הטריק של אפל: iPod Nano עם מצלמה הכי מחורבנת

מצלמה

זוהי המצלמה שנמצאת ב-iPod Nano החדש שאפל הכריזה עליו לפני מס’ ימים. דייויד פוג מהניו יורק טיימס כבר קופץ מהתלהבות. ב-Gizmodo נותנים יותר פרטים וסקירה יותר מקצועית, אבל אותי מדהימה הקמצנות של אפל.

רואים את ה”מצלמה”? יפה. בשופרסל יש מבצע של מכירת מצלמת Webcam עלומת שם ב-30 ש”ח. מחיר מצחיק. מה המעניין במצלמה ולפוסט זה? לשניהם יש את אותו סנסור. זוכרים את הטלפונים הראשונים עם מצלמה? כזו שצילמה ברזולוציית VGA? מי שלא זוכר, הנה מס’ דגמים שאולי יזכירו לו: סמסונג 944, נוקיה 6230, 6233, 7500 ועוד. כולם עם מצלמה ברזלוציית 640X480 בלי שום זום אופטי. “מצלמה” שעולה ליצרן גרוש ורבע.

טכנית, אם משווים את המצלמה הזו מול המצלמה של האח הגדול, של ה-iPhone, המצלמה של iPhone לוקחת בגדול: 3.2 מגה-פיקסל, איכות תמונה הרבה הרבה יותר טובה. כמה האיכות של המצלמה הזו גרועה? היא כזו גרועה שאפל לא אפשרו בתוכנה לצלם תמונות סטילס. מה כן אפל אפשרו עם המצלמה הזו? צילום וידאו בלבד + אפקטים נחמדים. אם אתם מצלמים וידאו עם ה-Nano, כדאי מאוד שתאירו בחוזקה את החדר או שתצלמו באור יום בחוץ. תאורה בינונית ביתית (ללא מנורות) תתן לכם תמונה כאילו אתם נמצאים כמעט בחושך מצרים, ואתם מוזמנים לראות את ההדגמה בוידאו בלינק למעלה.

מדוע אפל מוסיפה מצלמה ל-Nano? מס’ מקורות משערים כיוון אחד פשוט: להרוג מתחרה לא ישיר: מצלמות ה-Flip. אלו מצלמות וידאו דיגיטליות עם איכות וידאו יותר טובה ממה שיש ל-Nano להציע, במחיר שנמצא במגרש של Nano. האם Flip מתחרה ב-Nano? לא, אבל אפל רוצה לגרום לאנשים שמעוניינים לרכוש את ה-Nano “לוותר” מחשבתית על רכישת ה-Flip: אם יש לך נגן מוסיקה שגם מצלם וידאו “באיכות טובה” שהמגבלה היחידה שלו מבחינת אורך צילום היא רק מגבלת הזכרון, לשם מה אתה צריך את ה-Flip?

סביר מאוד להניח שהמתחרים ובראשם SanDisk, סוני, סמסונג ואחרים יוציאו בחודשים הקרובים נגנים חדשים עם מצלמות (אחרי הכל: אם אפל מוציאים, הם מעתיקים בלי היסוס). מי יאכל אותה מכל הקטע? Flip כמובן, למרות של-Flip יש כבר מצלמות שמצלמות ב-“HD” (טוב נו, HD בסטנדרט הנמוך: 720P וגם זה עם דחיסה פרועה).

מדוע שאפל לא יכניסו כבר מצלמה יותר איכותית? שאלה טובה. יש מצלמות באותו עובי שנותנות איכות וידאו ברזולוציה יותר גבוהה, אבל אפל כנראה לא מעוניינים להשקיע: קח, זה מה יש, לך תצלם או משהו, רק תקנה.

image לדעתי, אם מישהו רוצה לקנות Nano רק בגלל שיש לו מצלמה והוא נראה Cool (כן, הם גילו איך אפשר לצבוע ביותר צבעים את ה-Nano) והוא מתכנן לצלם כמה קליפים נחמדים שיחכה קצת למתחרים שיציעו לא רק הצעות טובות יותר, אלא גם יאפשרו משהו שאפל לא מוכנים לאפשר ללקוחות שלהם: להכניס כרטיסי Micro SDHC לתוך הנגן, כך שיש יותר זכרון לצלם ולמוסיקה.

Print Friendly, PDF & Email