שלום למר יאיר לפיד

גם אני קראתי בוואלה וב-YNET את הדברים שלפיד אמר בועידת העסקים לפני זמן קצר (לצערי פספסתי את השידור החי, יש למישהו לינק לוידאו?), והחלטתי לענות לו. האם הוא יקרא את הטקסט ויגיב? קשה לי להאמין, אבל אולי “Team Lapid” כן יקראו ויגיבו, לכו תדעו…

ברשותכם, אגיב בצורה החביבה עליי, בנקודות:

 • ליאיר לפיד נמאס מש”ס ש”מסובבת את המדינה על האצבע”. הוא לא היחיד שנמאס לו מזה, לרוב האנשים נמאס לו מזה, אבל יאיר היקר שוכח שאם המפלגה שלו תיבחר ויהיה לה מספיק מנדטים, הם גם … יסובבו אותנו על האצבע. מדוע? כי ש”ס עושה מה שכל מפלגה שנבחרת ע”י הבוחרים שלה עושה – מטיבה עם בוחריה. אותו שס”ניק שכמובן לא יבחר ביאיר לפיד, יאמר בדיוק את הנקודה הזו, כי מבחינתו ברגע שלפיד עולה, כל מה שש”ס עבדה עליו – ימחק.
 • לימודי ליבה בכל בתי הספר – מסכים בהחלט, אבל כנראה שיאיר לא מכיר את הטריקים שאותם אנשי ישיבות עושים: לימודי ליבה? בכיף! ב-4 בצהרים, כשלתלמידים אין שום ראש ללמוד, ומי שמלמד אותם הוא דפ”ר שמשוואה עם 3 נעלמים זה מושג עלום בשבילו. הייתי שם בצעירותי. זה לא הטריק היחיד שהם יעשו לו ובשביל להרכיב ממשלה, תצטרך מפלגה גדולה או 2 קטנות, מה שמביא אותי ל…
 • שינוי השיטה? אוקיי, כולי אוזן! הבה נראה את המפה כיום: יש את הימין שמבחינתו שיחנקו הפלסטינים היכן שהם נמצאים והם לא יקבלו אפילו אבן אחת בתור החזרת שטחים, ויש את השמאל שמסתכל על המתנחלים כאויבי העם ושרוצה בכל מאודו להחזיר את שטחי 67 לפלסטינים ולחתום על “הסכם שלום” כלשהו, משהו. מה יש באמצע? (אם עדיין יהיה בבחירות הבאות) מפלגת האופורטוניסטים “קקדימהקדימה” עם ראש מפלגה שלא יודעת להחליט על כלום ומצליחה לעשות פאדיחות על ימין ועל שמאל. אז בשביל שהשיטה תשתנה, יאיר לפיד יצטרך רוב ענק שיעקוף את המנדטים של הליכוד וקדימה (ואולי העבודה). אני לא מכיר שום אסטרטג בחירות שיכול להביא ליאיר לפיד נצחון כזה, מה שמחזיר אותנו לכך שהשיטה לא תשתנה, לפחות עד שלא נראה שיטה חדש עם “מיפרט” ועל מה מדובר.
 • טייקונים וכו’ – נכון, הטייקונים קיבלו בלי שום בעיה מקרנות הפנסיה כספים רבים וכשהיה צריך להחזיר, הם ביקשו (וקיבלו) תספורות בלי הרבה בעיות, אבל דברים דווקא משתפרים בנושא זה תודות להצעת החוק של ח”כ זהבה גלאון (מרצ) ויצחק וקנין (ש”ס).

 

אני יכול להמשיך עוד ועוד, אבל אני חושב שהבהרתי את עצמי.

אדון לפיד, יש פתגם באנגלית “You never have a second chance to make a first impression” ולצערי בהופעה הראשונה שלך (השקת הקמפיין שלך?) היום, פספסת. כולנו מודעים לבעיות הכואבות שיש במדינה, בין אם זה חרדים “על גב” מעמד הביניים (חלקית נכון, לא ניכנס לזה כרגע), לימודי ליבה, גיוס, טייקונים, רכישת דירה וכו’. כל ישראלי שמוציא את האף החוצה מחלונו יכול לדקלם את הנושאים האלו מתוך שינה.

מה שלא קיבלנו ממך יאיר לפיד – זה תשובות! אתה מחובר לאנשי תקשורת ומדיה, והם יכולים לספר לך משהו פשוט: לטיזר (Teaser) יש מומנטום אבל הוא מוגבל. עבר המומנטום, זה לא יעניין אף אחד. הטיזר שלך יאיר, עומד לפוג, הציבור מוכן לשמוע אותך – אם תתחיל לתת תשובות! מה אתה רוצה לעשות בנידון? איך התעדוף שלך יהיה? כבר היינו בסרט הזה עם מפלגת שינוי ו-13 המנדטים. מה יצא מזה? מה שיצא עם מפלגת הגמלאים, הווה אומר – כלום.

תרשה לי לתת לך עצה טכנית: יש לך במקרה כמה מאות שקלים פנוים? אני מאמין שכן. קנה לך מצלמה כמו Microsoft Lifecam HD Studio, תסדר קצת תאורה, פתח לך ערוץ ב-Youtube, ותשתף אותנו בבעיות ובפתרונות שאתה מציע.

עד אז, זהבה גלאון תמשיך לאמר מה שאמרה היום וציבור גדול יסכים איתה.

Print Friendly, PDF & Email

3 תגובות בנושא “שלום למר יאיר לפיד

 1. אני לא שייך ל team כלשהו.
  אני סקפטי בדיוק כמוך לגבי היכולת שלו להביא לשינוי בשיטה הקיימת, ועוד יותר לגבי הסיכוי שלו לשינוי שיטת הממשל.
  אני לא מעריץ או סולד מיאיר לפיד כעיתונאי או מגיש.

  אבל- על האומץ לכלול את ההתעלקות של האוכלוסיה החרדית והערבית כפתרון כלכלי מגיע לו הרבה כבוד. אין מבחינתי משהו שנותן מענה אמיתי לצדק חברתי יותר מהכללת האוכלוסיות האלה בנטל החברתי כלכלי.
  לעניות דעתי הוא הראשון שהצביע על שני הציבורים האלה כבעיה העיקרית.

סגור לתגובות.