארה”ב עסקו במרץ בנושא הסופה “סנדי”, גוגל הכריזו בשקט (מאחר ולא היה ניתן לקיים מסיבת עיתונאים) על המוצרים הקיימים. הנושא המרכזי הפעם היה: הרחבה. במקום מכשיר נקסוס אחד, יהיו 3 מכשירים שעליהם כתבתי פה בעבר.

מכיוון שגוגל לא שחררה קליפים רשמיים המציגים את המכשירים, הנה קליפ מ-The Verge שמציג את המכשירים וגם את אנדרואיד 4.2 (עדיין תחת השם Jelly Beans):

מאחר והוידאו צולם בטרם גוגל הכריזה על המחירים, ונשכחו עוד מספר קטן של נקודות, אני מעוניין להציג את אותן נקודות:

 • בכל הנוגע למחיר, גוגל החליטה ש”בעל הבית השתגע” והמחירים – זולים בטירוף:
  1. מכשיר נקסוס 4 עם 8 ג’יגהבייט אחסון (ו-2 ג’יגה זכרון) יעלה 299$ דולר, כלומר 1166 שקל (כמובן לפני מע”מ, משלוח ומיסים). רוצים 16 ג’יגהבייט זכרון? המחיר עולה בקצת ל-350 דולר, כלומר 1365 שקל (שוב, לפני מע”מ, משלוח, מיסים).
  2. מכשיר נקסוס 7 מקבל הנחה מפתיעה: מחיר נקסוס 7 בגירסת 16 ג’יגהבייט יורד ל-$199 ודגם ה-32 ג’יגהבייט יעלה $249. לשוק הישראלי זהו הטאבלט הכי זול ושווה (מכשירים של אמזון לדוגמא הם בעייתיים בשוק הישראלי הואיל ואת התכנים ניתן לצרוך רק אם אתה תושב ארה”ב. המצב כרגע קצת דומה בגוגל בכל הקשור לרכישת מדיה (שירים, עיתונים, ספרים, סרטים, סדרות) אבל נראה שגוגל עובדת הרבה יותר ברצינות להרחיב את השוק – רק לאחרונה הם הכריזו כי גם משתמשים מבריטניה וממספר מקומות נוספים יוכלו לרכוש כמו תושבי ארה”ב)).
  3. מכשיר הנקסוס 10 יעלה כ-$399 לגירסת ה-16 ג’יגהבייט ו-$499 לגירסת ה-32 ג’יגהבייט, שזה מחיר מטורף מבחינת מחיר נמוך ביחס למה שמוצע: מדובר פה בטאבלט הכי מהיר שיש, עם הרזולוציה הכי גבוהה שיש, אנדרואיד האחרון והוא גם הכי קל במשקל בקטגוריית ה-9 אינטש ומעלה.
 • פתוח: כל מכשירי הנקסוס פתוחים לחלוטין. אין צורך לחפש איך לעשות root, או לפרוץ כל מיני Boot Loaders בשביל להתקין כל ROM שתרצה. לא נוח לך עם האנדרואיד שמגיע עם המכשיר? תוכל תמיד למצוא גרסאות חלופיות או לקמפל בעצמך ולבנות ROM משלך עם הפונקציונאליות שתרצה. הקוד עצמו – זמין (במקרה של אנדרואיד 4.2 אני מניח שיקח לזה עוד 2-3 שבועות שהקוד יהיה ב-GIT).
 • מפרט גבוה: בניגוד לכל מיני מכשירים שהיצרנים מחליטים לחתוך במפרטים, בגוגל דווקא מפיקים לקחים ממכשירי הנקסוס הקודמים והם משתמשים בדורות האחרונים של המעבדים ומעבדים גרפיים, מרחיבים זכרון (RAM) ועדיין מוכרים במחירים שהם כמעט ה-Cost של גוגל.
 • הקץ להמתנה לעדכונים: את הריטואל הזה כולם מכירים (כל בעלי מכשירים מוטורולה, LG, סמסונג, אסוס וכו’) – יוצאת גירסה חדשה של אנדרואיד, רק חלק מהמכשירים מקבלים אותה וגם אז היא משוחררת רק לאחר מספר רב של חודשים. עם נקסוס לעומת זאת, אם מחר תצא גירסת אנדרואיד חדשה, תקבל תוך יומיים שלוש הודעה על עדכון והוראות מה לעשות (זה במידה ולא החלפת ROM וכו’), כלומר גוגל היא האחראית היחידה לעדכונים, לא עוד כל מיני עדכונים חצי אפויים מאותן חברות.

לסיכום: סידרת נקסוס החדשה של גוגל מוצעת לציבור במחירים מאוד זולים, עם עדכונים, ועם פתיחות שאף יצרן לא נותן כיום. לעניות דעתי, אם לא רכשת עד עכשיו גלקסי S3 או מכשירים אחרים ואתה רוצה לרכוש, כדאי לחשוב ברצינות על המכשירים של גוגל.

Print Friendly, PDF & Email

3 תגובות בנושא “גוגל Nexus: חופש הבחירה

 1. מסכים לגמריי, בנושא של מחיר ו"שבירת השוק" , גוגל, לדעתי .. הגיעו למסקנה שהם הולכים להציף את השוק .. ומבחינת הלקוחות – זה יופי של דבר.

   

סגור לתגובות.