וורדפרס ותגובות וידאו

בימים האחרונים חשבתי להרחיב קצת את אפשרויות התגובה בבלוג ולהכניס לשימוש גם אפשרות וידאו ואודיו. לשם כך הסתכלתי מה הפלאגים הקיימים כרגע להקליט, היכן הם מקליטים, מה האיכות ועוד נתונים, ולהלן תוצאות הסקירה שלי:

לא חסרים פלאגים כאלו, אך לכל פלאש יש את הסיפור שלו ויש גם בעיה משותפת כשזה מגיע לעברית.

נתחיל בסוגי הפלאגים, היתרונות והחסרונות שלהם:

 • Viddler – זהו שרות של וידאו שיש לו גם פלאגין לוורדפרס המאפשר להקליט הן פוסטים והן תגובות באיכות טובה, אך החסרון המהותי שלו הוא שעל מנת להקליט תגובות, יש להירשם ל-Viddler ורק לאחר מכן ניתן להגיב, מה שאומר שצריך "להריץ" את המשתמש החדש לפחות פעם אחת להירשם בשביל להגיב, מה שרוב המשתמשים לא יעשו וכך לא יגיבו בוידאו אם בכלל.
 • Seesmic – שרות נוסף המאפשר להקליט וידאו וגם הוא מקליט באיכות די טובה ומאפשר גם הוספה של תגיות וכותרת. הבעיה העיקרית: יש צורך ברישום, אם כי אפשר להיכנס כמשתמש אנונימי, אך אין שום ודאות שוידאו שהוקלט כאנונימי ישאר. פלאג מאוד נחמד מבחינת שימושיות. אך חסרה בו תמיכה ליותר ממצלמה אחת או מיקרופון אחד אם מעוניינים לשלב ציודים שונים להקלטה. אחד הדברים הכי מעצבנים בתוצאה היא שאין אפשרות להנמיך או להגביר ווליום. את הפלאג הזה החלטתי לנסות והוא כרגע ברירת המחדל.
 • Riffly – שרות מצוין של הקלטת וידאו עם הרבה אפשרויות, והקלטת וידאו טובה, כל עוד לא אכפת לכם שבאמצע הוידאו יופיעו פרסומות. אפשר להוריד את הפרסומות עם פנוי "פרמיום".
 • Kaltura – פיתוח של חבר'ה ישראלים עם פלאגין לוורדפרס. איכות ההקלטה לא משהו (יש טובים ממנה) אך הפלאגין מאפשר לא רק להקליט וידאו, אלא גם להעלות תמונות סטילס וחומר מאתרים אחרים כתגובה בפוסטים. קלטורה גם מאפשרת לך לערוך ולנהל את הקליפים שלך מתוך אתר CMS שלהם.

אחת הבעיות שעדיין לא הצלחתי לפתור היא שבכל הפלאגים האלו, התוצאה יוצאת עם CSS שמגדיר Direction: LTR. חיפשתי בכל הקוד אך לא מצאתי שום דבר שמוסיף את ההגדרה הזו ב-CSS. חשבתי שמדובר אולי עקב בעיית עיצוב תבנית, אך גם שם לא נמצאה הבעיה וכך בשלב זה אינני מוצא מדוע תגובות וידאו מכניסות את התיוג הנ"ל. גם בקוד של WP עצמו אין שום אזכור לכך. אם למישהו יש רעיונות, אני מקשיב.

לסיכום: הפלאגים נותנים פחות או יותר את אותו דבר, מי עם יותר צעדים טרחניים למשתמש ומי פחות, אך התוצאה היא בערך אותה תוצאה. האם כדאי להכניס פלאגין כזה לוורדפרס שלך? תלוי אם קהל היעד שלך מבין קצת במחשבים, ותלוי אם אתה מוכן לקבל שחלק מהתגובות יהיו לא נגישות, במקרה של לאנשים חרשים או גלישה במכשירים שאינם תומכים בפלאש (חלק גדול מהטלפונים הסלולריים לדוגמא). היתרון הגדול של וידאו הוא מתן אפשרות התבטאות לאנשים שלא מתבטאים טוב בכתב מכל מיני סיבות.

עדכון: תודה לנוי גבאי שסייעה מאוד בהסבר שיש להוסיף בקלאס של see_video_holder ב-CSS את הדבר הבא: direction:rtl !important. תודה נוי.

Print Friendly, PDF & Email

10 תגובות בנושא “וורדפרס ותגובות וידאו

 1. {seesmic_video:{"url_thumbnail":{"value":"http://t.seesmic.com/thumbnail/glj4L7xVFf_th1.jpg"}"title":{"value":" "}"videoUri":{"value":"http://www.seesmic.com/video/BmRR8kEJIX"}}}

 2. בחיפושים אחר plugins לוידאו ולאודיו, בבקשה לחפש ולבקש מהמפתחים להוסיף אפשרות נוחה למתנדבים להוסיף כיתוביות ותימלול (בשפות אחדות).
  הכיתוביות ינגישו את התוכן ללקויי שמיעה ולאלה שאינם דוברים את השפה (אינני רואה Babelfish או בבילון, שתומך בתרגום אודיו משפה לשפה, בניגוד לתרגום טקסט).
  התמלול ייקרא על ידי העסוקים וחסרי הסבלנות שקוראים הרבה יותר מהר ממהירות הדיבור האנושית.

  פניה זו מכוונת לכולם, לא רק לכותב הבלוג שאני מגיב עליו.

 3. אתה בהחלט צודק בבקשה שלך.
  כשאני התחלתי לחפש פלאגין, חשבתי שאולי יש פלאג כזה שמאפשר הקלטת תגובה ישירות ל-יו-טיוב, כך שאפשר עם CaptionTube להוסיף כתוביות, אבל לא מצאתי פלאג כזה לצערי.

 4. הפוסט שלך רק מראה עד כמה בלתי אפשרי ליצור אתר נגיש ומוכן לגמרי מראש למגוון מגבלות. גם כשימציאו פלאגין של כתוביות "חיות", עדיין תהיה קבוצה קטנה של חירשים-עיוורים שלא מסוגלים לגלוש באף אתר ללא מתורגמן צמוד. מצד שני ימציאו רובוטים-מתורגמנים לחירשים-עיוורים? אולי כן ואולי לא…

 5. דווקא על זה חברות כמו אדובי, גוגל, ועוד חברה ישראלית (שברח לי שמה, יושבים בראשל"צ) עובדים. אותה חברה בראשל"צ הדגימה לי בעבר איך התרגום האוטומטי שלה עובד וזה היה מודגם על קליפ שאני בחרתי וזה היה מאוד מרשים (בחרתי נאום של אובמה), כך שיש תקווה..

 6. אני אישית לא מתלהב מהרעיון, שכן יד לי בעיה בסאונד, ולכן סרטונים ללא כתוביות לא יעזרו לי…

 7. קלטורה ישב אצלי הרבה זמן בבלוג ואף אחד לא השתמש בו, מלבד שונא יהודים אחד בתקופת עופרת יצוקה, אז העפתי אותו…

  ומה הסיפור של הקאפצ'ה? אתה גנוב? יש יופי ש פילטרים נגד ספאם, וכבר כל העולם המערבי הבין כבר שקאפצ'ות לא עובדות נגד ספאמרים אבל בהחלט מביאות קריזה לאנשים הרגילים.

סגור לתגובות.