הצפון ובחזרה, ופרטיות של הסלולר שלך

קוראי הבלוג הקבועים כבר קראו שרציתי לעבור לצפון מפאת חסכון ועוד סיבות, ואכן עברתי לצפון. לאן בדיוק? בשלב זה, להוריי. מדוע? אה, טוב ששאלתם.

כאן בצפת נפתח לאחרונה בית ספר לרפואה, מה שהצליח תוך זמן קצר להקפיץ את המחירים פה בעשרות (ולעיתים במאות) אחוזים. פעם היה אפשר לשכור בצפת דירה של 3 חדרים בגודל של 70-90 מטר בסכום של 1300-1600, היום המחירים מתחילים ב-2200. כמובן שאפשר לחפש דירה יותר קטנה במחיר יותר זול, אולם אלו ברובם תפוסות ע"י הציבור דתי-חרדי (לא מעט מודעות מפורסמות עם הדגשה שהם לציבור החרדי בלבד).

לא חייבים צפת (או ראש פינה, שם המחירים משתוללים כאילו המקום הוא רמת גן!), אפשר למצוא במושבים הסמוכים במחירים יותר זולים, אולם כאן לי יש בעיה קצת אישית: בשביל לצאת מאותם מושבים לצרכי סידורים (ויש לי לא מעט מהם), עליך להצטייד ברכב, ורכב אין לי. אפשר להשתמש בתחבורה הציבורית.. שמגיעה לשם אחת לשעתיים שלוש או יותר.

לא חסרים יתרונות אחרים לצפון. השקט כאן ב-10 בלילה נתן לי לחשוב על רעיונות מעבר לתכנון שרת שכתבתי עליו בעבר. רעיון ש-Calxeda פיתחו ממנו מוצר (שרת על המון מעבדי ARM), אבל אני חושב עליו בכיוון אחר לגמרי (יש למישהו איש קשר ב-Freescale או בסמסונג במקרה?). כמובן שהרעיון צריך משקיעים וכמה אנשי פיתוח בתחום החומרה והתוכנה, וזה לא משהו שיקרה מחר בבוקר, אבל תמיד חשוב לתכנן קדימה.

איך הפתגם אומר "דברים שרואים משם, לא רואים מכאן", הפתגם בהחלט צודק, ולכן אני מבקש את עזרת הקוראים: אם מישהו מכיר דירה באזור תל-אביב/רמת-גן/חולון/בת-ים/ראשל"צ/גבעתיים עד מחיר 2800 ל-2.5 חדרים, ל-50 מטר בערך – אשמח לשמוע.

ואם מדברים על מעבר, עבדכם הנאמן החליט לעבור לגולן טלקום. נכון, ההצעה של הוט מובייל יותר זולה, אך נכוויתי מספיק מ-הוט. בזמן ההרשמה שמתי לב למשהו מאוד מעניין: עוד לפני שסיימתי את ההרשמה, לפני שהכנסתי מספר כרטיס אשראי ושאר פרטים, שהכנסתי רק מספר טלפון סלולרי לאישור שזה הקו שלי, מיד הגיעה לי הודעת SMS מאורנג' שאני מוזמן לחייג אליהם לגבי מסלולי יציאה. יכול להיות שהשרת של גולן טלקום ברגע שהוא שולח בקשת וידוא לאורנג' שהטלפון שלי, המערכת של אורנג' מיד "יורה" SMS אליי על תוכניות יציאה, כך יוצא שאורנג' בעצם יודעת על המחשבה שלי עוד לפני שבכלל עשיתי צעד בנידון. קצת מטריד…

Print Friendly, PDF & Email

7 תגובות בנושא “הצפון ובחזרה, ופרטיות של הסלולר שלך

 1. על השומרון חשבת?
  זה נכון שהמחירים בסביבה הזו קפצו באופן דרמטי, אבל יש יישובים זולים שאפשר למצוא בהם משהו נחמד.
  אם תחפש היטב תמצא כאלה שיש בהם גם תחבורה ציבורית סבירה (אם לא, יש טרמפים).

  זה אפילו קרוב מאוד לחוות השרתים בראש העין.

  מה שכן, זה נכון ההקפאה הארורה הקפיצה את מחירי הדירות בכל היישובים שעל כביש חוצה שומרון (כביש 5 – אריאל-גלילות), וגם ביישובים מרוחקים יש עליית מחירים תלולה.
  בעבר אנשים שכרו פה טירות במחירים מגוחכים. היום הם משכירים דירת-מרתף קטנה באותו מחיר.
  אבל עדיין אפשר להשיג קראוונים ביישובים מבוקשים בכ-1000 שקלים לחודש.

  • ראיתי. מכיר. המנכ"ל של החברה הזו רצה ממני בפעם האחרונה שהתעניינתי 45,000 דולר. איך אומר יצפאן "יקר לי" 🙂
   אגב, בארץ לאחסן דבר כזה ממש לא זול, במיוחד שחברות כמו נטויז'ן שוחטות במחירי החשמל שהם לוקחים (250% מעל המחירון של חברת החשמל)

 2. פעם אחרונה שבדקתי חיפה וכרמיאל יחסית זולות, אם כי כרמיאל יותר.
  מכרמיאל יש לך אוטובוס ישיר לעכו (רכבת) ואוטובוס לחיפה.

  בחיפה שמעתי שיש פלא שנקרא תחבורה ציבורית בשבת.

 3. יש לי כמה מכרים בשומרון וזו הצעה לא יעילה למי שאין לו רכב.

  חץ, ברוך אתה בבואך, באמת לא הבנתי איזה הליך כירורגי יוכל להפריד אותך מהמרכז.

  ושקט בעשר בלילה? מאיי גאד.

סגור לתגובות.