הומואים ולסביות–הפגנה לא תעזור

(אי אפשר להכניס כותרת יותר ארוכה והכוונה גם ל-בי וטרנסג’נדר כמובן)

זוכרים את הפוסט הקודם שכתבתי? מאז היתה התפתחות נוספת. אורית פוקס (הבחורה הישראלית עם הכי הרבה ניתוחים וסיליקון שאני מכיר בישראל) הצהירה הצהרות שלא ממש מעידות על חוכמה יתרה, כמו “הומואים זו מחלה” (קראו את הטוקבקים).

בתגובה, קהילת ה-להט”ב החליטה שנמאס לה ובמוצ”ש תהיה הפגנה.

זו, לעניות דעתי, טעות רצינית.

מדוע? הסיבה פשוטה: כשזה מגיע לאמונות, נבערות, טיפשות וטמטום אצל אנשים מסויימים, הפגנה רק תגרום להם “להתחפר” באותה אמונה מפגרת.

אם קהילת ה-להט”ב מעוניינת בהכרה, ומעוניינת להסביר לציבור לגבי הדברים האלו, צריך ללכת במסלול שונה לחלוטין.

איזה מסלול? הסברה.

מסלול הסברה טוב יכול להיות אתר אינטרנט שמסביר מבחינה עובדתית דברים ומפריך סטיגמות ידועות. הומוסקסואליות זו לא מחלה? תסביר מדוע, תביא תימוכין ממקורות מוכרים. וידאו-קליפים עם הומואים ולסביות בצבא, בחיים, בזוגיות, במשפחה – תוך הסבר על החיים שלהם, יתקבלו באוזן יותר קשבת מאשר צעקות בהפגנה.

אתר כזה גם יכול לעזור יותר להורים שמגלים שהבן שלהם הומו, או הבת שלהם לסבית, אבל האתר לא אמור להיות ערימות של תוכן יבשושי, אלא משהו יותר “חי”, משהו יותר מושך, וכמה שידוע לי לא חסרים הומואים ולסביות בתחומי המדיה, ויז’ואל, גרפיקה – שיודעים ליצור דברים ותוכן שמושך את העניין ומסביר בצורה נעימה דברים.

Print Friendly, PDF & Email

2 תגובות בנושא “הומואים ולסביות–הפגנה לא תעזור

 1. הבעיה של ההומאים וכו' אינה חוסר פרסום – אלא עודף פרסום.

  כמדומני שאם הבקשה שלהם הייתה – עזבו בשקט ואל תיכנסו לנו לחדר המיטות – היא הייתה מתקבלת גם על ידי גורמים דתיים ושמרנים אחרים.
  לא צריך לפרסם בראש חוצות שיש הומואים בצבא. הם יכולים להיות שם – הם לא בני אדם? יש עליהם שלט "הומו"? לא. שיתנהגו שם כמו כל בן אדם נורמלי.

  גם אם אני מאמין שהקב"ה יזרוק אותם לגיהנום אחרי 120 זו בעיה שלו – לא שלי.

  מה גם שהמאבק שלהם מצטייר כעוד זרוע של מאבק גדול יותר:
  http://www.maraah-magazine.co.il/show_item.asp?levelId=64541&itemId=42&katavaId=107

 2. אני מסכים איתך שצריך מסע הסברה, ולמיטב ידיעתי יש כזה (חוש"ן?) אבל גם יש מקום להפגנה. צריך להראות נוכחות ונראות בסופו של דבר. צריך להראות לאנשים שאימרות כאלו לא יכולות להתקבל בשתיקה.

  מה שהח"כים עושים הוא לא מפגר בכלל. הם משרתים ציבור, ציבור נבער וטיפש, אנסטסיה יודעת בדיוק מה היא עושה, בקרב המגזר הרוסי יש בעיה של הומופוביה, ובגלל שהיא יודעת את זה, וזהו קהל היעד שאותו היא מייצגת, היא צריכה להגיד אימרות שכאלו כדי לקבל את הקול שלהם.

  ובזמן שאני מסכים איתך שצריך להשקיע בחינוך של אותם אנשים ובפרט בדור הצעיר יותר, אני לא חושב שצריך לשלול את לגיטימיות ההפגנה, צריך להראות שלקהילה יש כח וצריך להראות שלא מקבלים אימרות כאלו בשתיקה. כמו שאנשים מוחים (כרגע בפייסבוק), ומראים שהשטויות שהח"כים אומרים לא נכונות ע"י עצם קיומם, כך גם בהפגנה פיזית ניתן יהיה להראות את זה (ובכך אפילו להיחשף לאוכלוסיות אחרות).

  בקיצור, אני מאמין שיש מקום לפעולה בשתי הרמות האלו.

סגור לתגובות.