כמה מילים על סוכנויות שחקנים, דוגמניות, ניצבים ועוד

אתמול הופיעה כתבה על “קיץ פרסומאים” הנוכלים המנצלים את תמימותם של אנשים ואת רצונם להופיע בטלויזיה ולזכות בתהילה ובפרסום (את הכתבה ניתן לראות כאן, הכתבה נקראת “מוכר החלומות”). “קיץ פרסומאים” הם כמובן גם “אביב הפקות”, ועכשיו שכלבוטק עלו עליהם, אז יקח כמה ימים והשמות בוודאי ישתנו לשמות אחרים עם אותם עובדים ואותה רמאות.

מכיוון שכותב שורות אלו קצת מכיר את התעשיה הזו עקב עבודות קודמות, החלטתי לתרום מנסיוני אליכם הקוראים וכדי להבהיר מספר דברים במספר תחומים קרובים:

כסף
קודם כל כדאי להבהיר משהו אחד. כשמדובר על כסף, בניגוד ל”קיץ פרסומות” ושאר סוכנויות נוכלות למיניהן, השיטה אצל הגדולים והמוכרים היא הפוכה. כלומר אם אתה מחפש להתפרסם, לא אתה זה שמשלם לסוכן, אלא הסוכן מקבל חלק מהסכומים מהחברה השוכרת אותך, כלומר הוא יקבל אחוזים מזה, ואת שאר הסכום הוא יצטרך לך. בעברית פשוטה: אין לך שום צורך לתת לו אפילו שקל אחד, בטח שלא כרטיס אשראי או צ’ק או דברים מעין אלו.

סוכנויות ניצבים כגון טייק 2 וכו’ אינן משלמות בסוף יום הצילום וגם לא בסוף החודש. החברות משלמות “שוטף + 60”, כלומר אם עכשיו ה-19/2, את הכסף תקבל משהו בסביבות מאי, כלומר מי שחושב לקבל הכנסה צדדית ומיידית, כדאי שישכח מזה. במקרים רבים העבודה אינה קלה, התשלום לא תמיד מחושב לפי שעות ושכר שעה מינימלית.

עוד תחום ששם אנשים רבים משלמים כספים לשווא: סוכנויות דוגמנות, רק שכאן השיטה מעט יותר מתוחכמת: סקאוטרים (“ציידים”) מסתובבים ברחוב ונותנים כרטיסי ביקור לאנשים שנראים “טוב” ומעלה. מה מחמיא יותר מאשר לקבל כרטיס של סוכנות דוגמנות והזמנה לפגישה? זה דבר שמאוד מלטף את האגו, אך כאן כדאי לשים ברקס לאגו ולזכור משהו קטן: באותם מקרים מדובר בעוד שיטת נוכלות שהולכת כך: הקורבן מוזמן להגיע לפגישה, לעיתים עם בקשה להביא תמונות. הקורבן מגיע, יושב מול ה-Booker, הבוקר מחמיא לקורבן התמים ואומר שיש בהחלט אפשרות כאן שהקורבן יהיה מפורסם ויעשה כספים רבים, אך לשם כאן יש להכין בוק (Book) מקצועי והדבר עולה אי אלו אלפי שקלים, וזה כולל דף באינטרנט ועוד. ה-בוקר יפליג במחמאות, יזרוק פה ושם שמות של דוגמניות מפורסמות שהוא “מייצג” (הוא לא) ויעשה הכל הכל על מנת שהקורבן יתן צ’קים או כרטיס אשראי או מזומן בשביל ה”בוק” ובשביל אשליות הפרסום. סביר להניח שהקורבן יוזמן לצילום ויקבל דיסק תמונות, אבל קמפיינים ודוגמנות? בחלומות.

אז מה יעשו אלו שבכל זאת מעוניינים להתפרסם? כמה דברים:

 1. חושב שאתה יפה? את יפהפיה? לך לסוכנות גדולה ומוכרת: גוגל מפוצץ בשמות של סוכנויות קיקיוניות. ותר על הביקור בהם וגש לסוכנויות יותר מוכרות כמו: יולי, אימג’, לוק, רוברטו. בסוכנויות מסויימות יש נוהג לשלם סכום חד פעמי על מנת להיפגש עם מנהל הסוכנות שמחליט אם המועמד מתאים או לא, אולם אין תשלומים חודשיים ואין הבטחות לעולם זוהר ועבודות כל שבוע.
 2. רוצה להיות שחקן? לך לסוכנויות שחקנים רציניות. איך יודעים מי סוכנות רצינית? בסוף הקרנת כל פרק בסידרה ישראלית, כשרצים הקרדיטים, מופיעה גם שם הסוכנות, שם סוכנות הניצבים ולעיתים גם שמות סוכנויות הדוגמנות. אלו סוכנויות שבאמת פועלות ויכולות להציג קבלות על כך, השאר קיקיוניים ולא שווים אפילו ביקור.
 3. בשום מקרה אל תתפתה להוציא כספים לפני שאתה קורא ובודק את החוזה כשאתה בבית. שאל אנשים שנמצאים בתעשיה הזו, חפש דרך גוגל, קרא פורומים, וקח את הזמן לפני שתחתום. כשמישהו מלחיץ אותך להיפרד מכספים, בד”כ הוא רמאי. התחמק מאנשים כאלו.
 4. סבלנות היא שם המשחק. אם תירשם באחת הסוכנויות, בין אם אתה שחקן או דוגמן, אתה תוזמן לעשרות אודישנים שרובם המוחץ לא יניבו לך מאומה. גם כשתוזמן, ותשחק ותצולם, התשלום מגיע לאחר מס’ חודשים ולא מיידית, כך שאל תבנה על תשלום שכ”ד בגלל תצלום שעשית השבוע.

כדאי מאוד לזכור: אנחנו בארץ קטנה שאחד מכיר את השני שמכיר את השלישי שמכיר את הרביעי. הסוכנויות הגדולות מוכרות ואנשיהם מכירים את הבמאים, הצלמים, מפיקים, פרסומאים ושאר האנשים העוסקים במלאכה זו. סוכנות קטנה לא מצליחה בד”כ לחדור ולקבל חוזים גדולים, כך שאם תשקיע כסף בסוכנות קטנה שאיש מקצועי לא שמע עליה, סביר להניח שכספך ירד לטמיון, וחבל על הכסף.

בהצלחה

Print Friendly, PDF & Email

22 תגובות בנושא “כמה מילים על סוכנויות שחקנים, דוגמניות, ניצבים ועוד

 1. נשמע מעניין מאוד , אבל אתה יכול לעזור לי אני רוצה לשחק ולשיר ולפי דעתי אני נראית טוב מאוווד . . יש לך שמות של סוכנות טובה למשחק או שירה   ???

 2. בדיוק אתמול הסתובבתי בעיר ואמרו לי שאני ניראה טוב ושאלו עם אני מעוניין לדגמן אמרתי להם שכן ואז היא לקחה פרטים ואמרה שיצרו איתי קשר ביום ראשון ת'אמת שהתלהבתי לשניה כי כל הזמן אמרו לי תילך ויכול לצאת ממך משהו בדוגמנות ועכשיו שנכנסתי לפה סתם חיפשתי בגוגל מה השיטה שלהם ובזכותך אני לא ילך לשם וגם עם אני ילך לשם אני לא ישחרר כסף
  יש להם גם אתר נכנסתי לשם..אין לי מילים חח זה החברה זה tomasio והכתובת של האתר שלהם זה:www.tomasio.co.il תוכל לתת לי עזרה ולומר לי משהו עלייהם:]?

 3. אני לא מכיר את החברה ואני מזמן לא בשוק הזה, כך שלא אוכל להגיב. כל אחד יכול להרים אתר תוך יום יומיים, זה לא אומר שהם באמת משהו.

 4. אני גם לפני כמה שנים נעצרתי ברחוב ע"י סקאוטר שהחמיא לי וקבע לי פגישה עם סוכנות דוגמנות, הגעתי לשם למרות שמראש ידעתי שזו תרמית, אמרו לי שאני נראה טוב ויכול לעשות הרבה כסף במשחק אבל "גם יהלום צריך ללטש" ואמרו לי שכדי להגיע להצלחה הגדולה אצטרך לעבור קורס משחק בהשקעה של 5000 ש"ח… אז היזהרו גם מהקונצים האלו, לא בוק ולא קורסי משחק עאלק.

 5. שלום חץ,
  אני רוצה לדעת האם זה הגיוני שסוכנות דוגמנות תיקח באופן חד פעמי 5000 ש"ח לייצוג ולצילום בוק?
  ואם אני רוצה להפר חוזה לאחר צילום של 197 תמונות כי אני חושבת שזו עבודה בעיניים ועבר פחות משבוע מה אני צריכה לעשות?

 6. כבעלים של סוכנות בוטיק לייצוג אמנים אני מודע לעובדה שסוכנויות רבות גובות סכומי עתק עבור כניסה לסוכנות כתשלום על בוקים או קורסים
  מנקודת מבטי אין לכך הצדק אם ברצונך להיות דוגמן ואתה מאמין שאתה יכול תפנה לסוכנות גדולה ופעילה שם תקבל את המשוב האמיתי על התאמתך לדוגמנות
  בתחום המשחק אם ברצונך לקבל תפקידי משחק רציניים רוב הסוכנויות דורשות לימודי משחק גבוהים או ניסיון אמיתי בתחום
  אך אם ברצונך לקבל תפקידי ניצבות וביטים בסדרות טלויזיה ופרסומות ישנן כיום מספר סוכנויות הפועלות בתחום בצורה רצינית כשבהם לרוב יבקשו תשלום חד פעמי נמוך !!(300-600)בתמורה לפתיחת כרטיס מיוצג בסוכנות אך אין צורך בבוקים וקורסים לשם כך לרוב תינתן אפשרות לקיזוז הסכום מימי צילום
  כחלק מתעשיית הליהוק כואב לי לשמוע על אנשים שרוצים להגשים חלום או סתם מתוך אהבה לעולם הבידור ומשלמים אלפי שקלים ללא תמורה

  • אני תוהה מדוע סוכנויות ניצבים, גדולות כקטנות, משלמות לניצבים רק אחרי חודשיים ומעלה אחרי ההשתתפות, הרי אדם שכיר לא מקבל משכורת אחרי 2-3 חודשים אם החברה מקבלת כסף מלקוחות בתנאי שוטף+60

   • לצערי רוב חברות ההפקה בארץ משלמות שוטף + במקרה הטוב זה שוטף +30 יש פעמים בהם אפילו שוטף +60 הלוואי ולא כך היה הדבר
    ברגע שהכסף מועבר מחברת ההפקה לסוכנות הסוכנות מעבירה את הכסף למיוצג

 7. אני אומרת מהניסיון האישי שחשוב ביותר על ההתחלה היא לבחור סוכנות רצינית ביותר! זאת ההצלחה הראשונית! כל שחקן שרוצה להיות שחקן אתה חייב לעשות מחקר מעמיק של סוכנויות בארץ על מנת להצליח בתחום!

 8. אני שואלת על סוכנות טייק 2 לגבי הילדה שלי בת שנתיים ואני קצת מתלבטת.. חשוב לי שתייצג אותה סוכנות רצינית וטובה

 9. גם הבת שלי בת השנתיים קיבלה הצעה מחברת טייק 2 , מטריד אותי שיש התחייבות לעבוד רק איתם ואין לי מושג אם הם חברה מוכרת. מישהו מכיר ויודע?

 10. בשנת 2002 הייתי בסוכנות טייק 2,נרשמתיו שילמתי 1000 שח עבור תמונות וקיבלו אותי בתור ניצבת,הובטח לי שיפרסמו את התמונות שלי באינטרנט ולא עשו זאת, צילמו אותי לסרט של ארנון צדוק -להיות כוכב – 3 ימי צילום לא קיבלתי את הכסף עבור ימים אלה, יש לי את התמונות ואני יכולה להעלות אותם בעצמי ולא עבור סכום כזה ! הכל בלוף!!!!

 11. מישהו מקיר או התנסה אצל ׳ במרום הפקות׳? אני מתלבתת אם ליהיות אצלם ולא רוצה שירמו אותי

 12. מישהו שמה או התנסה עם "במרום הפקות"? זה מאד יעזור לי, תודה

   

 13. אני מחפש את הקישור לתוכנית של קולבוטק על קיץ פירסומאים וחברת אביב 

  אשמח מאוד לקבל תשובה  

סגור לתגובות.