סקירה קצרה: אתר בתי המשפט

בעקבות תאונה שעברתי לפני מס’ שנים, הייתי צריך לשלוף נתונים מהתיק המשפטי. הואיל והתיק אינו נמצא בביתי, ושמעתי שבתי המשפט השונים מוחשבו והם סורקים את המסמכים המוגשים וההחלטות, אז החלטתי לנסות לבדוק האם אני יכול לשלוף את התיק ישירות מהמערכת ולראות את הדיון שנערך..

לאחר שישבתי קרוב לשעתיים על אתר בתי המשפט ובמיוחד על מערכת “נט המשפט” (ובדרך יצאו לי בוודאי 2-3 שעות לבנות), אפשר לאמר שמי שבנה את האתר, מומלץ לירות בו ולתלות אותו בכיכר העיר! מדוע? קראו..

 

נתחיל בהתחלה. אתר בתי המשפט מעוצב בצורה זוועתית שמזכיר עבודה של ילד בכיתה י’ על אתר הבית שלו, וכפי הנראה אותו ילד חולה על אפקט Gradient בפוטושופ: מלבנים מציפים אותך על ימין ועל שמאל בתכלת עד לבן. העזת להגדיל מעט את החלון? (שנפתח בין כה למסך מלא ללא שום הצדקה כמובן), קבל קצת קטעים לבנים למעלה.

לינקים באתר עצמו זה רעיון נחמד ולא חסרים כאלו, אבל מה עם העניין שנראה טריוויאלי שאם תשים את העכבר על הלינק הוא יהפך ל-יד? לא צריך! נהפוך את העכבר ל-קו המאונך (text mode), קח שאיש לא יצליח להבדיל מהו טקסט ומהו לינק עם Firefox.

לחיצה על “נט המשפט” מובילה לאתר המראה אלו בתי משפט מוחשבו עד כה. נחמד. עכשיו נלחץ על הכפתור “נט המשפט” ונקבל..general error

רואים את ההודעה משמאל? זה מה שמקבלים כשנכנסים לאתר “נט המשפט” עם דפדפן מסוג Firefox. לא חשוב איך תקפוץ ומה תעשי, זה מה שתקבל.

אז הרמתי Crossover יחד עם אקספלורר 6, ואיכשהו בדחילו ורחימו הצלחתי להיכנס. צבעי הטקסט בשילוב עם הרקע (אפור על רגע כתום!) הם זוועה אמיתית לעיניים, אבל זה עוד כלום. נסיון לחפש את הדפי חומר, מסמכים שהוגשו, משהו, כלשהו – הניב רק דף אחד מסכן של … בקשת דחיית דיון, וזה היה ב-2007. כל המסמכים מעבר לכך (ומדובר בתיק די שמן) לא נמצא שריד וזכר לכך במערכת המשפט.

איך הביצועים של שרתי בתי המשפט ובכללם “נט המשפט”? אה, טוב ששאלתם. נעבור עתה סשן של דמיון מודרך: דמייני צב שקשור אליו מאחורה עגלה. מצליחים לדמיין? אלו הביצועים. ברצינות, זה נראה כאילו כל המערכת רצה על פנטיום 4 עם 256 מגה זכרון. הכל א-י-ט-י בטירוף, אין שום אינדיקציה שמשהו באמת עולה (הרי האייקון של העכבר לא משתנה, גם באקספלורר) ובכלל יש תחושה כאילו אתה מחובר על מודם 14,400 באוד (למי שזוכר).

לסיכום: אתר כמו אתר מערכת בתי המשפט כולל “נט המשפט” היה אפשר להפעיל אפילו על מערכת Joomla או Drupal ולקבל ביצועים יותר טובים! מי שתכנן והקים את המערכת הזו פישל ברמות שלא תתוארנה. מבחינת עיצוב הרי לא חסרים אלפי אתרים בהם אפשר להוריד דוגמאות ל-CSS, היה אפשר לבקש קבלן משנה שיודע לכתוב קוד ולא נעול על הזבל של מיקרוסופט, אולי היה מומלץ שיריצו בדיקות ביצועים על השרתים? את כל הדברים האלו, כך נראה, איש אינו עושה ואף אחד אינו נושא באחריות על כך, ואולי הגיע הזמן שמבקר המדינה יתן את דעתו על כך.

Print Friendly, PDF & Email

5 תגובות בנושא “סקירה קצרה: אתר בתי המשפט

  1. תרגיש חופשי לחפש אתר ו/או כתובת מייל לאן לדווח לגבי האתר, וחוץ מזה מהיכרות עם הגופים האלו, זה בערך מו לדבר לקיר.

  2. הפתרון נעוץ בגוף הטקסט: אם תירה במי שבנה את האתר, כפי שאתה ממליץ,
    תגיע בקלות לבית המשפט – אפילו יחסכו לך את דמי הנסיעה
    ותוכל לשלוף את התיק שלך!

  3. באתר הראשי של נט המשפט יש פניות למנהל האתר כך שתמיד אפשר להתלונן במייל.
    שנית, כדי לצפות במידע מלא לבד מתיקי ת"ק וב"ל יש לרכוש כרטיס חכם.

סגור לתגובות.