תקרית מייל הבמבה

למי שלא שם לב בימים האחרונים: אימייל שהופץ באלפי עותקים על אזהרה שלא לתת במבה לתינוקות והקושרים את תחלואת הילדים לאכילת במבה, עשה נזק רציני ל-אסם, יצרנית הבמבה. בבורסה המניה ירדה ב-6.1% ולבסוף המצב נרגע והירידה התמתנה לאחוז אחד.

האם היה משהו אמיתי בשמועה זו? לא. כל מה שהיה מדובר היה במישהי ששמעה מאיזה מישהו על הורדת חטיפים ממדפים, ואיך שהוא היא קישרה במוחה המעוות את זה למשהו אחר שהיא שמעה, וככה נוצרה לה השמועה כי במבה מזיק לתינוקות.

מכאן והלאה כל מה שהיה צריך להוציא הוא פשוט אימייל לכל המכותבים שיש לה בספר כתובות, ובקשה “להעביר הלאה”. עם ישראל הרי עם מאוד צייתן שמגיע להעביר הלאה אימיילים (תשאלו את ספקי האינטרנט בארץ), וכך אותו אימייל נשלח לאלפי אנשים.

אסם ממש לא אהבו את העניין והחלו לחקור את עניין המייל לעומק (לא סיפור רציני, הואיל ורוב אלו שדוחפים מייל הלאה לאחרים לא טורחים ממש “לנקות” את המייל מעקבות קודמות) וככה מצאה אסם שמדובר בעובדת מהנדסת שעובדת ב-HP.

אויש, חרא של מזל לאותה עובדת. אין לה עדיין מושג כמה חרא.

HP לא אוהבים להיתפס עם המכנס למטה, ועוד לפני שהם מתחילים להגיב, הם קודם כל מפטרים, ובלי שום התראה. מהיום להיום. עכשיו תקום, קח את החפצים, תנפנף יפה לשלום, צא דרך השער, שלום ולא להתראות, וב-HP כמו ב-HP, זה לא חשוב אם אתה מנכ”ל או זה שאחראי על ניקוי פחי האשפה: זה מיידי וברגע ש”סרחת” אתה מועף ומתייחסים אליך כמו לג’וק.

אסם הגישו תלונה במשטרה על זה, ולמשטרה כמובן יקח זמן לחקור את זה בוודאי (יעילות ומשטרה לא הולך ביחד, אלא אם מדובר במשהו שהתקשורת ממש רעבה לנתונים לגביו).

נחכה עכשיו שהנהלת אסם ישמעו כמה עו”ד של החברה שלהם, שיאמרו להם שיש לחברה אפשרות לתבוע את השולחת מייל ועוד לקבל כספים ללא הוכחת נזק (למרות שרישומי הבורסה יכולים להוכיח שהיה נזק), ואז גם תביעת נזיקין תוגש נגד אותה עובדת ע”י אסם.

בקיצור, במייל אחד, אותה עובדת קברה את עצמה מבחינת קריירה וכספים.

Print Friendly, PDF & Email