מיקרוסופט והסכין בגב, חלק שני

למי שלא קרא, בבלוג העסקי כתבתי אתמול פוסט על כך שמצד אחד מיקרוסופט משתפת פעולה, ומצד שני מפעילה את מערך השיווק האדיר שלה נגדך, ולא חשוב איזה ספק אחסון אתה. יש למיקרוסופט עבר די עשיר בתחום ולא רק מול עסקים קטנים ובינוניים אלא גם מול חברות ענק. זוכרים את כל הנגני מוסיקה שמיקרוסופט האיצה ביצרני חומרה לייצר ולבסוף היא דפקה להם סכין בגב בצורת Zune? (בעברית שם הנגן מאוד מתאים למיקרוסופט…)

היום נתקלתי במשהו יותר מעניין, רק לפני שאכתוב אותו, אכתוב על מקור החדשות, בחור בשם אלדר מורטזין, בלוגר רוסי די ידוע. לאלדר יש מקורות מאוד רציניים בנוקיה. בעבר אלדר בישר על כך שנוקיה הולכת לעבוד עם מיקרוסופט וה-Windows Phone 7 תהיה המערכת העיקרית של נוקיה. מכיוון שזה לא הופיע על הרדאר של אף אנליסט/פותחת-בקלפים/קוראת-בכדורי-בדולח (לשלושתם יש לי בדיוק אותו יחס), אף אחד לא האמין לאלדר ובסוף כמו שכולנו יודעים – זה קרה. לפני מס’ שבועות אלדר בישר לעולם שמועה שנוקיה זורקת את המותג OVI ומה אתם יודעים – הוא צדק.

החדשות האחרונות של אלדר? מיקרוסופט במו”מ לרכוש את .. חטיבת הסלולר של נוקיה (מקור: טוויט, מאמר ברוסית)…

מעניין מה עכשיו יחשבו על כך חברות כמו  HTC, סמסונג, אסוס, Dell, שהשקיעו כספים רבים, מהנדסים, פיתוח ויצור של טלפונים – ומיקרוסופט שוב שולפת את הטריק שעשתה עם הנגנים וחוזרת עליו עם טלפונים. נסו לחשוב על מכשירים מבוססים Windows Phone 7 שירכשו ע”י יחידים וחברות במהלך השנה הקרובה והלקוחות יגלו להפתעתם תוך זמן קצר שמיקרוסופט לא תתן את אותה תמיכה כמו שתתן לטלפונים מתוצרתם. לא נעים.

Print Friendly, PDF & Email

6 תגובות בנושא “מיקרוסופט והסכין בגב, חלק שני

  1. רגע אז זה אומר שפון 7 בעצם לא יהפוך להיות המערכת הפופלרית על טלפונים סלולריים בגלל זה ?

  2. אני גם לא מבין, אילו חטיבות נוספות יש לנוקיה? אתה מתכוון שבעצם הם ייקנו את נוקיה כדי להרוס אותה?

    • לנוקיה יש חטיבה של מתגים ושאר ציוד סלולרי שהיא חלק של נוקיה וחלק של סימנס (יש להם מרכז פיתוח בארץ), ויש להם עוד כמה חטיבות. נוקיה היא חברה מאוד גדולה.

  3. לא פיספסת את העובדה שכל הייצרנים מעדיפים את הAndroid ולא באמת מספקים למיקרוסופט שום כלי תחרות רציני שיעזור להם להכניס דריסת רגל רצינית?

  4. אני יודע שאתה לא אוהב אנליסטים, אבל ממש מתבקש להיות אחד כזה כעת:
    הדו"חות של נוקיה מצביעים על ירידות חדות.
    אם כן כאנליסט, עליך לומר מעתה – חבר של מייקרוסופט: צפה ירידה. מכור מהר ככל האפשר, או לחילופין בצע שורט…

סגור לתגובות.