6.6 מיליון אנשים נאחזים באוויר

אם מישהו מחפש דרך להרוויח כסף בצורה לא רעה וחוקית, אז יש דרך כזו: כתוב ספר על מישהו שעבר מוות קליני וחזר, רק כדי לספר שהוא ראה את אלוהים/ישו/משה/מוחמד, או שתכתוב סיפורי “עדויות” (לא צריך ממש הוכחות) על יכולותיו המופלאות של “צדיק” שהתפגר. ב-2 המקרים האלו, תרוויח לא רע ותחזיר די מהר את ההשקעה.

הספר החדש שמכה גלים באמריקה נקרא “Heaven is for Real” (יש כתבה על הספר ב”כלכליסט”)). עד כה 6.6 מיליון ספרים נמכרו וכמובן שהוא גם מופיע ברשתות הטורנט (כאן לדוגמא בגירסאות PDF,EPUB וגם בגירסת אודיו, שלא תתאמץ יותר מדי..).

הסיפור די פשוט: אבא שהוא כומר (וגם עובד בהתקנת שערים ועוד עבודות) שלוקח את בנו לבית חולים (לייתר דיוק לוקח אותו לבית חולים אחר, אחרי שבבית החולים הראשון לא מצאו מה יש לילד.., ורק אחרי 3 ימים נופל להורים האסימון על כך!), הילד שחולה ונלקח לניתוח מיידי, ובמהלך הניתוח הילד “חווה מוות קליני” (למרות שזה כלל לא מתועד ברישומים הרפואיים), ומה קורה במוות קליני? הילד רואה “מלמעלה” את הוריו, ואז הוא מגיע אקספרס לגן עדן, שם הוא פוגש את אחותו (שלא נולדה, היתה הפלה), את ה-סבא-רבא שלו (שמת לפני 34 שנה, כלומר 30 שנה לפני שהילד בכלל נולד), ואז הוא פוגש את ישו, והילד פוגש את אלוהים, ונותנים לילד כסא כדי לדבר עם אלוהים, ומלאכים שרים לילד ואז הילד יורד בחזרה לעולמנו.

הילד מספר את הסיפור להוריו לאחר מספר חודשים אחרי הניתוח. הורה שפוי היה פוטר את העניין ב”סיפור נחמד” (בכל זאת, הילד בן 4, הוא לא עבר שום מוות קליני ולילדים יש דמיון מאוד עשיר), אבל כאן מדובר באב כומר שגר ב-חור בארה”ב עם 2000 תושבים ו-10 כנסיות, אז מה האב עושה? מוציא ספר על מה שהבן שלו חלם בזמן הניתוח, וכרגיל בשביל ספר כזה, מוסיפים כל מיני דברים: פתאום הבן יודע היכן האב הלך (למקום סודי ש”אף אחד לא ידע”), פתאום הילד יודע איך הסבא-רבא נראה (הילד, בן 4, מתי שהסקרנות בשיא ואולי ראה תמונות בעבר? מ’פתאום!), הילד פתאום יודע על ההפלה שהיתה לאם (שהילד ישמע את זה בזמן שהוא שוכב בבית החולים וההורים בטוחים שהוא ישן והאמא זורקת את זה? לא יכול להיות!), בקיצור – מוסיפים רבע טון של “ידע” שהילד “לא אמור לדעת”, מוסיפים גם כל מיני “אישורים” בפתיח הספר של כל מיני קבוצות “מדענים” (שממומנים ע”י כנסיות וגופים דתיים שונים) – ויש לנו כאן מתכון מנצח ל-Best Seller!

וכך זה גם נהיה. האב והמשפחה מרוויחים יופי טופי מהפאקים בהחלטות הקודמות הגרועות שלהם. נהדר!

אמריקה קונה את הסיפור בשקיקה. אותה אמריקה (ליתר דיוק – האף הימני) שזועמת שיש לה נשיא שחור, אותה אמריקה שהעלתה לשלטון את “מפלגת מסיבת התה” (לא נראה לי שבארץ שם כזה היה הולך), אלו שמאמינים לחלוטין באלוהים/ישו, אלו שקונים את הספר בהתלהבות ושוכחים שמדובר בילד בן 4 שעבר מה שעבר. העיקר האמונה העיוורת ולעזאזל השאר.

גם בארץ לא חסרים מקרים כאלו ולפני יותר מעשור יצא לי לבקר אצל 2 שכתבו ספרים על החוויה ועל הפגישה שלהם עם אלוהים. אני ביקשתי להיפגש ולשאול שאלות, הם חשבו שאני “מאמין מושבע” שזקוק ל”חיזוק”, וב-2 המקרים אחרי שהתחלתי עם השאלות שנכנסות קצת לעומק הדברים לגבי מה שהם “חוו”, הראיונות נגמרו תוך דקות ספורות וגמגומים במקום תשובות, שזה קצת מוזר – לכתוב ספרים עם מאות עמודים על החוויה ולתאר בצורה מפורטת, אבל כששואלים אותם שאלות לגבי מה שהם ראו טיפה יותר בפרוטרוט, המראיין (אני) נהפך ל”שטן” והראיון ונגמר ותלך מכאן.

חווית סף המוות (NDE) מתועדת ומוסברת בכל מיני מקומות, ולמרות הילת המיסתורין והסקרנות לדעת כביכול “מה קורה שם”, אם קוראים את הטקסט של החוויה של כל מיני אנשים מדתות שונות, אפשר להגיע למסקנה אחת פשוטה: מדובר בסופו של דבר במעין “חלום סגור” של כל אחד מהם. היהודי לא רואה באותה חוויה את ישו או סממנים נוצריים, המוסלמי לא רואה שום ישו ושום דבר יהודי והנוצרי לא רואה סממנים מוסלמים או יהודים, כך שמאותם חוויות ניתן להסיק שהבחור חלם משהו חזק, אבל זה בסופו של דבר מה שקרה – הוא חלם וחלומות יכולים להגיע בעוצמות שונות.

ישנם כמובן את אלו שחלמו את הדברים וכבר לאחר שהתעוררו שינו את חייהם מהקצה לקצה (בין אם חזרה בתשובה או חזרה בשאלה, מי שחושב שלעבור נס רפואי יגרום לאדם תמיד להודות לאלוהים, מוזמן לחשוב על כך שנית), ויש כמובן תעשיה שלמה של “ספרי חיזוק” שלוקחים סיפורים כאלו, עוטפים אותם ב-הילה מיסטית, מוסיפים כל מיני דברים (למה, מישהו באמת יבדוק את זה?) ומוכרים את זה להמונים, וכך מחזקים את ה”מאמינים” בשקרים והגזמות.

כל מה שנותר לי לאמר לאלו שמאמינים לאותם “חוויות” זה – יש לי אבקת פיות למכור לך Smile

Print Friendly, PDF & Email

3 תגובות בנושא “6.6 מיליון אנשים נאחזים באוויר

 1. שְלום חץ, גלעד דיאמנט מהבלוג חשיבה חדה מנתח בכמה פוסטים את תופעת ה-NDE, אם אתה לא מכיר – מומלץ מאוד.
  http://sharpthinkingblog.wordpress.com/

  אני עוקב אחרי הבלוג שלך עוד מהתקופה המיסטית שלך, מסקרן אותי (ואני מניח שעוד אנשים אחרים) היכן אתה היום ומה האמונות שלך כיום ובעקבות מה הן השתנו.

 2. לא קראתי את הספר ולא ראיתי את הסרט.
  לפי מה שאתה אומר הילד בכלל לא היה במוות קליני, ולכן אפשר להבין מדוע אתה פוסל את הסיפור כולו.
  לפני שאתה רץ למכור אבק פיות, אספר לך את המקרה שלי בקצרה-
  אני חילונית , מבית חילוני, אפשר לומר אתאיסטית.
  עד היום לא סיפרתי לאף אחד את שהתרחש, רק בגלל שחששתי מכל מיני ביקורות דומות למה שכתבת.
  אז אמנם היום אני בשנות ה 30 לחיי, אבל בגיל 15 ניסיתי להתאבד (כתוצאה מניסיון לאונס שעברתי), לקחתי את כל הכדורים שרק יכלתי (גם כאלה שנלקחו מהסבא והסבתא שלי, בהחלט קוקטייל מכובד).
  בבוקר אמא שלי ניסתה להעיר אותי ולא הצליחה, היא החליטה לתת לי להמשיך "לישון", רק בשעות אחר הצהריים שראו שאני עדיין ישנה לכאורה, פינו אותי לבית החולים, שם הייתי כ-3 ימים ללא הכרה ובמצב של סכנת חיים.
  לאחר 3 ימים במצב כזה התעוררתי (לצערי לפי אז), וזכרתי חוויות מוזרות ושונות, לא כמו חלום , אלא מרגיש כמו משהו אמיתי מאוד, אמנם לא ראיתי את גן עדן, אבל זכור לי אור לבן בוהק ומאוד חזק, אני כן זוכרת שראיתי אישה יקרה שכבר לא הייתה בן החיים, היו עוד כמה דברים אבל אתה כבר החלטת שלא זה אמיתי.
  אין לי שום הסבר למה שהתרחש…ושוב זה לא היה חלום, אלא קולות ששמעתי, אור חזק לבן, ועוד.

  • אחת יקרה,
   אני התייחסתי בדיוק לנקודות שאת תיארת בפוסט והפנתי גם קישור למושגים ב-WIKI. אם תרצי, בתוך הערכים ב-WIKI מצד שמאל יש לך קישורים לגרסאות בשפות אחרות. בגירסה האנגלית לדוגמא תוכלי לקבל הרבה יותר מידע מהגירסה העברית.

   אינני בא לנסות לשכנע אותך באי קיום עולם הבא, נשמות וכו'. אם זה מה שאת מאמינה, שיבושם לך.

סגור לתגובות.