תגובה לעמוס רגב על מאמר המערכת (התקפה על אירן)

כבר עמדתי ללכת לישון הלילה, ואז החלטתי להציץ במייל. היתה שם המהדורה היומית של “ישראל היום” ו… הפתעה: מאמר מערכת של עמוס רגב, מה שנראה כמו הכנת דעת קהל להתקפה של ישראל על אירן. אני ממליץ לכם ללחוץ על הלינק (זה יפתח ב-TAB נפרד) ולקרוא אותו.

כשמופיע מאמר כזה ב”ביביתון”, אני די בטוח באותו רגע שמישהו בלשכת רה”מ החליט “לבקש” מאותו עיתון לכתוב מאמר אוהד לרעיון ההתקפה. המאמר עצמו מביא מספר דוגמאות על מה היה יכול לקרות לו היו מגיבים על כל מיני אירועים והיו חוסכים מאות אלפי הרוגים במלחמות שונות ובתקופות שונות.

אבל אישית הבעיה המרכזית שלי היא שאינני מאמין לראש הממשלה שלנו בגרוש. ראש הממשלה כבר ממזמן אינו אומר אמת בנושאים שונים ומגוונים. רק לפני מספר ימים הוא האשים את “קדימה” בהתנתקות. אני לא סובל את “קדימה”, אבל קצת קשה להאשים את “קדימה” בכך. היא פשוט לא היתה קיימת בזמן ההתנתקות, היא קמה 3 חודשים לאחר ההתנתקות. רה”מ הנכבד, אם הוא שכח, הצביע 3 פעמים בעד ההתנתקות ורק שבוע לפני ההתנתקות, כשהבין שהבסיס המרכזי שלו הולך לזמבר אותו על כך, הוא החליט להתפטר, וזו רק דוגמא אחת מיני רבות של אי אמירת אמת על ידי ראש ממשלתנו.

מיסטיקנים רבים מפיצים בשנתיים האחרונות נבואות חורבן על העולם עקב סוף לוח השנה של בני המאיה (21/12/2012). כמובן שמדובר על סוף לוח והתחלת לוח חדש, בדיוק כמו שב-31/12 בחצות מסתיים לוח אחד ומתחיל לוח שני ומדובר בעוד נבואת חורבן אחת מיני רבות שלא התקיימה – אבל נראה שביבי מעוניין שאותה נבואת חורבן תתקיים, בכך שישראל תתקוף את אירן.

הבעיה המרכזית שלי (חוץ מחוסר אמון מוחלט ברה”מ) שכנראה לא לוקחים ברצינות או לא קוראים מספיק ברצינות את האיומים מסביב לנו שיפעלו אם נתקוף את אירן: ארגון חיזבאללה וראשו (נסראללה) מושמץ על ימין ועל שמאל בענייני שוחד וסמים, אסד עדיין נמצא בבעיות והורג בהמוניות מעמו שמעוניין בחופש. אם ישראל תתקוף, זו תהיה הזדמנות מצויינת עבורם להסיט את האש לכיוון ישראל (תרתי משמע), ולחיזבאללה יש עשרות אלפי טילים (תודות ל”השגחה” של האו”ם) עם טווח שעובר את צפון הארץ ומגיע גם למרכז ולדרום. אם מישהו חושב שנתקיף את אירן וחיזבאללה וסוריה לא יתקפו אותנו בתגובה – טועה!

עמוס רגב מדבר בשיבחו של ה”חץ”, אך עמוס היקר שוכח שטיל ה”חץ” עדיין בשלבי ניסוי בלבד. בל נשכח שטיל “חץ” יכול להשמיד טיל בודד, כלומר אם אירן תשגר כמה עשרות טילים, אנחנו נהיה בצרות צרורות.

מה עם צה”ל? הצבא שלנו יודע לשתות בקשית את התקציב שנותנים לו ודורש עוד, אולם כלל לא בטוח שצה”ל מספיק ערוך למלחמה ב-3 חזיתות (חמאס/ג’יהאד בדרום, חיזבאללה בצפון, סוריה ממזרח). בפעם האחרונה שיצאנו למלחמת פתע (לבנון 2) הופתעו מפקדים ואזרחים רבים לגלות את שיטות ה”קיצוץ” של צה”ל: בציוד חרום קיצצו, אבל במשכורות ותקנים לא נגעו, ולצערינו לוחמים רבים נהרגו בגלל הפדיחות האלו.

מה עם מוכנות העורף? לספוג טילים? זה דווקא קל. אין שום מוכנות. בפעם האחרונה שבדקו מקלטים, הם היו מוצפים במקרים רבים בג’יפה, ביוב, מים, בוץ והרבה זבל, ועם צפיפות הבניה באזור גוש דן, חיפה, ירושלים – כל טיל קונבנציונאלי (אני אפילו לא מדבר על כימי) יסב נזק אדיר והרבה הרוגים ופצועים. שוב, טילי “חץ” יוכלו לפגוע רק בחלק מהמקרים אולם אם יקרה מצב בו גם אירן וגם חיזבאללה ירו טילים סימולטנית לעבר ישראל, שום “חץ” לא יעזור.

עמוס נותן דוגמא בתחילת המאמר על אותו ישראלי שנתקע עם האוטו ועל ה”יהיה בסדר” הישראלי. חבל שעמוס שוכח שהממשלה הנוכחית עובדת בדיוק באותה שיטה של “יהיה בסדר”. המכון הגיאופיסי לישראל מזהיר שנים את הממשלה על כך שאנחנו נמצאים באזור בו יכולה לקרות כל רגע רעידת אדמה שתהרוג עשרות ומאות אלפים ותמית אסון עצום על מדינת ישראל, ומה עושים בממשלה בתגובה? מקימים עוד תת ועדה, הכל זז לאט ושום דבר לא מבוצע בשטח. לכשתקרה הרעידת אדמה, כולם יגידו שהם הזהירו ולכולם יהיו מסמכים איך הם התריעו וכולם יצביעו על אחרים כאשמים, בדיוק כמו שקרה עם שריפת יערות הכרמל.

אז מר רגב היקר: לישראל יש אולי את הכח והלוגיסטיקה והטכניקה להתקיף באיראן ואולי (כן, זה לא ודאי) להשמיד שם דברים, אבל מה שאין לישראל, זה את הכח להגן על עצמו מאלפי ועשרות אלפי טילים של חיזבאללה, אירן וסוריה. לארה”ב יש הרבה יותר כח ולוגיסטיקה מישראל, ועדיף לעבוד עם הדוד סם ולקבל עוד חוות דעת ולשתף איתו פעולה מאשר ללכת “ראש בראש” ולבקש אחר כך רכבת אווירית של טילים ואמצעי הגנה אחרים כי מישהו בישראל שכח לקחת בחשבון את החלק שמזמברים אותנו בכמות טילים ואמצעים אחרים – יותר ממה שחשבו בצה”ל ובמודיעין.

בקיצור: עדיף שישראל תמשיך לשלוח עוד מדענים איראניים לבדוק אם יש אלוהים ואם הם מקבלים 72 בתולות מאשר שראש ממשלתנו (וממשלת הבובות שלו) יחליט להכניס את ישראל להרפתקאה שתגבה עשרות אלפי הרוגים ונזק אדיר שיקח זמן רב לשקם. בוא נרד בשלב זה מההימור של “כוחי ועוצם ידי” ונשלב ידיים עם הדוד סם.

Print Friendly, PDF & Email

3 תגובות בנושא “תגובה לעמוס רגב על מאמר המערכת (התקפה על אירן)

 1. בוקר טוב
  הפעם טכני – פסקה שלישית מהסוף תמיט אסון ולא תמית
  לפני ששלחתי את התגובה עשיתי חיפוש ובאתרי חדשות רשמו עם ת ואילו באתר הכנסת רשמו עם ט
  ההחלטה בידך

 2. אני ארגיע אותך:

  לא תהיה התקפה ישראלית על אירן.

  אני ארגיע אותך אף יותר: לא תהיה התקפה אמריקאית על אירן.

  עצם זה שהנושא הזה מדובר כל כך בתקשורת, מוכיח שזה לא יקרה. אם תיזכר בכל אותם מקרים שישראל כן תקפה ועשתה פעולות נועזות, המחנה המשותף לכולן היה שההד התקשורתי לפעולות האלה, היה תמיד לאחר מעשה ,ולא חודשים קודם.

  הסיבה לכך שלא תהיה תקיפה, היא שתקיפה כזו תביא למצב ש 40% אספקת הנפט בעולם תיפגע, וזה ימוטט את אירופה, ואת מזרח אסיה לא רק כלכלית, אלא ממש בחיי אדם. אני לא מאמין שיש מנהיג אחד במערב שיש לו ביצים לעשות את זה.

 3. כל אלה שמקטרגים על צורת הטיפול של ביבי נתניהו בבעיה האירנית מתבקשים לקרוא את סון דזה (http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%A1%D7%95%D7%9F_%D7%93%D7%96%D7%94).
  הוא ידוע בטענה שהנצחון הגדול ביותר הוא זה שמושג בלי ירייה אחת – על ידי כך שהצבא היריב נכנע לאחר שנוכח בעדיפותנו המכריעה.
  וזה מה שביבי נתניהו מנסה להשיג.

  צה"ל אינו מספיק חזק כדי לנטרל את האיום האירני.
  אבל צה"ל מספיק חזק כדי לגרום לשיבוש רציני ביותר של אספקת הדלק לכל העולם.
  ביבי נתניהו מנסה, ונראה שעכשיו הוא מתחיל להצליח בכך, למנף את יכולתו זו של צה"ל כדי להביא לידי נטרול האיום האירני באמצעות כוחות עדיפים, שיש להם אינטרס באספקה סדירה של דלק.

  הדרך לעשות זאת היא לאיים על כל העולם שאם העולם לא יטפל בבעיה האירנית לשביעות הרצון של ישראל, ישראל תפגע בכל העולם (ע"י שיבוש רציני ביותר של אספקת הדלק לכל העולם). כמובן במילים יפות ומכובסות.
  וזה בדיוק מה שביבי נתניהו עושה.

  אם ביבי נתניהו ייכשל בטקטיקה זו, לא נהיה במצב יותר גרוע ממה שאנו עכשיו – צה"ל יצטרך לפעול כמיטב יכולתו לנטרל את האיום האירני.
  אם ביבי נתניהו יצליח בטקטיקה זו, זה יהיה נצחון אדיר של ישראל – נטרול האיום האירני בהוצאה ישראלית של פרוטות בלבד (כמובן באופן יחסי).

סגור לתגובות.