פרשת קצב והכסף שלך

היום הודיע בית המשפט העליון שהוא דוחה את הערר שהגישו פרקליטי קצב והרשיע אותו באונס וגזר עליו ללכת לכלא לתקופה שפסק בית המשפט מתחתיו – 7 שנים.

בדיוק אני קורא ב-YNET שקרובי קצב וקצב עצמו "שוקלים" לערער שוב כי הם אההמ.. לא הובנו כראוי ובית המשפט העליון הנכבד לא נתן מחשבה מספקת לגבי מספר נקודות. נו באמת, הבנאדם הולך להיזרק לכלא, הוא לא יערער? בוודאי שיערער. אחרי הכל, אם הוא יערער אז הוא יבקש עוד קצת זמן בחוץ, כמו שהוא ביקש דחיה בפעם שעברה בשביל … "מילוי מצברים" ועוד סיבות יצירתיות כאלו ואחרות.

אין לי ספק שנאשמים אחרים מקנאים בקצב שמצליח למצוא (לא הוא, פרקליטיו) כל חור כדי להישאר מחוץ לכלא והעיקר לא להיכנס לכלא. זה כל נאשם אחר היה עושה.. אילו היה לו את המזומנים לכך..

וזו הנקודה שמציקה לי: מדינת ישראל מממנת את כל המשפט הזה מ-3 הצדדים: גם מצד הפרקליטות התובעת, גם מהצד השיפוטי, וגם את הנתבעים, כולם, עד הגרוש האחרון.

והעסק הזה לא זול. מדובר פה בשורה הראשונה של עורכי דין ובמליוני שקלים! אדם מהשורה אם חס ושלום היה נשפט על מעשים פליליים חמורים כמו שאדון קצב עשה, היה צריך למשכן את ביתו, ריכבו ועוד להשיג סכומים נוספים כדי לממן אחד מאותם עורכי דין שמייצגים את קצב לתקופה ארוכה שכזו (משפט, מספר ערעורים וכו). קצב פשוט מנצל את הנדיבות של המדינה עד הסוף ועוד קצת (הרבה). אדם אחר (שאינו נשיא ואינו נושא תפקיד בכיר בשרות המדינה) היה ממזמן בכלא ולא היה יכול מבחינה פיננסית לשכור עו"ד לעבור עוד סיבוב ערר.

לעניות דעתי, צריך לשים לדברים האלו סוף וכמה שיותר מהר! אם מישהו פשע במסגרת עבודתו כעובד מדינה והעבירה המדוברת קשורה לעבודתו, אז מגיע לו שהמדינה תממן את הגנתו, אבל אם הוא נמצא אשם, צריך שיהיה חוק שאותו מניאק יחזיר את כספי ההגנה למדינה. מספיק אנשים מש"ס הגיעו לבתי כלא והמדינה ממנה גם להם את השורה הראשונה של עורכי דין ואנחנו האזרחים שילמנו מכספנו את ההגנה וגם את סכומי הגניבה/שוחד של אותם פוליטיקאים נבלות.

די להפקרות!

Print Friendly, PDF & Email

3 תגובות בנושא “פרשת קצב והכסף שלך

 1. קודם כל-וואלה! זה פשוט מגניב שהמדינה בעצם ממנת את ההצגה הכי טובה העיר. השופטים, התובעים, והסנגורים.
  אבל בכללי אני חושב שיש לנו כאן דיקטטורה במדינה. כלומר שברוסיה היה אסור לדבר נגד המשטר (ועדיין זה לא בריא היום..) וכאן מותר להתבטאות כנגד כל גוף במדינה, חוץ מבית המשפט.
  על זילזול (אמיתי או מדומה) יכולים להפיל עליך עונשים הזויים. כמו למשל 3 שנים בכלא למשליך הנעל. לדעתי חודשיים מאסר היו מבטאים נכונה את הפואנטה.
  למה 3 שנים?
  הרי סטירה לח"כ שזה שווה ערך ואולי יותר חמור מזריקת נעל לא זיכתה את הסוטר אפילו ביום אחד מאחורי הסורגים.
  ככה שלצערנו יש כאן דבר שטעון תיקון. (כמובן בחקיקה מתאימה ולא בדרכים לא חוקיות)

 2. יש זכות לנשיא לשעבר להשתמש בכל שיטה משפטית שתוציא אותו מזה – זה גם הכבוד שלנו.

  כנשיא הבושה שלו גדולה יותר ולכן גם הגיוני שהוא יוציא יותר על ההגנה
  ובכלל המצב הזה שלא ~כל~ נאשם יכול להרשות לעצמו עו"ד טוב היא הבעייתית כי נאשם אמור לקבל את ההגנה הטובה ביותר ולא לשבת בכלא רק כי הפרקליט שלו לא מספיק מוצלח

 3. אני לא בטוח שהבנתי נכון את המצב. ככל שידוע לי קצב משלם לעורכי הדין מכספו, שהרוויח כעובד מדינה, ולא עושה שימוש בכספי ציבור. אני בהחלט נבוך מכך שהנשיא שלנו הפך לאנס מורשע, אבל זה לא מצדיק את שלילת זכויותיו על הכסף שהרוויח בתפקידו.
  יתר על כן, נושא האשמה הוא קצת בעייתי. נניח שקצב היה מגיע לעסקת טיעון כלשהי. האם הוא היה צריך להחזיר את הכסף למדינה? הוא נמצא אשם בחלק מהעבירות.

סגור לתגובות.