ידיעות אחרונות – החופש לחשוב?

yedioth אתמול יצא לי להיות בראיון אצל לקוח פוטנציאלי וכשחזרתי ראיתי את התמונה הזו בתחנת האוטובוס. "ידיעות אחרונות" יצאו בקמפיין המהלל את חופש המחשבה ומדגיש כי "רק עיתונות חופשית היא עיתונות אמינה".

הסלוגן נכון, אך מי שנושא את סלוגן זה במקרה דנן רחוק מאוד מהאמת.

להזכירכם, לפחות לפי השמועות (הדי מבוססות) מי שעומד מאחורי הצעת החוק לא לאפשר את הפצתו של "ישראל היום" הם הבעלים של ידיעות אחרונות ומעריב: מוזס ונמרודי, שמצאו להם חברת כנסת (סולודקין, קדימה) שיזמה הצעת חוק לאסור את חלוקת "ישראל היום". מדוע לעצור? כי זה פוגע בידיעות ומעריב, שלפי סקר TGI שפורסם היום, עקף את ידיעות אחרונות מבחינת חשיפה. לשמחתי ולשמחת אחרים, הצעת החוק, אגב, נפלה.

ידיעות אחרונות כבר מזמן הפסיק להיות עיתון ניטרלי ונהיה יותר עיתון שמדגיש יותר את הצד השמאלי במפה הפוליטית בתוספת המון המון צהוב ושנאת חינם נמרחת בעיתון על ימין ועל שמאל: חרדי כלשהו התעטש? מיד הדבר מופיע לא פחות ולא יותר מאשר ככותרת ראשית ב-YNET.

לעניות דעתי, צריך לתת ל"ישראל היום", כמו לשאר העיתונים החינמיים להמשיך ולהתפרסם ולתת לציבור את הזכות לקבל חדשות מודפסות כפי שהציבור רוצה. ידיעות קפאו על השמרים במשך שנים על גבי שנים. כך לדוגמא, עד היום אין גירסת "ידיעות אחרונות" אוןליין, בין אם בחינם או בתשלום, בשעה ש"ישראל היום" כבר מהיום הראשון שיצא, נמצא זמין אוןליין ואפשר לדפדף בכל העיתונים, אפשר ללחוץ לחיצה כפולה ולקבל גירסה טקסטואלית של העיתון או תמונה שנמצאת בדפים הוירטואליים. אצל המתחרים? אולי בעוד מס' שנים.

חבל לראות שעיתון כמו "ידיעות" מנסה לחסום בכל דרך מתחרים במקום להתמודד בצורה אמיתית וראויה.

Print Friendly, PDF & Email

5 תגובות בנושא “ידיעות אחרונות – החופש לחשוב?

 1. ידיעות זה זבל של עיתון.
  ידיעות = פרופוגנדה של השמאל.

 2. ידיעות, שמאלי ? ממתי ? זה חדש לי…
  אם היה מדובר בעיתון שמאל הייתה שם כותרת ראשית על זה שהשבוע ישראל שיטחה ישוב בדואי.
  זה היה אמור להיות בכותרות הראשיות של כל אתר ועיתון שמאל – http://www.haokets.org/default.asp?PageID=10&ItemID=4888

  ידיעות איננו עיתון שמאלני, אם הייתי צריך להגדיר אותו זה היה בתור ימין, אבל גם לשם לא הייתי משייך אותו, ידיעות זה עיתון למטרות רווח ויכתב בו מה שימכור הכי הרבה עותקים.
  אנשים לא אוהבים לקרוא שמדינת ישראל משטחת ישובים, אז זה לא יופיע שם.

  • מעניין שאפילו עיתון "הארץ" שבהחלט נחשב לעיתון שמאל לא כתב מה שמופיע ב"העוקץ" בלינק ששמת, מהסיבה הפשוטה: הבתים שם לא נבנו עם היתרים חוקיים ובית המשפט אישר את ההריסות.

   • חץ,

    נכון לזמן ההריסה של הבתים, לא היה אישור מבית משפט.
    אבל הי, אל תתן לזה לבלבל אותך, הם בכל מקרה לא היו מקבלים אישור, כל מה שצריך לעשות כדי לדעת את זה הוא לספור את מספר הישובים הערבים בארץ שקיבלו אישור לתוכנית המתאר שלהם.
    את מספר הישובים הערבים בארץ שהוקמו.

    לאחר מכן תספור את מספר הישובים היהודים.

סגור לתגובות.