דרושים

הנה סיפור: לפני מספר שנים עבדתי בסטארט אפ קטן (שכבר מת לצערי). הייתי העובד השלישי בחברה ויומיים לפני שהגעתי הם קיבלו השקעה נכבדה. הם חיפשו מפתחים עם ידע רציני בכל מיני טכנולוגיות ולקח להם 6 חודשים למצוא אנשים למלא את המשרות. הם לא היו סופר בררנים, אבל מה שהגיע במקרים רבים לא היה מה שהם חיפשו (נו טוב, הם חיפשו רק דרך חברות כח אדם, כמה שצעקתי שיחפשו דרך האינטרנט – לא עזר).

כפי שכתבתי היום, אני מחפש קבוצת משקיעים (או קרן השקעות) להרחיב בצורה ממש גדולה את העסק. אני עדיין לא חושף פרטים כמובן, אבל מדובר בהתרחבות ממש גדולה בכל קנה מידה (ולא, אני לא מחפש להתחרות בספקי האינטרנט המקומיים).

אני מאמין שלמצוא משקיעים יקח זמן, אך אני רוצה להיות מוכן עם רשימת אנשים שפוטנציאלית אני יכול לשכור את שרותיהם, בין כשכירים ובין כפרילאנסרים.

אז על מה אני מדבר? אני קורא לזה “פרויקט X”

פרויקט X (לפחות בחלקו הגלוי) הוא פרויקט ההתרחבות שאני מתכנן. הפרוייקט משתמש בוירטואליזציית KVM ובכלים רבים נוספים (קוד פתוח כולם) לעשות דברים שונים ו.. מופרעים. תאמינו לי שהם כאלו מופרעים, ששום ספק VPS בארץ ובעולם (למיטב ידיעתי) לא ביצע ולא נותן.

בחלק מהמקרים נשתמש בכלי כמו שהוא, בחלק אחר מהמקרים נצטרך “להרביץ” לכלי ולעשות שינויים על מנת להשתמש בכלי/ספריה/אפליקציה וכו’.

להלן רשימת המקצועות שאני מחפש. זה לא אומר שמחר בבוקר אני פונה אליכם ומבקש לשכור אתכם אולם מהרגע שתושג ההשקעה.. צפו לטלפון/אימייל/סקייפ.

 1. מפתחי Kernel: נסיון עם כתיבה/שילוב דרייברים, אופטימיזציה ועוד.
 2. איש סיסטם לינוקס: נסיון מאוד עשיר בלינוקס, נסיון עשיר בכתיבת סקריפטים, הקמת/תחזוקת GIT, SVN, שרותים כמו NFS, iSCSI, הרשאות, ודברים אחרים שסיסטם לינוקס צריכים לעשות.
 3. מומחה KVM: אחד שיש לו נסיון עשיר בפיתוח של וירטואליזציית KVM (עדיפות למפתחים שעבדו בקומרנט), libvirt, VirtIO, virsh ועוד. סביר להניח שנצטרך 2-3 אנשים.
 4. מתכנתים ב-Perl ובפייתון עם נסיון של שנים – לכתיבה של כל המערכת מ-א’ ועד ת’. סביר להניח שנצטרך לפחות 3 אנשים כאלו.
 5. מתכנת PHP עם נסיון גדול מאוד ב-JS (למערכות Front End).
 6. איש QA נודניק שיודע לנדנד על באגים. נסיון והכרה טובה של שפות Python, Perl. יתרון לאחד שמכיר גם PHP.
 7. איש UX לעיצוב ממשקים, נסיון ב-PHP ו-JS – יתרון.
 8. האקר במובן של Cracker – אדם עם נסיון ארוך בפריצות (לא ילד!) וחסימת הפריצות.
 9. אנשי תקשורת עם נסיון עשיר בתקשורת על Linux, הווה אומר לא רק iptables אלא רבדים יותר עמוקים (כולל DPI), הכרות רומנטית עם DDoS, נסיון עם IPv6, נסיון עם Open vSwitch כולל הקוד עצמו ולדעת לבצע שינויים בו. נסיון והגדרות לסיבים, מטרו, ועוד.
 10. מפתח ב-C (או ++C) למציאת פתרונות Storage מסוגים שונים (לא הקופסאות של NetAPP, EMC וכו’), עדיף עם הכרות עמוקה בחומרה, Cache וכו’.
 11. מנהל צוות פיתוח עם נסיון בניהול אנשים.

בהזדמנות זו אני מעוניין להתנצל בפני אנשים שפנו לגבי מהנדסי חומרה בסביבות שאינן X86. ניסיתי לבדוק אפשרות הקמת שרתים מבוססי ARM, אולם לצערי כמות ההשקעה שהנושא מצריך (מבחינת כספים) הופכת את הנושא למשהו ששום משקיע שפוי בארץ לא היה מוכן להשקיע ולכן אני יורד מהנושא.

קורות חיים (בבקשה, PDF או לינקים לגוגל דוקס) לשלוח אל: [email protected] ולציין: פרויקט X.

אשמח אם תוכלו להעביר את הלינק לפוסט הזה הלאה לאנשים שמתעניינים בחיפוש עבודה בעתיד הקרוב.

Print Friendly, PDF & Email

2 תגובות בנושא “דרושים

 1. אתה הולך להעסיק את האנשים האלה? במשרה מלאה? חסר פרטים.

  אל תשכח שבתחום הRT/קרנל/סטורג' רוב האנשים שאני מכיר הם שכירים ולא מחפשים עבודות פרילנס בשונה מתעשיית האינטרנט/מובייל ששם זה הרבה יותר נפוץ.

  • רוב המשרות שהוזכרו כאן (פרסמתי למען האמת רק מחצית מהרשימה שיש לי כאן) יהיו שכירים.
   יחד עם זאת, ישנם כמה מקצועות שלהשכיר מישהו כשכיר זה פשוט לא הגיוני. איש UX לדוגמא: הוא יעצב ממשקים שונים ואז מה נעשה איתו? נקרא לו מדי פעם לכמה שעות להוסיף/לתקן.

סגור לתגובות.