BitCoin – יש פה משקיע/יזם רציני?

(הערה קטנה: על מנת שלא אובן נכון, התוכן במאמר הוא הצעה כללית, אין מדובר על כך שאני מחפש להיות מושקע, אינני מחפש לפתוח סטארט-אפ או לחפש תמלוגים על הרעיון. זה רעיון שכל אחד יכול לעשות איתו כרצונו ללא קשר אליי)

אתמול והיום לקחתי קצת זמן כדי ללמוד את המטבע החדש Bitcoin מבחינת ארכיטקטורה, מימוש, העברת כספים וכו'. אני כמובן לא "ספץ" בנושא מכמה שעות השקעה, אבל אני חושב שהבנתי את הבסיס.. ואני חושב שיש כאן מקום לקבוצת מתכנתים להקים משהו רציני.

אז קודם כל, למי שאינו מכיר מהו המטבע האינטרנטי, מומלץ להתחיל לקרוא לגביו כאן.

הסיבה שאני התעניינתי לגבי Bitcoin היא סיבה מסחרית פשוטה: אני מעוניין למכור שרתי VPS (במיוחד שהחל מאתמול יש לנו שרתים במחירים זולים בטירוף – גם מול המתחרים הגדולים – בארה"ב ובאירופה) ולתת אפשרות לשלם עם Bitcoin.

הבעיה המרכזית? הפתרונות המוכרים שיש כיום הם פתרונות ברמת המכונה האישית, כלומר אני יכול להתקין Client כמו Bitcoin-Qt והוא יוצר לי Unique ID שאליו אני יכול לקבל כסף (אני יכול ליצור כמה שאני רוצה משתמשים כאלו), אבל אם מחר נגנב המחשב ממני או שהדיסק הקשיח נדפק ואין לי גיבוי לקובץ wallet.dat – הלך הכסף.

וזה רעיון לא כל כך טוב…

לעניות דעתי, משקיע רציני שמכיר טוב את עולם הטרנסאקציות יכול לעשות עסק לא רע בכלל, ויש כאן הזדמנות לדעתי להקים "Paypal" ל-Bitcoin.

על מה מדובר? די פשוט

כיום קיימת בעיה רצינית להמיר מטבעות לכסף ממשי. יש כמובן כל מיני עסקים קטנים (כמו bitcoil) שמאפשרים להמיר שקלים ל-BTC (זה הקיצור הרשמי של Bitcoin) וההיפך. מה אין? אפשרות להמיר דרך כרטיס אשראי, כלומר אתר שאני יכול להעביר את הכרטיס אשראי שלי ולרכוש לי 100 BTC או לתת 100 BTC ולקבל זיכוי בכרטיס האשראי שלי, או אפשרות לקבל כסף מזומן (ללא העברה בנקאית) במכירת מטבעות BTC.

וכאן בדיוק הרעיון שיכול לקרוץ למשקיע רציני – להקים "בנק" שיעשה את הדברים. כיום יש "בנק" כזה יחיד – MtGox, אבל זה פתרון יחיד, כלומר יש הרבה מקום לתחרות, והאתר שלהם לא ממש בנוי למשתמשים חדשים שלא מבינים ב-BTC, מה גם שהם אינם תומכים במטבעות רבים (אין שקלים ואין עוד כמה מטבעות ידועים), וכמו שציינתי -אין תמיכה בכרטיסי אשראי בצורה ישירה ויש עוד מגבלות רבות.

טכנית, לא מדובר פה בלקחת 3-4 מפתחים, לתת להם ללמוד את Bitcoin ולהתחיל לממש את זה בצורה של Web Service, זה רק חלק מזה. החלק המרכזי כלל אינו קשור לתכנות, אלא קשור למשקיעים עם שם, משקיע מוכר שיש לו קשרים עם בנקים בעולם, כי בסופו של דבר, בשביל שהעסק יפעל, צריך שלאותו עסק יהיה שם מוכר עם גב מוכר, שהעסק יראה אבטחה רצינית ללקוחות מבחינת שמירה על המטבעות שלהם, שיוכל לבצע סליקה והמרת מטבעות, שידע לתמוך ב-IBAN ו-Swift, כרטיסי אשראי וכו'.

אז אם אתה מכיר משקיע "כבד" שיש לו קשרים כאלו, הפנה אליו את הפוסט הזה (לי אין שום קשר לנושא, אני רק זורק את הכפפה, ומי שרוצה – שירוויח). המון פתרונות טכנולוגיים מבריקים יצאו מישראל, אולי יצא עוד פתרון שיכבוש את השוק..

Print Friendly, PDF & Email

4 תגובות בנושא “BitCoin – יש פה משקיע/יזם רציני?

 1. יש לי שתי שאלות:
  מה יקרה אם PayPal בעצמם יוסיפו תמיכה ב-BitCoin?
  ולמה בעצם שהם לא יוסיפו תמיכה זו?

  לדעתי דרך הפעולה החכמה של יזם, שרוצה לעשות משהו בכיוון זה היא לפנות ל-PayPal ולמתחריהם ולברר מה מונע מהם מליישם תמיכה ב-BitCoin. אם יש בעיה טכנית ולא סתם חוסר כדאיות זמנית, אז הוא יפתח את הפתרון לבעיה הזו ואחת מהחברות האלה תקנה אותו כשיסיים לפתח ולבדוק את הפתרון.

  יזם, שיש לו הקשרים המתאימים, ורוצה לבדוק את הנושא, אבל צריך מפתח תוכנה – מוזמן ליצור איתי קשר בפרטי.

 2. חברים יקרים אנחנו מאמנים לכל יזם יש אפשרות לצאת לדרך ולכול יזם יש את המשקיע הנכון
  ןלכן חברים יקרים ב6.5.12 בנווה צדק ב קפה קפה סוזן דלל יהיה ערב מדהים של מפגש בין היזמים ובעלי עסקים שרוצים פוש נוסף לבין אנשי ההון אנו מאמינים בשינוי חברתי שצריך להיות ולכן יותר מ3 שנים אנחנו מחברים בין אנשי היצריה לבין אנשי הכסף
  קבוצות משקיעים שלנו באים מתחומי עניין שונים בארץ ובעולם ,היזמים המוכשרים זה המקום שלכם לקבל יעוץ הכוונה ,כסף ולצאת לדרך

  סדר האירוע :

  – 20.30 קבלת פנים במתחם נווה צדק
  – 21.00 יעוץ משפטי מטעם עורכ דין מוביל בתחום
  -21.30 הכרות עם חברי invest-israel
  -21.45 זמן להכיר את היזמים והמשקיעים

  לפרטים :

  מייל :

  [email protected]

  רוני : 0503556697
  אסף : 0546134433

 3. היי חץ,
  גם אני התחלתי להתעניין בביטקויין. כתבת:
  "הבעיה המרכזית? הפתרונות המוכרים שיש כיום הם פתרונות ברמת המכונה האישית, כלומר אני יכול להתקין Client כמו Bitcoin-Qt והוא יוצר לי Unique ID שאליו אני יכול לקבל כסף (אני יכול ליצור כמה שאני רוצה משתמשים כאלו), אבל אם מחר נגנב המחשב ממני או שהדיסק הקשיח נדפק ואין לי גיבוי לקובץ wallet.dat – הלך הכסף."

  דע שיש אפשרות ליצור Paper wallet שזה בעצם אפשרות לאבטח את הכסף שלך אופליין
  https://en.bitcoin.it/wiki/Paper_wallet

 4. בעיית איבוד הכסף – יש לפחות 5 ארנקים hosted שתוכל להיות לך גישה אליהם מכל מקום.

   

  קניית BTC בכרטיס אשראי – נוסה בעבר ע"י שני אתרים דיי גדולים שקרסו אחרי שהיו יותר מדי סירובי עסקה וגרמו להם לאיבוד כספים נרחב. כיוון שאי אפשר לבטל משלוח BTC, יש פה פוטנציאל ענק לסקאמרים.

סגור לתגובות.