בינג? לא משהו, עכשיו גם המספרים מראים

ברעש גדול הוציאה מיקרוסופט את מנוע החיפוש שלה לפני מס' חודשים, הלא הוא Bing הידוע. הבליץ התקשורתי היה ענק, והוא גם הופיע במס' מהדורות חדשות תוך כדי שהקריין מקריא מה שמיקרוסופט הכתיבו. אנשים רבים התחילו להשתמש בו, גם בארץ, מיקרוסופט ניצלה כל טריק אפשרי כדי לדחוף את המנוע כברירת מחדל (במיוחד לאלו שהתקינו תוכנות חופשיות של מיקרוסופט כמו מסנג'ר, מייל וכו').

היום התחילו להופיע כתבות עם מספרים ממשיים מה קורה עם אותו מנוע חיפוש של גוגל (אפשר לקרוא כאן וכאן) ומתברר שהרבה.. זה לא שינה. מיקרוסופט "אכלה" אחוזים בודדים ליאהו אבל השליטה הבלעדית, גוגל, להם זה לא הזיז בכלום. עדיין הם עם 65% מהשוק, מה שכמובן אומר שגוגל ימשיכו להרוויח יפה מאוד מהפרסומות.

אחד הדברים שהציקו לי אז כשדחפו את הפרסום של בינג, הוא העניין שפרסמו כתבות כאילו סרגיי ברין נכנס לאיזו פאניקה ומינה צוות מהנדסים לבדוק את בינג. אפשר לצפות לכתבות כאלו מהיכן שהבאתי את הלינק, אבל הייתי מצפה מכתבים טכניים שיש להם רקע עשיר במחשבים לא לכתוב שטויות כאלו בגלל סיבה פשוטה..

אנשי מחשבים "בדם", גיקים שיכולים לדקלם רוטינות תוך כדי שינה, אוהבים לבדוק דברים אחרים, במיוחד אם הדברים נוגעים לתחום האהוב עליהם. אני יכול לספר לדוגמא על עצמי שמזמן מזמן, כשהיה אטארי ST ואמיגה, איך ביליתי לילות שלמים כדי לפתוח קוד אסמבלר לראות איך עשו כל מיני טריקים עם צבעים, פיקסלים במקומות "לא אפשריים" וכו'. אני גיק, אני אוהב את זה וגם היום אם אמצא משהו שממש יסקרן אותי, אני אנסה לשבת ולבדוק איך אני יכול להרים דברים כאלו. סרגיי ברין מאוד אוהב את כל עניין החיפוש, הוא אחרי הכל אחד מהמקימים של גוגל אז בוודאי שהוא יקים צוות מהנדסים לבדוק את בינג, כדי לראות איך הצד השני "עושה" את זה. זו לא פאניקה, זו סקרנות מאוד חזקה.

דידי חנוך כתב בוואלה כמה דברים לגבי בינג (הלינק למעלה) ואני מסכים איתו לחלוטין. מנוע החיפוש של מיקרוסופט, במיוחד בגירסתו העברית, לא נותן הרבה, והוא נותן הרבה הרבה פחות ממה שגוגל נותנים לגולש הישראלי. גוגל יחסית מתרגמים די מהר את השרותים שלהם לעברית או לפחות נותנים תמיכה די טובה בעברית וכשמשווים את השרות לבינג, אם המשתמש לא יגדיר את עצמו כ-USA, הוא לא יקבל את מלוא השרותים. התוצאות בבינג הם לא איי איי איי משהו שאפשר להתגאות בו ואפשר לשכוח לחלוטין מכל הטריקים הנחמדים שיש בחיפוש בגוגל, אז על מה כל ה-Hype של מיקרוסופט? לא ברור, אבל מיקרוסופט כמו מיקרוסופט, אוהבים להפציץ עם משהו ממשי די קטן..

בקיצור, החבר'ה ממיקרוסופט מוזמנים להטביע עוד כמה מאות מיליוני דולרים, אולי עם Bing-2 הם יצליחו יותר. גוגל כבר מזמן תפסו את הטריקים של מיקרוסופט לשינוי מנוע החיפוש בדפדפן ובמקומות אחרים, וכל מי שמתקין את ה-Google Toolbar מתקין בעצם גם תוכנה קטנה שבודקת אם מנוע החיפוש באקספלורר הוא גוגל. אם לא, המשתמש מקבל חלונית קטנה למטה מימין שברירת המחדל שלה הוא להעיף את ההגדרות של מיקרוסופט ולהחזיר את ברירת המחדל של גוגל.

Print Friendly, PDF & Email

2 תגובות בנושא “בינג? לא משהו, עכשיו גם המספרים מראים

  1. אתה יודע שלמילה האנגלית FREE יש שני פירושים שונים בהקשר של תוכנה, אך בעברית יש שתי מילים שונות לגמרי עבור שני הפירושים?

  2. אני לא יודע מדוע החלטת שהכתבים לא תיארו נכון את הלך רוחו של סרגי. יכול להיות שהוא היה סקרן, יכול להיות שהוא היה בפאניקה. מיקרוסופט הם חברה עם כסף. אני לא חושב שלגוגל היה עד היום, מתחרה בתחום החיפוש עם כמות הכסף שיש למיקרוסופט, או עם מידת השליטה על הדפדפן שיש למיקרוסופט. לאורך זמן (את גוגל לא יחליפו בחודשיים), זה עשוי להוות איום.
    רק לשם דוגמא, לאחר מותו של מייקל ג'קסון, אנשים ניסו נואשות לקבל מידע מגוגל. הם לא קיבלו. לבד מזה שגוגל קיבלו תוצאות ראשונות רק אחרי חצי שעה, במשך כמה שעות, מילת החיפוש מייקל ג'קסון החזירה שגיאה, כי המערכת זיהתה אותה כספאם. בצר להם, פנו המחפשים לטוויטר, וקיבלו שם מידע בזמן אמת. נכון, ייקח זמן עד שאני אגיד לעצמי לחפש בטוויטר, משהו שבאופן מסורתי הייתי מחפש בגוגל. אבל זה רק מראה שלגוגל יש לאן להגיע בנושא החיפוש, והמאבק על השוק הזה רחוק מלהיגמר.

סגור לתגובות.