רמת אביב מול חב"ד ה"מיסיונרים"

ב-YNET פורסם על ההפגנה שערכו תושבי רמת אביב מול בית חב"ד על … "פעיילותם המוגברת ועל המיסיונריות". האירוע עבר יחסית בשקט למעט אזרח חילוני אחד שלא התפאק ודפק לאטמה … לילד.  יש כתבת וידאו בלינק, אני ממליץ לצפות בו על מנת לראות בערך מה קרה שם (אולי יום אחד YNET יתנו אפשרות לעשות Embed. אולי..)

יש לי 2 מילים לאמר על המפגינים שם נגד החבדניק"ים: חתיכת צבועים!!

לו היה נוחת פה חייזר והיה רואה את הוידאו ושומע את המפגינים, הוא היה בטוח שחב"ד זה איזה ארגון טרור שמשתמש ברצועות התפילין כדי לכרוך אותם על אזרחים תמימים ולהכריח אותם להתפלל לאיזה אל בניגוד לרצונם של אותם אזרחים תוך ניצול כל דבר אפשרי כדי להמיר את חילוניותו של אותו אזרח/נער בדת.

מה לעשות שהמציאות היא אחרת לגמרי, וכאחד שהיה גר ועובד בחלקים שונים בתל אביב (צפון, מרכז, דרום), המציאות היא אחרת לחלוטין: החבדני"קים מציעים לעוברים ושבים להניח תפילין, ולפעמים מציעים בפתחי קניונים לנשים זוג נרות לשבת. אין שום תהליך כפיה, אין שום תהליך סחיטה, אין "רדיפות" אחרי אזרחים (יכול להיות שחבדני"ק הלך כמה צעדים אחר מישהו מסוים כי הוא לא היה בטוח שהוא שמע את ההצעה). מה יש? הצעה בלבד. רוצה? בבקשה. לא רוצה? יום טוב.

אם ניקח את דבריה של שרון בקר (דוברת עמותת "רמת אביב חופשית"), מדובר שם בדברים שהם לא פחות מ-שקר! חבדני"קים שצועקים בסופר "משיח הגיע"? הרי החבדני"קים נמצאים בשטח הפתוח, בכניסה לסופר ולא בתוך הסופר, כך שאולי שרון שמעה את זה ממישהו/י כרכילות, אבל זו רכילות שקרית. ניקח את דבריו של ניצן הורוביץ: החבדניק"ים מנסים "לשבש את מהלך החיים"? תמהני, כיצד הצעה פשוטה שאפשר מיד לסרב לה משבשת את רמת החיים של העוברים ושבים?

הצביעות מההפגנה הזו זועקת לשמיים! לו היתה שם פעילות מיסיונרית של כל גוף לא יהודי, אותם "מפגיני נגד" לא היו פוצים מילה אחת, ולא שזה לא קורה, זה בהחלט קורה, רק לפני שבועיים ראיתי זאת ברמת אביב: פעילות של סיינטולוגים יש? יש. פעילות של שקרני נצרות יש? יש. מישהו מהמפגינים פוצה פה? לא.

ראיתי מקרים רבים שחילונים שהלכו לעשות את הסידורים שלהם עצרו בדוכנים של חב"ד מיוזמתם וביקשו להניח תפילין מסיבות שלהם. ראיתי גם מקרים שנשים ביקשו את זוג הנרות לשבת מהמחלקות של חב"ד בכניסות לקניונים. מה לא ראיתי? "רדיפות" של חבדני"קים אחרי חילונים או נסיונות החזרה בתשובה "בכח". הם שם, שואלים אנשים ואם מישהו לא מעוניין, הם מאחלים לו יום טוב, אבל למפגינים כנראה עצם השאלה כבר נחשבת כנסיון החזרה בתשובה בכח.

מפגינים יקרים, אין כאן שום פעילות לא חוקית, אין כאן שום פעילות של נסיון החזרה בתשובה של איש. אין כאן השתלטות לא חוקית על מבנים וכל מה שיש הוא הצעה לעוברים ושבים ותו לא. רדו מעץ ה"מיסיונריות", כי נסיונות למיסיונריות מצד גורמים לא יהודים אחרים קיימת גם קיימת ברמת אביב, אך אתם שותקים ומגלים בכך את צביעותכם.

Print Friendly, PDF & Email

27 תגובות בנושא “רמת אביב מול חב"ד ה"מיסיונרים"

 1. בלי קשר לכתבה, אם יש לך אפשרות תעשו יישור לשני הצדדים:
  style="dir:rtl; text-align:justify"

 2. חץ, אתה טועה ומטעה. ועוד איך שיש החזרה בתשובה ומיסיונריות, ובהחלט יש שיבוש של מהלך תקין של החיים.
  בוא אני אתן לך מספר דוגמאות:
  1. לפני מספר שנים לקחתי טרמפ שני חב"דניקים מצפון תל אביב, אשר עמדו בתחנת אוטובוס וניסו את מזלם במוצ"ש. הסברתי להבם שאני מגיע עד רעננה. הם עלו לרכב בהסכמה, שניהם התיישבו מאחוריי. כל הדרך ניסו לדבר על ליבי לחזור בתשובה. כשהגענו לצומת רעננה, עצרתי להם, חיכיתי שהם יעזבו מיוזמתם, אך אלה סירבו. הם לא היו מוכנים לעזוב עד שאתן להם מס' טלפון ו/או כתובת למשלוח חומר "הסברה" על הרבי ועל המשיח. סירתי בנימוס, עד שנמאס לי. נאלצתי לעשות דבר שאני לא אוהב לעשות, בטח שלא ב-2 בלילה – יצאתי מהרכב, "שלפתי" את אחד מהם מהרכב בכוח", ורק אז השני הסכים, וגם זה לאחר איומים, לצאת מהרכב. מאותו יום, אני לא לוקח אף חב"דניק טרמפ. מבחינתי – מעשה טוב שעשיתי, נגמר בצורה מחפירה.
  2. יקירי – ההשלתבות שלהם בקהילה היא לא תמימה. תראה מה קרה בבית שמש – הם הגיעו לשכונה אחת, והפכו את כל העיר – שהיתה חילונית עד לפני 4 שנים בלבד – לעיר חרדית, שגם לחילונים בה אסור להסתובב בה בחולצה קצרה או בג'ינס (אני מדבר על נשים, כמובן) בלי שאלה תותקפנה. ואני מדבר על תקיפות במרחב ציבורי לחלוטין.
  3. מחירי הדירות, בכל מקום אליו הם מגיעים, צונחים פלאים. הבורות והבערות שהם מביאים איתם, הדרך שבה הם משתלטים על איזורים שלמים, מביאים תושבים רבים לעזוב. אם אתה רוצה דוגמא, אני מציע לך לבדוק מה קורה ברעננה, שהיתה פעם מעוז החילוניות, והיום הם חוסמים לך רחובות שלמים בשבתות, בלי לשאול או לקבל רשות מאף אחד, תוך חוסר התחשבות בתושבים שעוד היו שם לפניהם.
   
  אלה רק כמה דוגמאות מהירות שעולות לי בראש בשעה זו של הלילה. אז חץ – עזוב אותך מהטעיות. המיסיונריות ודרכי ההשתלטות שלהם על שכונות היא יותר מבעייתיות. אני מבין כל חילוני שמפגין נגד הישארותם בשכנות אליו. כל חילוני.

  • אמ..גיא,נכון?
   אין לי שמץ של מושג מאיפה שאבת את כל האנטי הזה אבל אני יכולה להגיד לך שזה בולשיט אחד גדול!
   אם כל הכבוד לך,לא היה צורך לדחוף את אותו אחד,היית יכול לתת להם את הטלפון שלך ולסגור את העניין.
   לא היה מזיק לך ללמוד קצת.ואתה מבין שאתה אשכרה מדבר על מקרה שקרה לפני כמה שנים,נכון?
   דברים משתנים מאז!החבד"ניקים האלו עשו לך טובה לא אתה להם!
   שאתה עובר ברחוב והם מציעים לך להניח תפילין זה בשבילך!
   תאמין לי שזה ממש לא כזה כיף לעמוד בשיא החום עם המעריל השחור ועם המגבעת ולהציע לאנשים אטומי אוזנים להניח תפילין.
   אבל הם עושים את זה!כי אכפת להם ממך!אתה יכול להתכחש ולהמשיך להאמין בשטויות שאתה אוכל.
   וברור שהם לא ירצו שבנות יסתובבו להן לא צנועות!
   אני הייתי אחת כזאת,אני יודעת איך זה.
   ושנינו יודעים טוב מאוד מה בנים חושבים שרואים אישה לא צנועה,בשביל מה לה להחטיא את כל העולם?
   גם אם יש לך חברה אתה תסתכל על ההיא שהולכת במיני,אז לחב"דניקים אכפת שבנות כאלו לא יהיו בסביבה כדי שאתה תוכל להמשיך להיות עם החברה שלך בשלום.
   כשאתה תהיה בחו"ל ותחפש את עצמך ברגע שתראה את החב"דניקים אתה תצטער שככה דיברת.
   האנשים שולחים את עצמם למקומות נידחים כדי שאתה לא תשכח מאיפה באת,ואתה קורא להם מסיונרים?!
   הם לא מנסים לכפות עליך שום דבר,הם רק רוצים לגרום לך לפקוח את העיניים!
   אם חס ושלום יקרה מצב שהבן שלך ירצה להתחתן עם גויה,אתה תתן לו?!?!
   אתה תרצה להיות סבא לילדים גויים?!אני בטוחה שלו.
   ועוד יותר בטוחה שבזכות החב"דניקים הבן שלך לא ישתמד.
   אתה צריך להגיד תודה.

 3. מה אפשר לעשות והתהליך קרה כבר בהרבה מקומות בישראל ובעולם, עם קנאים דתיים יהודיים ולא-יהודיים, לקידום הדת היהודית ולקידום האג'נדה האנטישמית.
  התהליך מתחיל במשלוח מיסיונרים נחמדים שמדברים דברי חלקות שאינם כופים את עצמם עליך.
  ברגע שהם לכדו כמה נפשות ונשאר רק להשתלט על כל השאר, הם יהפכו את עורם וייהפכו לגורם עויין למי שעדיין עומד בדרכם.  כמו מה שקורה באזורים חרדיים כגון בני ברק, מאה שערים בירושלים ובמיוחד בית שמש.

 4. סלח לי על הבוטות, אבל מאיפה לעזאזל אתה יודע מה מידת ההשפעה של החב"דניקים על מרקם החיים שם?

 5. שודד: החבדני"קים מציעים לאנשים את אותם דברים כבר יותר מ-30 שנה. 30 שנה ועדיין לא ראיתי אותם נהפכים ל"גורמים עוינים". בנוגע לנקודה של השתלטות, גורמים עוינים וכו', גם גיא מעלה את הנקודה הזו ואשמח אם תקרא את תגובתי אליו.

  יאיא, גרתי שם, עבדתי שם.

 6. ישנם הרבה סוגים של חרדים ולכן יש להפריד ביניהם. חבדניקים נחשבים למתונים יותר ובאמת בעד הפצת יהדות בעולם ולא מהווים מכונת כסף או עובדים כמו רובוטים כמו אלו שמתנגדים להרחיב את בית החולים באשקלון. החבדניקים עושים פעילות מאד חיובית בחו"ל ומאחדים שם יהודים ואו ישראלים יהודים שמסתובבים שם ונותנים להם אווירה יהודית ומשפחתית. אל תתבלבלו בין החבדניקים לנתורי קרטא שנפגשו בוועידת השואה באיראן (נתורי קרתא).
  דבר אחד שכן מפריע אצלם זה הרעש שהם עושים מכלי הרכב שלהם, המוזיקה הרועשת, על זה אפשר לדבר ולהגביל, אבל לא צריך לרדת עליהם מכל הבחינות, חבדניקים זה זרם יהדות ולא כת.

  לגיא: אתה מדבר פה על מקרה בודד חד פעמי, לי אף פעם לא היה לי דבר בכוח עם החבדניקים, הסתובבתי בחו"ל עם חברה וכשהם שמעו אותנו מדברים עברית בוונציה, איטליה הם פנו אלינו בעברית והזמינו אותנו להשתתף בארוחה שלהם ובכלל לא ביקשו תשלום, היו לנו סידורים אז דחינו אותם בנימוס. הם גם מחלקים נרות שבת בימי שישי בארץ ולא מבקשים כסף.

 7. הו, חץ,
  אתה טועה ומטעה. חב"ד עוסקת בפעילות מסיונרית. חלקה סתמית על גבול הכסילות (שידול עוברים ושבים להניח תפילין וזעקות "משיח") וחלקה פסולה על גבול הפלילי (שידול ילדי בית ספר להניח תפילין, זאת ללא פיקוח של גורם חינוכי סביר).
  חב"ד אינה תנועה חביבה אלא גוף פגאני על גבול היהדות. מאיזה צד של הגבול זאת שאלה אחרת ולא רלוונטית לדיון כאן.
  באשר לטיעונך "הצעה בלבד. רוצה? בבקשה. לא רוצה? יום טוב" – גם הוא אינו מן העניין. התושבים (מסיבותיהם בלבד, חלקן – סביר – גזעניות למהדרין ולא צבועות, כהדרתך) לא רוצים הצעות. האם תצדיק הצבת דוכן של עדי יהוה בכפר חב"ד, דוכן שיציע להרים תפילה קטנה לישוע המשיח?
   
  מרק

 8. מצוין אז אני בטוח שארגון חילוני שינסה לחלק פלאיירים
  על פמינזם וזכויות אדם, ומסות על אתאיזם יתקבל בברכה
  בבני-ברק ובמאה שערים.

 9. באמת אני שואל את עצמי אם החבדניקים היו מסכימים להציב דוכן קטן בכפר חב"ד לכבודו של ישוע מנצרת….

 10. אני חושב שמתערבבים כאן שני נושאים.
  א. האם חב"ד עוסקת בפעילות מסיונרית (מילה בעלת קונוטציות מאיימות).
  ב. האם חב"ד מתערבת בחופש התנועה של יתר האזרחים.
  לגבי א', ב"להניח לאנשים תפילין" ישנה מטרה ברורה, לזכות אותם. בלי קשר, כמו בכל דו שיח שיתרחש אולי מנסים לשכנע. אבל פשוט למען הדיוק, זה לא קשור ישירות לשכנוע.
  לגבי ב', לא דומה להציב דוכן נצרות בכפ"ח לדוכן יהדות בת"א. היהדות היא לא דת דמוקרטית. נקודה!
  לא אכנס כאן לפילוסופיה שבעניין. אבל ברור שעל פי היהדות, על כל יהודי למנוע מיהודי אחר לחטוא (לא בכל מחיר, אבל שוב, לא אכנס לזה כעת). לכן ברור שהם יתנגדו.
  לעומת זאת, אם חילוני מגדיר את עצמו "דמוקרטי", אז למה שיתנגד אקטיבית שלא יציעו לבן שלו (לגבי קטינים, צריך לבדוק את העניין משפטית וכו'), לדוגמא, להניח תפילין. כלומר, מ"לא להסכים", ל"להתנגד אקטיבית" ועוד להתלונן על החרדים יש הבדל רציני.
  לגבי הכסילות, אני לא יודע מה הפרמטרים שאתה בודק. על פי היהדות (ועוד דתות) רוחניות משפיעה על גשמיות. כך שאם אתה מניח תפילין זה משפיע פיזית! אז מה נקרא אצלך לא כסילות. לשכנע? מי אמר לך אם יותר חשוב לאלוקים עוד חרדי אחד, או עוד 10 חילונים שמניחים פעם ראשונה תפילין?
  דרך אגב, לגבי שאגות משיח, זה רק זרם בתוך חב"ד.
  @גיא
  בכל מקום יש נודניקים…

 11. גיא:
  1. יש כאלו "מתלהבים" בכל קבוצה/חתך/מיגזר שתרצה. להשליך את זה על כל אותו מיגזר/חתך/סקטור זה לא יהיה נכון. 
  2. לגבי בית שמש, זה בדיוק כמו בבני ברק ובצפת (העיר שאני במקור ממנה): אנשים מוכרים דירות, חרדים קנו דירות. זה יכול לקרות עם חרדים היום וערבים מחר. זה ממש לא קשור, אני לא רואה איך במחירים של רמת אביב האזור "מתחרד". לגבי ה"אסור", אני מאמין שמי שמנסה לכפות איסור כלשהו, צריך לטפל בו בכלים שמטפלים.
  3. לגבי מחירי הדירות: הם צונחים כשאין ביקוש מאסיבי לדירות. אחי חיפש לפני שבועיים דירה בצפון ומצאתי לו בחצור הגלילית דירה של 3 חדרים במחיר של 1200 ש"ח (הלוואי עליי פה במרכז). חצור התחרדה? למיטב ידיעתי לא ובכל זאת המחירים שם זולים כמו שהם זולים בגולן, בטבריה, בעפולה ועוד מקומות. קח לדוגמא את באר שבע ותנסה למצוא דירות זולות שם למרות שיש שם לא מעט חרדים: למעט במקומות שוליים שם, המחירים גבוהים מאוד שם.

  מארק ידידי, תסלח לי, אבל מה בדיוק "על גבול הפלילי" בהצעה להניח תפילין? מפתים אותו במשהו? האם הוא מקבל פרס כלשהו על כך? כלום, בסך הכל שואלים את הילד: רוצה להניח תפילין? לא רוצה? תודה ושלום.

  לגבי התושבים, אם תסתכל בכתבת וידאו בלינק שנתתי, דווקא היו שם לא מעט מהתושבים של רמת אביב שדווקא כן רצו שהפעילות הזו תימשך, כך שיש חלק שרוצים ויש חלק שלא רוצים.

  לגבי החלק של עדי-יהוה (וגם להערה של וויצ'יטה): אני במאמר דיברתי על אלו המציגים את עצמם כביכול "נאורים", "ליברליים", חובבי זכויות אדם וכו' ואת הצביעות (כן, צביעות) שלהם שכאשר מישהו מציע משהו לעוברים והשבים ויש לאותה הצעה "ריח" של דת יהודית, פתאום כל הליברליות והנאורות ו"כיבוד האחר" נעלמים כלא היו, ואני לא בטוח שאם מחר היה מוקם דוכן של דת/כת אחרת, ,היחס היה זהה. החבדני"קים שמרנים ונאמנים לתורתם ואמונתם והם לא יוצאים באותם הכרזות כמו אותם ליברלים וכו', אז אני לא מצפה משמרן "לשחק אותה" ליברל.

  • מה אתם מבלבלים את השכל? אני תושב בית שמש מהיום שנולדתי וזו לא עיר חרדית אולי עיר של ערסים מצויידי סכין מצויים… חחח הרגתם אותי

 12. סלח לי, אבל השמועה על הצעקות בסופר "משיח הגיע!" אינה רכילות מרושעת. אני שמעתי את הצעקה הזו במו אוזניי! כמו כן, בדירה שמעל לדירה בה התגוררתי ברמת-אביב בימי ששי בערב, הם לא הפסיקו להרעיש נוראות בקבלת השבת שלהם. אולי נכון הדבר שמבחינה חוקית מותר היה להם להרעיש מקסימום עד 12 בלילה, אבל כמי שכמעט כל יום ששי נשאר בביתו ולא יוצא לבלות, הרעש שעשו הפריע לי מאוד. 
  חוצמזה, הצביעות במקרה הזה היא לא רק נחלתם של המפגינים לדבריך, אלא גם שלך: אם אקים דוכן קטן להפצת החילוניות, הפילוסופיה או מדע בבני-ברק או במאה-שערים, לא יעבור זמן רב מדי עד שאסקל באבנים ו/או אחטוף מכות רצח. אולי איזה מנוול החטיף "לאטמה" לאיזה ילד, אבל האלימות שהחרדים מגלים לפעמים היא רבה ונוראה עוד הרבה יותר. יש פה מספר מסוים של אוכלוסיות, ביניהם החרדים, אשר לא מכבדים בשום צורה את האזרחים החיים לצידם, ומגלים כלפיהם אפס סובלנות. אינני אומר שהאוכלוסיה החילונית היא ברה, צחה וחפה מדעות קדומות, אולם אני כחילוני וחילונים רבים הדומים לי סובלניים הרבה יותר כלפי אוכלוסיית הדתיים/החרדים מאשר אלה כלפיי.

  דבר נוסף ואחרון: באופן אישי, אני מסכים איתך שלא כל מי שמתיימר להיות ליברל ונאור הוא אכן כזה, אבל אני כן מצפה, ובכלל לא משנה לי הגדרתו העצמית גל אדם את עצמו או קבוצה את עצמה, שכל אזרח או קבוצת אזרחים יהיו סבלניים וסובלניים כלפי האחרים שלצידם הם חיים, וכמו שאינני נכנס לשכונות דתיות/חרדיות ופועל למען שינוי אמונותיהם, דתם ואורח-חייהם כך אני מצפה מהם שאם יבואו לגור לצידי בשכונה חילונית בה אני מתגורר, שלא יפעלו למען שינוי אמונותיי ואורח חיי.

  כל אדם בישראל שירצה להניח תפילין או להתפלל חופשי לעשות זאת בכל מקום שיבחר, כמו שכל אדם דתי אם חופשי  להיכנס לספריות או לאוניברסיטאות כדי ללמוד מדע ופילוסופיה אם בא לו. אין שום צורך בדוכנים ברחוב לא לאלה ולא לאלה, רק שאף אחד לא יפריע לזולתו. אם מישהו דתי רוצה לבוא לגור לצידי בשכונה החילונית בה בחרתי לגור, אהלן וסהלן. רק שלא יבלבל לי במוח, ירעיש לי ביום ששי בערב ויצעק שהמשיח הגיע בסופר בו אני קונה.

 13. גם לי יש שכנים מקסימים. חילוניים. ואני דתיה מאד.
  אלא מה, הם אוהבים מוזיקה בערב שבת. מה לעשות.
  ולי קשה להתמודד. אבל אני עושה תיקון עם עצמי. מה הכוונה? עובדת על המידות שלי.ומלמדת עליהם זכות.  וחזק. הם יהודים, אני יהודיה, ואנו מצווים לחיות זה לצד זה. בטוב וברע. לא חשבתי לרגע להעיר להם. וקשה לי. אני לא יכולה להסתובב עם אטמי אוזניים.  נכון? אז פה אני חושבת שגם אתה יכול קצת ללמד זכות. אתה בהחלט יכול לבקש מהם להרעיש קצת פחות. הם אנשים טובים ויהודים חמים. אני מאמינה שאפילו אולי יסחפו אותך לתוך שמחת החיים וחדוות אהבת יהודי. תתפלא. הכל יכול להיות.
  מאחלת לך שבתות נעימות ושמחות
  טליה

 14. לא ברור לי מאיפה הבטחון העצמי הזה בהצגת עובדות שגויות ומעוותות. אתה מציין שעצרו דווקא איזה חילוני שנתן סטירה לילד, בלי לציין שה"חילוני" הזה הוא תומך חב"ד שבא דרך קבע להפריע להפגנות של התושבים, ועל פעלו זה הוא זכה בפרס כבוד בכנס חב"ד רמת אביב האחרון. לאורך כל תולדות המאבק הזה אלימות הופעלה רק על ידי שליחי חב"ד.
  גם הטענה שרק מציעים תפילין לילדים לא נכונה – אחר כך דורשים להם דברי תורה, ומזמינים אותם להמשך פעילות, לוחצים עליהם לתת מספרי טלפון, מפציצים את הטלפונים של הילדים שלא עמדו בלחץ ונתנו את המספרים – בקיצור מחזירים בתשובה. אין לזה שם אחר, וכל חילוני שלא מעוניין לשנות את אורח חייו החילוני או, יותר גרוע, שילדיו הקטנים יפותו לשנות את אורח חייהם החילוני, צריך להתגונן מפני פעילות מיסיונרית כזו  (בלי מרכאות) שמתרחשת מתחת לאף שלנו.
  אפילו מתן אלכוהול לילדים קטנים כשר כדי להשיג את מטרתם.
  ואגב – רק מי שלא קונה בסופרמרקטים ברמת אביב יכול לטעון בצורה כה בטוחה בעצמה (ושגויה) שאין הטרדות כאלו בתוך הסופר, בתוך הקניון, במרכזים המסחריים – בכל מקום.
  חב"ד קנתה לה שם טוב שמסתיר את העובדה שהיא כיום גוף ההחזרה בתשובה המיסיונרי הפעיל ביותר בארץ.
  אגב, בכל שנות מגוריי הרבות ברמת אביב לא זכיתי לחוות אקט מיסיונרי אחד של נוצרים או מוסלמים או סיינטולוגים או בוהיסטים – ואני בטוח שהתושבים היו מתנגדים באותה צורה לכל אקט כזה. רק שאין כאלו, וגם אם החיו, המשטרה היתה קוטעת אותם מהר, רק שמול חב"ד גם המשטרה מפחדת להגיב.
  ולסיום – ליברלים אפשר להיות מול ליברלים אחרים ולא מול קבוצה שאין בה שום ליברליות, ומנצלת לרעה את הפתיחות והליברליות של התושבים בשכונה אותה הם מנסים לשנות 

 15. תתבייש! לפני שאתה כותב שטויות מן הראוי שתגיע לרמת אביב ותראה את נסיונות הכפייה והצרחות של המשוגע הקרוי שניאור הרוכב על אופניים , נכנס לקניון ולסופרמרקטים וכמו מחבל מהטליבאן צורח שהמשיח בדרך. בינתיים רואים רק את החמור של המשיח והוא מטייל לו בשכונות רמת אביב… במדינות נאורות ומתקדמות האיש הזה היה כבר מזמן יושב בכלא או בבית משוגעים. ויפה שעה אחת קודם.
  אלי, תושב רמת אביב המכיר את התופעה מקרוב.

 16. אלי, קרא שוב את המאמר. כתבתי את הדברים על סמך הזמן שהייתי גר ומבלה שם וגם על סמך ביקוריי לאחרונה באזור.

  אינני יודע אם אותו שניאור הוא האדם שנכנס לקניונים וצועק "משיח" אבל מדובר בבנאדם אחד, שכפי הנראה מעורער בנפשו או משהו. ואם זו הדוגמא של אנשים כאן כדי "לקטול" את חב"ד, אז זו דוגמא מפגרת! איך לעזאזל מבנאדם שרוט אחד משליכים על אנשים רבים? זה טמטום!

  אברם: ההסבר שלך קצת אינו הגיוני לי. מדוע אדם שלדעתך הוא תומך חב"ד יסתור לילד דתי? (לפחות לפי הוידאו אני רואה שם רק ילדים דתיים). לגבי כל שאר הפעילויות שהזכרת, אינני רואה כל כפייה בכך. מזמינים אנשים? אפשר לסרב. מציעים להם תוכן תורני? גם לכך אפשר לסרב. מספרי טלפון? שוב, אפשר לסרב. להכל אפשר לסרב, לאמר בפשטות "לא", אם האדם לא חפץ בכך.

  אם אתה כל כך דואג לנפשם הצעירה של הילדים הקטנים, תן להם חומר הסברה (ועדיף משהו שלא מאתר "חופש" שכתוב בצורה ילדותית. שמעתי ממס' צעירים שקראו את החומר ורק בגלל צורת הכתיבה העדיפו לחפש תוכן במקום אחר). בקשר לאלכוהול, פה באמת אתה מגזים: איזה אלכוהול? רבע לגימה מיין של קידוש? נו באמת..

  לגבי ה"הטרדה", ראה מה כתבתי לאלי.

  חב"ד מעולם לא היתה מסיונרית ולא היתה גוף שניסתה לכפות את עצמה על אחרים. לגבי זה שלא חווית, כנראה שאנחנו היינו גרים לא באותה רמת אביב, ואגב, המשטרה לא מתערבת ולא התערבה עד היום בשום פעילות של כתות או דתות, וגם במקרים מאוד קיצוניים כמו אותו גואל רצון לקח להם 4 שנים לפעול.

  ולסיום אברם – מה שאתה מנסה לעשות הוא להפוך פעילות וולנטרית של החבדניק"ים לאקט של מיסיונריות. אני שמח שאחרים חושבים ההיפך ממך.

 17. חץ, אתה מיתמם.
  חב"ד היא תנועה מסיונרית פר אקסלנסץ הנה, מהאתר שלהם: (http://www.chabad.org.il/Activities/Article.asp?ArticleID=7&CategoryID=184 )
  ""מבצע-תורה" – חוגים ושיעורי-תורה בבית-חב"ד, במועדונים ואף בבתים פרטיים. עידוד לימוד התורה. פירסום והסברה עם הדרכה אישית. "רגע של תורה" בטלפון – המחייג מאזין לרעיון בפרשת-השבוע או לסיפור חסידי וכדומה.

  "מבצע תפילין" – תחנות לזיכוי יהודים במצוות תפילין המופעלות על-ידי מתנדבים. עזרה ברכישת תפילין. השאלת תפילין לנזקקים. בדיקת כשרות התפילין – ללא תשלום. הפצת סיפרות ופעילות הסברתית.

  "מבצע מזוזה" – ביקורי-בית לקביעת מזוזות ולבדיקת כשרותן, וקבלת מזוזות לבדיקה – ללא תשלום. הפצת סיפרות ופעילות הסברתית בנושא.

  "מבצע צדקה" – חינוך מבוגרים וילדים לקיים מצווה חשובה זו, המחנכת לאהבת הזולת. חלוקת קופות-צדקה לציבור, כאשר כל אדם מייעד את הכסף הנאסף בקופה למטרות-הצדקה הנראות לו.

  "מבצע נרות-שבת" – שלטים ברחבי הארץ הקוראים לקיום המצווה והמציינים את זמני הדלקת-הנרות. מתן שי למתחילות בהדלקת נרות. ביקורים סדירים בימי שישי במרכזים רפואיים ובבתי-אבות, חלוקת נרות וסיוע בהדלקתם. הפצת עלונים בנושא.

  "מבצע כשרות" – צוותים מיוחדים של מתנדבים מגיעים לבתים, לפי בקשה, להכשרת המטבח וכליו – אף זאת ללא תשלום. הפצת סיפרות והסברה על חשיבות הכשרות בעם ישראל.

  "מבצעי-מצוות" נוספים – צעירי חב"ד מקיימים פעילות שוטפת להחדרת התודעה בחשיבותן של מצוות עיקריות ביהדות, כמו אלה שהוזכרו לעיל וכן: אהבת-ישראל, חינוך הילדים, החזקת ספרי-יהדות בבית, טהרת-המשפחה וכו'."
   
  ה"הסברה" המילים שלהם היא המסיונריות.

   

  • יא רבבבבבבבבבבבבבבבבבבב!!!!!!!!
   איך אתם יכולים לכעוס על אנשים שדואגים לכם?!!!!!!!!!
   מבצע כשרות-אתה יודע שמי שאוכל נבלות הופך להתנהג ככה?אכלת חזיר-אתה מתנהג כמו חזיר.
   אכלת תולעת-אתה מתנהג כמו תולעת.
   בלעת זבוב-אתה מתנהג כמו זבוב!
   לחב"דניקים אכפת מכם!
   לשים מזוזה בבית-אם לא תהיה לך מזוזה מי ישמור עליך?מה יבדיל אותך מכל הגויים שסביבך?!
   מבצע צדקה-לכולם נשבר הלב כשרואים מישהו מסכן מושיט את היד!מה הבעיה בזה שיש קופה שבה אתה תורם אגורה(!)וכבר יש לך חלק לעולם הבא?!
   אתה מבין שהאמונה שלך שחבד"ניקים מסיונרים היא מעוותת?!
   הם לא כמו המסיונרים של יש"ו(ימח שמו וזכרו)!הם לא מבקשים ממך להפוך להיות נוצרי!הם מקבלים אותך איך שאתה!אני הייתי חילוניה והפכתי לדתיה בזכותם!תודה להם אני מאושרת!
   הם קיבלו אותי למרות הגופיות,ולרות המכנסיים,ולמרות החברים ולמרות הכל!!!
   זה לא כזה מפחיד כמו שאתה חושב.

 18. זה מצחיק איך תמיד שולפים "בני ברק ומאה שערים" אצל רוב אילו שאינם שומרים תורה ומיצוות "דתי" הוא "דתי" מבני ברק או מאה שערים והוא נגד ה"חילוני", הוא רוצה להחזיר אותו בתשובה כדי שיהיה כמוהו…
  בתור אחד שמכיר באופן אישי את ראש הישיבה ברמת אביב ואת התמימים שלומדים שם יש המון "סיפורים פנימיים" איך שמהמתנגדים הכי גדולים להנחות התפילין שם ברמת אביב פתאום שם לב שחבד עזרו לבנו בדרום אמריקה ומתרכך פתאום ויתרה מזאת בסופו של דבר המתנגדים האלה גם חוזרים בתשובה איך זה? למה זה? אולי יש משהו שהוא קצת יותר גדול מהם? ממה הם כ"כ מפחדים פחד מוות?
  חבל שמי שמחפיש פה לא עושה קצת עבודת מחקר, קצת אולי אפילו ללכת ולדבר עם חבדניק על הדעות שלו על המחשבות שלו, על הפעילות שלו. מזה חסידות? מזה תורה של משיח? מזה ויפוצו מעינותיך חוצה. מה קרה? מפחדים להידבק במחלה?

 19. "חבל שמי שמחפיש פה לא עושה קצת עבודת מחקר, קצת אולי אפילו ללכת ולדבר עם חבדניק על הדעות שלו על המחשבות שלו, על הפעילות שלו."
  תרשה לי לענות לך בפרפרזה על דבריו של חבר קונגרס (יהודי):
  "Trying to have a conversation with [him] would be like trying to argue with a dining room table"

 20. טוב נו חבר קונגרס… וואלה חתמת את העניין…
  דבריו של שניאור שניאורסון (ה"משוגע" שצועק "יחי מלך המשיח" בסופרמרקט ברמת אביב) יותר מעניינים אותי מאמירותיו של החבר קונגרס הזה.

  שבוע טוב

סגור לתגובות.