גולן טלקום – סקירה קצרה

לפני כשבוע וחצי עברתי מאורנג’ (“השוחטים במחיר”) לגולן טלקום, והחלטתי לשתף אתכם הקוראים בסקירה טכנית של הדברים, מה קורה ומה לא.

אז קודם כל נתחיל בנקודה שלא ממש מובהרת באתר גולן-טלקום: אם אתם רוצים לעבור והמכשיר שלכם נעול לסים “זר”, תהיה לכם בעיה רצינית לעבור (כבר קרה לי שנציגה של אורנג’ רצתה לשלוח אותי למרכז שרות על מנת לפתוח את המכשיר. מספר צעקות – והפלא ופלא, יש קוד פתיחה).

איך בודקים אם המכשיר שלכם נעול או לא? הזמינו את ה-SIM, ולאחר שתקבלו אותו פיתחו את המכשיר והכניסו את ה-SIM. במידה והמערכת תציג לכם הודעה שזה Not valid SIM או הודעה אחרת – אז מכשירכם היקר נעול ויש לפנות אל חברת הסלולר הישנה שעבדתם איתה, לקבל את הקוד, להקיש, לקבל מהמכשיר הודעה המאשרת כי הנעילה הוסרה ורק אז להתחיל את האקטיבציה של ה-SIM. אם תעשו זאת הפוך (כמו שעבדכם הנאמן עשה.. הייתי בטוח שהמכשיר שלי פתוח), מחכה לכם שעות של תסכול בלי שום קו.

הערה חשובה שחלק מהאנשים שוכחים אותה: שמרו את קוד פתיחת המכשיר. אם בעתיד תהיו מעוניינים לאפס לגמרי את המכשיר, תצטרכו להזין את הקוד מחדש. בהחזרת המכשיר למצב התחלתי, הנעילה חוזרת.

לאחר שקיבלתי את ה-SIM והפעלתי אותו, ניסיתי לבצע איתו מספר שיחות, לקבל שיחות, לשלוח SMS ולקבל ואז גיליתי את ההפתעה הלא נעימה. אם אתם עובדים עם “תותח מסרים” בחו”ל, מקבלים הודעות תזכורת ויומן מגוגל וכו’ – לא מקבלים את ההודעות בגולן טלקום, כך שאם הינך מנטר שרתים ושרותים שונים, דאג לפתרון חלופי כרגע או תשתמש בתותח מסרים שעובד מישראל.

מבחינת איכות שיחות – זה סלקום, לטוב ולרע (לרע – בצפון הארץ! סלקום מתקמצנים באנטנות? אורנג’ בהשוואה לכך נותנת איכות קליטה טובה בהרבה!). מכמה בדיקות שערכתי בתוך מבנים (ואני מדבר על מבנים עם חללים גדולים), הטלפון שלי (נוקיה E72) מיהר לעבור מדור שלישי לדור שני וגם אז למחצית מהקווים המייצגים קליטה סלולרית.

שרות לקוחות: עד הבוקר לא היה קיים כמעט שרות לקוחות לגולן טלקום. שיחות טלפון היו מנותקות לאחר מספר דקות, אימיילים לא נענו (שלחתי 2 מיילים, לא קיבלתי תשובה) והודעות דרך פייסבוק גם לא נענו (שלחתי 2 הודעות). קצת מפתיע שחברה כמו גולן טלקום לא יכלה להקים מערכת טיקטים מבוססת קוד פתוח כפתרון זמני. יחד עם זאת, הבוקר שהרמתי טלפון ענתה נציגת שרות שאמנם עדיין לא ידעה לענות על הכל אך היא שאלה אחרים וחזרה עם תשובות. סוף סוף שיפור בתחום.

הנקודה היחידה שעדיין לא קיבלתי עליה תשובה היא “כמה זה ללא הגבלה”. מהו אותו מספר שאחריו יש צורך בתשלום נוסף לשיחות והודעות בחבילת ה-99 שקל?

לסיכום: נכון להיום, מה שגולן טלקום הבטיחו – הם מקיימים פחות או יותר. עדיין ישנם “חריקות” כמו קבלת הודעות SMS מחו”ל, עדיין אין להם חבילות יעודיות ל-DATA (לטובת כל הרוכשים טאבלטים ומכשירים אחרים הכוללים SIM לתקשורת סלולרית) ועדיין אין תמחור מעבר לשימוש 3 ג’יגהבייט של נתונים. כולי תקווה שגולן טלקום יתנו על כך תשובות ופתרונות בקרוב.

ולשאלת השאלות: האם לעבור לגולן טלקום? תשובתי על כך היא כן. הם שווים את ה-99 שקלים וגם לחבילות ה-10 שקלים יש מקום (במיוחד להורים שלא מבצעים שיחות רבות).

Print Friendly, PDF & Email

39 תגובות בנושא “גולן טלקום – סקירה קצרה

 1. אוקי, הסברת לי משהו חשוב על למה אני לא מקבל SMSים מגוגל קאלנדר עד עכשיו. מצד שני, אצלי היו הרבה פחות בעיות במעבר. אני חייב להגיד שבעניין הזה דווקא יש לי כמה בעיות. אני כבר קרוב מאוד לקצה שלושה הג'יגה ומפחד לראות מה יקרה כשאעבור, אבל אני גם יודע שאני מפחד הרבה פחות לדבר עכשיו כי אין לי פחד מחריגה (ואני ממש מדבר הרבה, בין היתר כי זו העבודה שלי).

  מה שכן, ככל שאני יודע, הטלפון לא אמור לעבוד בכלל במצב של דור 2. אני ביטלתי אצלי את הקליטה של 2G לגמרי (אני עם Motorola Defy).

  • בעקרון במכשירים כמו של נוקיה ואחרים, ברירת המחדל של המכשיר היא להתחבר לדור 3 וליפול לדור 2 אם אין קליטה של דור 3. אתה גר במרכז, והמרכז מרושת לחלוטין, כך שאתה תמיד תקבל דור 3.

 2. לפני חודשיים קיבלתי חשבונית של 618 ש"ח לשני קוים (אני דברן קטן מאוד). החשבון הממוצע שלנו עמד על כ-400 ש"ח. החודש קיבלתי מגולן חשבונית של 217 ש"ח על ארבעה קוים (שניים של 99 ושניים של 9.90). כלומר חסכתי כ-2400 ש"ח לשנה (שווה ערך ליום חופשה משפחתית במלון באוגוסט).
  ושכחת להוסיף שגם אין MMS.

  • תוחח מסרים (חלק קוראים לזה תותח מסרונים) הכוונה לשרות או אפליקציה ששולחת הודעות SMS על פי פרמטרים שהגדירו לה. לדוגמא: חברות רבות משתמשות בשרותי תותח מסרונים לשלוח SMS למנהל הרשת אם אחד השרתים קרס או הפסיק לעבוד. הקשר ליומן של גוגל – גוגל מאפשרת בזמן קביעת פגישה לשלוח תזכורת ב-SMS לטלפון שלך זמן מה לפני הפגישה עצמה כדי להזכיר לך.

 3. אני מחכה שהם יתבגרו מעט, ובעיות ההתחלה שלהם יפתרו, ואז סביר להניח שאעבור אליהם.

  הם בבאת אחת קלטו המון לקוחות חדשים, בלי שיש להם את כל היכולות לעשות את זה. התוצאה היא תקלות שונות, חוסר יכולת לעמוד בבעיות מול לקוחות ועוד.

  כמו כן, רק היום למשל, הם פרסמו שהם תומכים בחיוג למספרים כדוגמת 106. כלומר הם עדיין לא מוכנים על הסוף, הם מספקים דברים תוך כדי תנועה.

 4. אני בטוח שיש להם קבוצת אנשים שעובדת כל יום לתוך הלילה רק כדי שפיצ'רים בסיסיים יעבדו. כמות הלקוחות שהם קלטו מאז שהתחילו לעבוד בוודאי תאתגר כל חברה, בטח חברה שעיסוקה מתן שרותים ברשת טכנולוגית שדורשת הרבה עבודת אינטגרציה.

  — אריק

 5. יש להם עדיין בעיה עם תותחי מסרים ישראלים ג״כ.
  הודעות מבזק לא מגיעים.
  אבל עדיין אני מעדיף אותם כל אחת מהחברות החברות בקרטל הסלולרי.

 6. יש להם צפי לגבי סמסים מחו"ל? (רלוונטי להזדהות עם סוג של OTP לפייסבוק שמגיע כסמס ועוד כל מיני שרותים)

 7. מדבריך מובן שיש לגולן טלקום מספר טלפון
  אני חיפשתי ולא מצאתי תוכל לשלוח לי אותו למייל?
  [email protected]
  תודה

 8. העברתי את כל המשפחה להוט-מוביל (חלק ל-89 הכל-כלול וחלק ל10 אג לשיחה/סמס/מגה). החסכון הכספי מאד משמעותי.

  כאשר עוברים בהוט את מגבלת נפח הגלישה, הם מאיטים את הקצב. כך שדוא"ל וסנכרון יומן תמיד יהיה. ובכל מקרה לא חורגים מהמחיר.

  ההמרה הלכה חלק יחסית. מתוך 5 מספרים, אחד התעכב יומיים עד שהמספר שוחרר על ידי אורנג'.
  סה"כ so far so good

 9. הנקודה היחידה שעדיין לא קיבלתי עליה תשובה היא “כמה זה ללא הגבלה”. מהו אותו מספר שאחריו יש צורך בתשלום נוסף לשיחות והודעות בחבילת ה-99 שקל?

  אם אתה מתקשר ל144 אתה משלם, אם אתה מתקשר לפאלפונים בחו"ל אתה משלם, SMS בחו"ל גם משלם, טלפונים קווים בחו"ל אבל לא ב31 מדינות שזה חינם אתה משלם חוץ מה-99 שקל

 10. שלום חץ,
  מהו "תותח מסרים" שדיברת עליו"? זה SMS?
  האם מדובר גם בiMessage של iPhone?

  בברכה,
  הבונה

  • תותח מסרים זה שרות או אפליקציה שיודעת לשלוח מסרים דרך מחשב במקרים של הודעות מערכת, כמות הודעות רצינית מסחרית ועוד.

 11. שלום חברים .
  להלן הסבר על חבילת הכל כלול :
  שיחות בארץ ללא הגבלה
  SMS + mms בארץ ללא הגבלה
  גלישה ללא הגבלה , כאשר חורגים מה3g מהירות הגלישה יורדת בלבד!
  שיחות לחול ל53 מדינות למכשירים נייחים ללא הגבלה
  לארצות הברית וקנדה ניתן לחייך גם למכשיר נייד ללא הגבלה
  מספרי פרימיום אינם כלולים בחבילה , כגון 144 , כוכביות למינהן, 1900 וכל מספר אחר שטתם יודעים שבו אתם מקבלים שירות כולשהו שעליו עלייכם לשלם. מספרי פרימיום לא כלול בשום חברה סלולרית כיום מכיוון שאילו שירותים המוצעים בתעריף שיחה השונה משיחה רגילה .
  מקווה שעזרתי . יום טוב 🙂

 12. מצאתי את זה בגוגל:

  If you are a mobile phone company, and wish to integrate with the SMS feature of Gmail, please drop us a note at: [email protected]. Please note that this is for mobile phone companies only and we will not respond to individual requests.

  משהו מכיר משהו שמכיר …בגולן שיוכל לטפל בזה?

 13. יש להם את השירות הכי נורא בעולם. פשוט לא עונים! גם אחרי 40 דקות.
  כדי להתנתק צריך לשלוח דואר רשום. אני שלחתי דואר רשום והמשיכו לחייב אותי ב 99 ש"ח למרות שאפילו לא קיבלתי את ה sim ואין עם מי לדבר!

 14. כדאי לשים לב
  אם המכשיר ננעל, בגולן דורשים שנדווח על גניבה או אבידה
  במקרה שלי המכשיר ננעל עקב בקשת שירות לפתיחת גלישה סלולרית שלא היתה אפשרית משום מה בעת התחברות למספר חדש
  נסיונות מול נציג אדיב נכשלו
  לדבריו הוא אינו מכיר היטב את הדגם המסוים של המכשיר ולכן, יחזור אלי בעוד יומיים
  כך באמת היה
  אף אחד בגולן לא הבין מדוע הסים נעול
  בקשתי לדבר עם מנהל.
  מר ליאור הנכבד הודיע לי חד משמעית שאני אשמה כי לחצתי לחיצות לא תקינות
  ולכן אשלם שוב על סים חדש שיישלח אלי הביתה
  סרבתי כי לא חטאתי בכלום. היה לי מכשיר תקין וננעל לאחר שיחה עם נציג גולן.
  אציין כי בד בבד עם זה הוא שגה בהקלדת מספר כלשהו ואמר כי שגיאה יכולה להתרחש כשמקלידים
  בקשתי שיבדוק ףתיעוד השיחות שלי עם נציגיו
  לדבריו המוקדן לא רשם בכלל תיעוד לשיחותינו [היו לפחות שתיים]
  לא הגיב על שאלתי מדוע לא השיבו לפניותי [3 פניות] במייל
  אמר שינסה להקשיב לתוכן השיחות שהיו לי עם הנציג
  לא חזר אלי עד היום!!
  עברו מאז השיחה האחרונה שלי עמו יומיים ואני בלי תקשורת בכלל
  אין פניה מנציג, ממנהל או במייל

 15. מזה כשבוע יש בעיה כללית בשליחת מסרונים מגולן.

  בתמיכה הטכנית לא מתייחסים לזה בתור בעיה מערכתית (או לפחות לא מגלים ללקוח שמתקשר שוב, ושוב, ושוב), אבל מעיון בפייסבוק שלהם עולה שהתלונות בנושא בימים האחרונים רבות ומתרבות.

  הבעיה אצלי החלה משני קווים שהחלפתי את מספריהם אחרי הניוד (מיד אחרי הניוד דווקא הכול עבד פיקס), והתרחבה אחרי כמה ימים לשני קווים נוספים. מאוד מתסכל, ואין פתרון באופק.

 16. מלכה, אשמח לשמוע איך העניין נפתר, האם פנו אלייך או שעזבת אותם?

 17. חץ, תקן אותי אם אני טועה- הקליטה בצפון זהה לזאת של סלקום בצפון? וגם במרכז?

  תודה מראש

 18. האם למישהו יש מושג על איזו מהירות גלישה מדובר  ? 

  אני משתמש ב Google Authenticator , ז"א שבמקרה של רישום / שחזור  Google  שולח SMS ..

  האם זה יפעל  ?

   

  עמית.  

   • מאוד נשמח שתביא לכאן את ההגדרות שלך ..איך אתה מצליח לשלוח .. עד להיום מאז 5/2012 שיש לי את הקו בגולן טלקום -לא ניתן לשלוח SMSבאמצעות גימייל/גוגל !!

 19. הבעיה שאני נתקלתי בה ועדיין לא ברור איך אפשר לפתור היא חוסר קליטה בחו"ל. הייתי באיטליה ולא הצלחתי בשום פנים ואופן לקבל רשת, ולכן גם לא לקבל שיחות וSMS. המכשיר שלי פתוח לשיחות בחו"ל, ועבד ברשת אחרת.  בשירות אמרו שהכל בסדר.

 20. SIM של GOLANTELECOM בתוקף עד 1/2014 – בזיון !!!
  אולי שר התקשורת יסביר ויבהיר לצרכני גולן כאן שמגלים שכרטיס הסים של גולןטלקום בנייד שלנו למה הכרטיס עם תוקף עד 1/2014 ??? מה אנחנו עם כרטיס בחברה זרה בחו"ל ..? מה קורה כאן מר ארדן ? ממתי חברת סלולר כאן עם תוקף לשנתיים בלבד? וזה שגולן חברה וירטואלית גילינו רק באמצעות כתבות בתקשורת על אף פניותינו הרבות לגולן בתלונות על העדר קליטה בקו – לידיעתך השר ארדן – אין בהסכם גולן כל איזכור ומידע שקוף לצרכנים על היות גולן חברה וירטואלית של סלקום כאן !! האם לזלזל בנפגעי גולן הפך להיות שיטתי כאן גם במשרד התקשורת?

  • כמה דברים:

   1. קודם כל, מומלץ שתכתוב את הדברים בדף הפייסבוק של גולן, תקבל מהם תוך זמן קצר תגובה

   2. חברת גולן טלקום קיבלה רשיון MVNO, הווה אומר "מפעיל וירטואלי" שיושב על תשתית סלקום. כיום אגב, לפחות חצי מהתשתית שלהם היא עצמית.

 21. הסלוגן "מספיק להיות פראיירים " הסאבטקסט ..הפוך על הפוך … תהיו פראירים רק שלי בגולן טלקום …

  1.הקו נודד רוב הזמן לחיפוש תשתית/אתר של סלקום …הסוללה נטחנת בקצב…הקרינה מוגברת בהתאם במכשיר.

  2.בגולן מהירות הגלישה בקצב צב מת …וגם מאיטים קצב גלישה בתום 3G ככל חברות הסלולר מבלי להגדיר בהסכם ההתקשרות קצב האטה בתום ניצול מיכסת הגלישה בחבילה .

  3.בגולן גובים תשלום מראש על החודש הבא בטרם ניתן השרות …

  4.בגולן אין בכלל שיטת "חיוב ייחסי" באם הנך עובר בין החבילות או מתנייד אליהם בסוף החודש/כמה ימים לפני מועד סגירת החשבון ..מחוייבים על חודש מלא !

  5.בגולן רק במבצע האחרון 59 שח הורשו לאחרונה גם לקוחות וותיקים להתנייד למבצע חדש כאשר בפועל לקוחות וותיקים לא הורשו עד לחודש 12/2013 להתנייד/לשנות חבילות ולעבור למבצעים חדשים .וכל מבצעי גולןטלקום היו למצטרפים חדשים/לללקוחות קיימים שרוכשים קו נוסף .

  6.עם קו גולן לא ניתן בקלות להירשם בחו"ל למפעילות זרות בגלל תקלה קיימת ומתמשכת שבגולןטלקום יודעים עליה…עם קו גולןטלקום בחו"ל לא ממש מצליחים לממש את שיטת החיוג המוזל CALLBACK , לקבל סמסים ונאלצים למעשה להיות ללא קו נייד סלולרי ומנותקים מכל קשר סלולרי.

  לאחרונה נודע למנויי גולןטלקום שחלק מהאנטנות של גולןטלקום פורקו ברחבי הארץ בטרם אושר ע"י הרשות להגבלים עסקיים כאן הסכם שיתוף של גולןטלקום עם פלאפון/סלקום – העדר תשתיות עצמאיות מספיקות והסרת האנטנות הקיימות של גולןטלקום מבעוד מועד ..בהחלט משפיע על איכות הגלישה והקליטה בקו גולןטלקום וגורם לעוגמת נפש בלתי נסבל.

סגור לתגובות.