כמה מילים לגב’ ציפי לוין לגבי ביתה, בר רפאלי

bar-refaeli-picture-5[1]

הסיפור פשוט: ראש אכ”א, האלוף אבי זמיר הרצה היום במרכז הבינתחומי בהרצליה, ושאלה הופנתה אליו. הנה הקטע הרלוונטי:

בהרצאה שנשא במרכז הבינתחומי בהרצליה נשאל האלוף זמיר על ידי סטודנט מדוע הצבא אינו פועל נגד רפאלי, שלדבריו הצהירה הצהרה כוזבת על נישואין כדי להתחמק מהשירות הצבאי. "בסוף אנחנו מדינת חוק והיא הביאה תעודה נישואין ואינני יכול לריב איתה", אמר זמיר אך הוסיף: "בסופו של יום היא זו שצריכה להסתכל על עצמה במראה. אנחנו חברה שיש לה צבא, ובר רפאלי לא צריכה להופיע בפרסומות של 'פוקס', ואם היא מפרסמת ב'פוקס' אז אתם אל תקנו את המוצרים שלהם. זו תהיה התשובה. הרי אני לא יכול להתמודד עם בר רפאלי אבל אתם כן".

אוו.. זה עיצבן את ציפי לוין, אמהּ של בר רפאלי, וזו תגובתה. לא נגעתי: “אמה של בר רפאלי, ציפי לוין, הגיבה בחריפות על דברי ראש אכ"א. בשיחה עם וואלה! חדשות היא טענה: "לפני שהם נטפלים לבר, שקודם כל יבואו בטענות לאנשים כמו דליה איציק שלא התגייסה לצבא, ולא שיש לי דבר נגדה. נו באמת, הדברים של ראש אכ"א הם מגוחכים ובושה וחרפה. לפני שהם תוקפים את בר, שיעשו בדק בית בממשלה ויראו מי שם לא מתגייס. בר תמשיך להצליח ושהם ימשיכו לדבר ולהיטפל אלינו. אנחנו מאלה שעושים ומצליחים ושהם ימשיכו לדבר".

כבר אמרו חכמים ש”לפני שמגיבים, כדאי להיות רגועים”. כפי הנראה ציפי לוין לא שמעה על כך, וחבל.

כולי תמיהה, איך אפשר להשוות בין ח”כ דליה איציק (קדימה) לבר רפאלי? אוקיי, שניהן לא עשו צבא, אך לעומת זאת, דווקא ח”כ איציק כן עשתה תפקיד מכובד ביצוג מדינת ישראל בכנסת, היא היתה יו”ר הכנסת והכניסה כמה נהלים רציניים לבית המחוקקים. היא עדיין מייצגת את מדינת ישראל בכל מיני פורומים במסגרת נסיעות לחו”ל ובמקומות אחרים.

ובמה בדיוק בר רפאלי מייצגת את ישראל? שהיא אומרת “I was born in Israel”? או בהתארחות (בתשלום מלא כמובן) בביטן ישראל בתערוכה בחו”ל עם שר התיירות דאז אופיר פינס? אה, בין לבין היא גם נתנה חתיכת ראיון שהראה כמה היא מאוד “אוהבת” את המדינה (כן, שמענו על התביעה של מיליון שקל..) וגם היא התחתנה חתונה פיקטיבית עם מישהו בן 37, וכולנו (כולל ליאונרדו די-קאפריו, בן זוגה הנוכחי של בר רפאלי) יודעים שזו היתה עבודה בעיניים, הכל כדי להתחמק מכל חובה אזרחית למדינה שגדלה בה. בימים אלו עובדים בשמה של בר רפאלי מס’ מומחים כדי לקבל פטור מס שחס ושלום שהיא תשלם מסים למדינת ישראל כמו כל אזרח כאן.

יש פה בארץ הרבה אזרחים שלא סובלים את בר רפאלי, לא בגלל היופי ולא בגלל האישיות, אלא בגלל אותן התבטאויות, בגלל אותן החלטות שבגלל שבר רפאלי מפורסמת, החלטות כאלו (כמו ההתחמקות מתשלום ע”י טריקים או ההשתמטות עם החתונה הפיקטיבית) שנעשות ע”י סלבריטי, מיד חוטפות זובור ציבורי, בשעה שאדם מהישוב יעשה זאת, לא יקבל יחס גרוע מאחרים.

zivale1[1]

מהצד השני, ניקח את מה שהעיתונים קוראים “המתחרה” של בר רפאלי, הלו היא אסתי גינזבורג שגם לה לא חסר יופי והיא דיגמנה ומדגמנת בכל מיני קמפיינים. אסתי יכלה גם להבריז מהצבא ומכל שרות לאומי באיזו תואנה כלשהי, אבל היא החליטה שדווקא היא תתגייס, והצבא קיבל אותה בזרועות פתוחות ונותן לה גם את האפשרות להתפתח מבחינת קריירה מקצועית, וגם לשרת את המדינה ולהסביר לצעירים כמה דברים בקשר לצבא (נו, ועל .. חיל שלישות), לענות על שאלות של טרום מתגייסים וכו’. גינזבורג מבחינה ציבורית מקבלת בניגוד לבר רפאלי, יחס מחבק וחם מכל הסקטורים בעם. איך אמר מישהו: ה”מאמי” של ישראל.

אז גב’ לוין היקרה: בואי וחסכי את הצעקות האלו. את הנזק זה את וביתך גרמתן ואין לכן אלא להלין על עצמכן. אסתי גינזבורג דווקא הוכיחה שאפשר גם אחרת מבלי שהקריירה תיפגע וגם להישאר מאוד פופולרית.

Print Friendly, PDF & Email

7 תגובות בנושא “כמה מילים לגב’ ציפי לוין לגבי ביתה, בר רפאלי

 1. נכון, גם אותי קומם עניין השתמטותה של בר רפאלי, אבל:
  א) בר קיבלה תשלום, אבל גם דליה איציק לא עושה מה שהיא עושה בהתנדבות.
  ב) דווקא בגלל שגב' איציק מייצגת את ישראל באופן רשמי, דווקא אצלה חשוב יותר עניין השירות הצבאי, מעניין השירות אצל, בסך הכל… דוגמנית. מי משמש לדעתך כסמל של מדינת ישראל, יו"ר הכנסת או בחורה עם גוף יפה?
  ג) מפלגה שלמה שכמעט כל חבריה מנענעים את המדינה לא עשו צבא, מייצגים ציבור שלא עושה צבא, ומזלזלים בציבור שכן עושה, ואתה מתרגש בגלל דוגמנית? היא לפחות ניסתה להשתמט בהסתר, אבל הם עושים את זה בראש מורם, בגאווה. אז על מי יותר יש להתרעם?

 2. משום שבר רפאלי יצרה מעין תקדים בתחום. היא אולי הדוגמנית הבינלאומית הראשונה ש"השתמטה" בתואנה של נישואין, אך גם הראשונה לעמוד מול מטר ההתקפות הבלתי פוסק. אז אם תשאל אותה היום אני משוכנע שהיא לא הייתה חוזרת על הטעות, יותר נכון אמה שמנהלת אותה לא הייתה חוזרת על הטעות. אז תאר אם אסתי הייתה "משטמטת"…
  דבר נוסף, אסתי גינצבורג עושה צבא כמו שאני מייקל ג'קסון…
  ועוד דבר: כל אחד תורם בתחומו, הווה אומר שגם דוגמנית-על שמצהירה שנולדה ואוהבת את ישראל זה משהו…

 3. איתן: הדבר האחרון שבר רפאלי עשתה, זה להתחמק בהסתר. אפילו הופיעו תמונות רשמיות מ"החתונה" באינטרנט ובעיתונות.

  JJ: אסתי גינצבורג דווקא עושה צבא. אולי בתנאים הרבה יותר מפליגים משאר החיילים, אבל בכל זאת, היא עושה מה שצה"ל ביקש ממנה לעשות, ולגבי ה"עוד דבר", אותה דומנית על מצהירה בדיוק ההיפך, ועל כל קמה כל ה"התקוממות" נגד דבריה: היא לא הצהירה שהיא אוהבת את ישראל, ומצידה שישראל היתה באוגנדה, זה לא מזיז לה.

 4. זה ממש ברור כשמש… כל מי שאומר מילה רעה או כל דבר אחר שקשור לצבא זה כדי לתפוס על בר "טרמפ" .. הרי מה הייתם עושים אם היא כן הייתה מתגייסת? מה אז הייתם אומרים ?!.. תעשו לכולם טובה ותודו שעם ישראל הוא עם קנאי ולא משנה במה אתה עוסק.. ברגע שרואים שאתה מצליח יחפשו אותך בסיבוב בכל מיני פינות מפגרות וחסרי תוכן
  מי ישמע כאילו היא הישראלי הראשון שלא עושה צבא…
  לא שאני ממש מתה עלייה אבל אני גם לא מכירה אותה אישית וממש לא איכפת לי האישות שלה אבל ברמה מגלומנית כללית אולי פשוט כדאי שתעברו הלאה?.. הרי אין שום שורה תחתונה למה שאתם אומרים.. העובדה מאוד ברורה:
  היא בחרה לא לעשות צבא (וזכותה!) זו מדינה דמוקרטית שלא יכולה לעשות כפיה על אזרחיה ודבר שני.. היא לא עשתה צבא והצליחה בגדול

  ואתם לא!

  אז די, מספיק עם הצרות עין

 5. ספורטאי מצטיין מקבל פטור. כל שכן 'ה'דוגמנית על מאז קום המדינה.
  אפשר להתווכח על האופן בו היא עשתה את זה אבל הייתי פונה להרבה אחרים בטענות לפני כן.
  דליה איציק מהווה מעצם היותה יושבת ראש הכנסת דוגמה ומודל ברמה אחרת. כשאחת כזאת לא שירתה אפשר לבוא בטענות. והעובדה שהיא הלכה על קריירה פוליטית שמשכורת נכבדה ושחיתויות לאין ספור לצידה, לא עוזרת למה שהיא מייצגת.
  ו..כן. כשבר רפאלי אומרת "הי אני בר מישראל" היא עוזרת הרבה יותר ליחסי הציבור הישראלים בעולם בהציג אותה כמדינה בה לא הכל עשן ואש, מה שהעולם לא ממש מבין…

 6. דליה איציק לא שירתה כי באה ממשפחה דתית מאוד. לכן היא הצהירה וקיבלה פטור. הבן שלה שירת בקרבי, והיא מתגאה בזה מאוד, ורואה בזה תיקון לאי שירותה שלה בצבא.

סגור לתגובות.