היציאה האומללה של הרב עובדיה

image

לפעמים נראה כי הרב עובדיה יוסף שוכח כי ישנם אלו המאזינים לשיעוריו, ויש אלו המאזינים לפליטות הפה שלו. נראה כי הרב עובדיה שוכח לפעמים שכשהמיקרופון פתוח, הוא במקרים רבים גם משדר ולא תמיד אפשר לדעת מי הם המאזינים לשידור, וכך קרו מקרים לא מעטים בהם דבריו של הרב נפלו הישר לידי אלו ה”מחפשים” את הרב או כל איש דת אחר כדי לעשות מהדברים מטעמים. כמה פעמים ברדיו השמיעו את פליטות הפה של הרב ולאחר מכן העלו כבר מישהו שדאג “לקטול” את הרב? פעמים רבות.

פליטת הפה האחרונה של הרב היתה משהו מאוד גרוע: הרב אמר ואני מצטט: “..אנחנו מאמינים בגלגול נשמות. למה היתה השואה… אוי לנו כי חטאנו, זה בגלל גלגול נשמות שחטאו”.

צר לי. הרב טועה טעות חמורה.

חכמים אמרו בעבר כי כשעם ישראל “נוטש” את תורתו ואת ההבטחה שנתן בהר סיני לקב”ה, צרות ורעות תוקפות אותו, ואכן בתקופת טרום מלה”ע השניה ההתבוללות היתה בשיאה, אולם מכאן ועד ההשוואה שאם יש התבוללות אז השואה היא בעצם ה”עונש” של אלוהים ליהודים, המרחק רב מאוד. מי ששכח, בשואה גם הושמדו יהודים דתיים וחרדים שלא היה להם מאומה עם התבוללות או השתמטות מקיום המצוות, להיפך: הם קיימו מצוות ורבים מהם מתו בעת קידוש השם תוך כדי תפילה כשתפילין כרוכים עליהם והם היו עטופים בטלית, והם מתו כמו שאלו שהתבוללו מתו. אם התאוריה של הרב היתה נכונה, אז המתבוללים היו מתים ואלו הדתיים היו נשארים חיים, אך ההיסטוריה מוכיחה שאלו ואלו נרצחו בדם קר, והעולם שתק.

נשמה היא אינה איזה “כדור אנרגיה” שמחליף כל פעם גוף ברגע שיש גלגול חדש. נשמה היא דבר מסובך מאין כמותו שעשוי ממאות אלפי ניצוצות שחלקן אינו נמצא כלל באותו אדם, חלק מהנשמה גם לא נמצא איתנו וכל העניין משתנה כל הזמן נון סטופ, ובכל זאת ישנם כאלו הטוענים להיכרות עמוקה עם נשמות, היכן היו, מה הן עשו, באיזה גלגול הם היו מה וכו’ ובמקרים רבים הם טועים ומטעים. למה ללכת רחוק? נמצאים בארצנו אלפי אנשים שהלכו לכל מיני רבנים ”משחזרים” ו”מתקשרים” למיניהם והם בטוחים שהם בגלגול קודם כלשהו הם היו מלכים/מלכות/נסיכים/נסיכות/שרים וכו’ ואם היו מנסים באמת לספור את אותם פעמים והיו בודקים היסטורית כמה היו כאלו, היתה נוצרת “אינפלציה” רצינית, כלומר מדובר בלא יותר מאשר שקרים.

כנ”ל לגבי הרב עובדיה: אם יש משהו שהוא לא יודע, זה מדוע באמת התרחשה השואה, מדוע מתו כמות ענקית כזו של יהודים ומדוע מתו גם כאלו שהיו ב”אוהלה של תורה”. לבוא ולהאשים נשמות שחטאו ועוד להכליל בזה גלגולים זה שטויות במיץ עגבניות. לי אין את הידע לאמר מדוע זה קרה, אך יש משהו אחד שאני כן יודע והוא שאין שום אפשרות לכרוך גלגולים של נשמות ולהאשים גלגולים קודמים באסון שקרה. זה פשוט לא נכון.

מוטב כי הרב אם הוא מעוניין להעביר שיעורי תורה, שיצמד לטקסט, שמישהו בש”ס יקח לרב איזה יועץ תקשורת טוב ושהרב פשוט יקרא מהכתוב כל דבר שירצה לאמר וכך יחסוך הרב לעצמו גם פאדיחות וגם חילול השם.

Print Friendly, PDF & Email

4 תגובות בנושא “היציאה האומללה של הרב עובדיה

  1. מאמר נבון וחשוב מאין כמותו. האם תוכל להרחיב במאמר , מה הסיבות הרוחניות לארוע הבלתי נתפס הזה בנוראות שלו ?

  2. חץ, העלתה חיוך על פניי, נהנתי מאוד.

    גם אני החלטתי לעשות מעשה ופתחתי קבוצה בפייבוק שנקראת "הרב שגל – להוריד אותו מסדר היום הציבורי!", בקבוצה אני קורא להוריד את כבוד הרב מסדר היום הציבורי. אנחנו, ישראלים, יהודים לא עשינו שום דבר רע לכבוד הרב והוא מצידו (בין אם הוא סנילי או לא) דואג תמיד להראות את הצד הפחות סימפטי של המגזר החרדי (אני יוצא מנקודת הנחה שגם לחלקם הלא קטן נמאס שהוא משפיל אותם כל פעם מחדש).

    אני לא חושב שסבתי (ניצולת שואה) צריכה לראות דבר מסוג זה בטלוויזיה או לשמוע עליו ברדיו או לקרוא עליו בעיתון. לנו, החלק השפוי של העם, אין כל צורך באנטישמיות מבפנים יש לנו מספיק אנטישמיות בחוץ.

    אני מזמין אותך להיכנס ולהביע תמיכה. במידה והקבוצה תקבל פידבק כלשהו אני מוכן להעלות אותה כאתר תמיכה רשמי.

    ראובן.

סגור לתגובות.