היום שבו נגעלתי מ-Dreamhost

עדכון: אנשים פה כתבו ובצדק דברים נכונים לגבי עניין האתר שבנידון, אז אני חוזר בי בזאת מההאשמה. פוסט זה ימחק בלילה.

(הערה: הפוסט הזה נכתב לא כעסק מתחרה ב-Dreamhost ["חץ ביז" אינו מתחרה בהם, הם מייעדים עצמם לקהל קצה, והעסק שלי מיועד לאנשים אחרים])

היום ביצעתי קצת סדר בתיבות המייל שיש לי. מחקתי דואר ישן שאינני זקוק לו, יצרתי תיקיות, מיונים, אתם יודעים – קצת סדר.

אחד המיילים שנתקלתי בו בעת המיון היה תלונה ל-Dreamhost על כך שהם מארחים אתר פדופיליה ישראלי (ILBL). אם יש משהו שלא רק אני מתעב אלא רוב האנשים מתעבים והוא אינו חוקי בארץ ובארה"ב – זה פדופיליה. לתומי חשבתי שאם אדווח על העניין, הם יסירו את האתר או יעשו משהו בנידון. כנראה שעקב תקלה כלשהי המייל נשאר בטיוטות ולא יצא, אז בדקתי אם האתר קיים עדיין (אני התכוונתי בחודש מאי 2011 לשלוח את המייל) – והאתר עדיין קיים, ושלחתי, רק כדי לקבל מייל אוטומטי שחלקו הרלוונטי לנושא הוא…

Concerns over the specific content of a DreamHost hosted site should be
referred to the site's operator. As a part of our commitment to free
speech and expression, DreamHost does not censor the content of its
hosted sites beyond the removal of illegal content and protecting the
security and integrity of shared network/server resources.

מעניין…

כלומר אם הייתי פדופיל, והייתי מצלם ילדה קטנה או ילד קטן בכל מיני פוזות/תנוחות מפתות או בכל מיני "משחקים" מיניים, לדרימהוסט לא תהיה שום בעיה עם זה, כל עוד המשאבים שלהם לא נפגעים. זה שזה לא חוקי בארה"ב ובמדינות אחרות (כולל ישראל) לא מעניין אותם כהוא זה (למרות שמקום מושבם בארה"ב).

אני רוצה להדגיש נקודה מסויימת: גם אני בהחלט בעד Free Speech, אבל לפעמים יש גבולות מסויימים, אבל לדעתי יש גבולות מסויימים גם לחופש הביטוי, ואחד הגבולות האלו לדעתי הוא אתרי פדופיליה, וספק אחסון ששם פס ענק על גבול כזה, העיקר להרוויח עוד כמה דולרים, הוא ספק פסול בעיניי.

בדקתי את ההסכמים של ספקים אחרים, כמו Midphase, Bluehost, HostGator,GoDaddy ואצל כולם התנאים הם בדיוק אותם תנאים: חל איסור לארח תוכן כזה ואם תוכן כזה נמצא, האתר נחסם מיידית על ידם. שוחחתי גם עם נציגים מאותם אתרים ושאלתי אותם: אם אני מוצא שהם מארחים אתר עם תוכן פדופיליה, האם הם יבדקו ויחסמו? התשובה היתה חד משמעית: כן.

אז בפעם הבאה שאתם באים לפתוח חשבון אירוח ב-Dreamhost, קחו בחשבון שאותו ספק מוכן לדרוך על כל דבר ובלבד שירוויח את עשרות הדולרים שלכם, והכל בשם "חופש הביטוי", ולעזאזל הצעדים שננקטים ע"י גופים שונים למיגור התופעה הזו.

בשביל שלא להשאיר את הנושא פתוח, מילאתי טופס באתר של ה-FBI עם דיווח על כך. נראה מה הם יעשו בנידון.

Print Friendly, PDF & Email

15 תגובות בנושא “היום שבו נגעלתי מ-Dreamhost

 1. לא ברור לי על מה אתה מתרעם. במקרה הזה (ובדוגמה ההיפותטית שלך) מדובר על תוכן לא חוקי, ולכן הנוסח הכסת"חי שלהם מתאים בדיוק.

  מישהו נתן לא מזמן דוגמה לתוכן שלדעת אנשים רבים באינטרנט (לא מעט מהם: בעלי השפעה) הוא פסול ולא מוסרי והתרעם על כך:
  http://benhamo.org/wp/?p=3118

  • צפריר, העניין הוא שלא מדובר פה אך ורק על נוסח כסתח"י ותו לא, אלא שהם באמת לא מוכנים לקבל שום פניות להסיר את התוכן הזה. אם זו היתה פניה מהאולפנים, הם היו מסירים בשניה, אבל פדופיליה? משאירים.

   • האתר לא היה מוכר לי, ולכן הסתכלתי עליו. לא ראיתי שם תוכן לא חוקי. למיטב הבנתי (אלע"ד) תוכן האתר הנוכחי חוקי, באותה מידה שחוקי להקים את מפלגת עלה ירוק ולהטיף לשינוי חוקי הסמים או להקים באירופה את מפלגת הפיראטים ולהטיף לשינוי חקיקת זכויות היוצרים. להבדיל משתי הדוגמאות שציינתי, לא נראה שבאתר שלהם הם מנסים להטיף לשינויי חקיקה.

    מכיוון שהאתר הזה נמצא במקום בולט יחסית, אני נוטה להאמין שאין בו חומר לא חוקי. נראה לי שהם כבר עברו את השלב של בדיקה משפטית בסיסית. באותה מידה שאני סומך על אנשי מפלגת הפירטים שבאתריהם לא יהיה חומר שמפר זכויות יוצרים ובאותה מידה שאני סומך על אנשי עלה ירוק שבאירועים ציבוריים שלהם (שמאובטחים ע"י המשטרה) ישתדלו מאוד שלא יהיו סמים – כשמחפשים אותך אתה דואג לא לתת להם מה למצוא.

 2. לפני שאתה עושה רעש ממשהו, קרא שוב את המשפט האחרון מהמייל האוטומטי שלהם. בתרגום לעברית זה יהיה משהו כזה:
  "…אנחנו לא מצנזרים תכנים של אתרים שאנו מארחים, מלבד הסרה של תוכן לא חוקי…"

 3. הסתכלתי בעכשיו ולא הבנתי על מה ההתרעמות. האתר חוקי, אין בו "ילדה קטנה או ילד קטן בכל מיני פוזות/תנוחות מפתות או בכל מיני "משחקים" מיניים". הוא סתם מטיף למשהו שאתה (ואני) לא מסכימים לו. אבל זה חוקי.

  דרימהוסט ענו לך שאם האתר היה לא חוקי, כלומר אם היה בו את החומר שתיארת, הם היו מסירים אותו.

  מה אתה דורש מהם? להיות יותר צדיקים מהרבי? או במקרה שלנו: לצנזר אתרים שהחוק לא דורש שיצנזרו אותם?

  • כל מה שאני מבקש זה משהו שאני לא יכול לעשות מבחוץ – שהם יבדקו את התכנים בתיקיית public_html של אותו לקוח, לבדוק אם ישנם תמונות או תוכן פדופילי אחר. זה שלא אתה ולא אני רואים משהו לא חוקי ב-front end, לא אומר שזה לא קיים שם.

   • אלוהים ישמור. אתה בודק את התיקיות של הלקוחות שלך ללא רשותם כדי לבדוק שאין שם דברים לא חוקים??

    • קודם כל, לי כעסק אין גישה למכונות VPS של הלקוחות, כך שבמקרה ויש לקוח שמריץ אתר עם תוכן לא חוקי, אני מעביר לו את ההודעה ומבקש שיטפל בכך. אם אני מקבל הודעה קונקרטית שקיים קובץ כזה וכזה ב-VPS של לקוח, אני דורש מהלקוח לטפל בכך.

     במקרה של אחסון אתרים, אני לא יודע אם אתה מודע לזה, אבל כמעט כל ספק אחסון בארה"ב בהחלט סורק את הקבצים ובודק אם הלקוח מבצע דברים לא מורשים (כמו להפוך את האחסון המשותף למקום גיבוי), ובמקרים של חלק מהספקים קבצים נסרקים לגבי החוקיות שלהם גם מבלי לבקש אישור בכלל מהלקוח.

     • עכשיו בלבלת אותי. אם "כמעט כל ספק בארהב" סורק את הקבצים, אז מניין לך לדעת שדרים הוסט לא עשו זאת? הם צריכים לדווח לך שעשו זאת?

      שאלה: אנחנו מסכימים על זה ש – ILBL אתר חוקי על פי החומרים שיש בו? אם כן, אז נראה לי שדרים הוסט היו בסדר פה 🙂 גם החשד שיש לך שיש על השרת תכנים לא חוקיים, וגם החשד שדרים הוסט לא בדקו אותו – שניהם השערות בלבד, ולפחות הראשונה בהן לא מבוססת על כלום למיטב הבנתי.

   • אולי הם בדקו? הם בוודאי לא יגידו לך.

    בכל מקרה עברתי באתר ונראה לי שאין בו תוכן לא חוקי. אני חושב ש-dreamhost נהגו לחלוטין כשורה. אולי אתה לא אוהב את תוכן האתר ולגיטימי שהוא יגעיל אותך – אבל הוא עדיין חוקי במסגרת חוקי חופש הביטוי בארה"ב ואין שום סיבה או עילה להסירו.

    לא מתאים לך? תקים אתר שיורד על האתר שלהם או מציע עונש מוות לפדופילים. בארה"ב זה חוקי.

    — אריק

 4. אגב, אני לא חושב שאתה צריך להסיר את הפוסט הזה. אני חושב שזה ליגיטימי מאד להגיד משהו, וגם אם מסתבר לך שאתה טועה זה בסדר לטעות ולא צריך לרוץ להסיר את התוכן מהרשת.

סגור לתגובות.