אבו עלא שקרן? מ’פתאום!

image

היום בצהרים, הכריז אבו נפחא עלא כי “כל התנגדות לגטימית”. הנה ציטוט: “"הפלסטינים ימשיכו במשא ומתן", אמר. "אולם אם המגעים יגיעו למבוי סתום, מה נעשה? ניכנע? התנגדות על כל צורותיה היא זכות לגיטימית שעומדת בפנינו". (ההדגשה שלי).

נתרגם את מה שאמר אבו עלא: אם ישראל לא תתכופף ותפתח את הרגליים ותתן לנו את כל מה שאנחנו רוצים (כולל דברים שאנחנו מפנטזים עליהם), אז יש לנו זכות לגטימית להתנגדות, כל זכות של התנגדות, שזה גם כולל אלימות, ירי, פיגועים, מה שבא בא..

והנה הערב, בשיחה עם השפנה ליבני טוען אותו אבו עלא כי .. “בדבריו היום לפיהם "אם המשא ומתן עם ישראל ייכשל, התנגדות על כל צורותיה היא זכות לגיטימית שעומדת בפנינו", התכוון להתנגדות באמצעים פוליטיים בלבד ולא באלימות.”

ועכשיו, חברים יקרים, ננסה לעשות דמיון מודרך. כן, גם לסקפטיים שקוראים טקסט זה…

תנסו לדמיין את הפלסטינים פותחים בהתנגדות “באמצעים פוליטיים בלבד”, בלי אלימות, בלי פיגועים, בלי ירי, רק שלטים והפגנות מאורגנות שיוצאות מהמוקטעה ברמאללה ובמקומות אחרים..

מצליחים? לא? טוב, גם אני לא. אחרי הכל, ההיסטוריה מלמדת אותנו שברגע שהפלסטינים מדברים על “התנגדות”, הטילים והכדורים מתחילים לעוף מ-2 הצדדים. עד היום זה היה כך, אין שום סיבה שזה לא יחזור על זה שוב, כלומר אבו עלא

אז בהזדמנות זו צריך להודות לאולמרט (שתודה לאל, התפטר) ולשפנה ליבני שמכניסים אותנו לברוך שמאוד בעייתי לצאת ממנו: או שתתן חצי מעיר הבירה שלך, תשכן כמה מאות אלפים עד מיליוני פלסטינים בשטח ישראל, וגם תעביר באותה הזדמנות כמעט 100% משטחי 67 לפלסטינים – או שתחטוף פיגועים ופיצוצים.

ולנקודה אחרת: במקרה יצא לי לקרוא ראיון שנעשה בזמנו עם שלמה בן עמי לגבי שיחות על הסכמי שלום שנעשו בזמן כהונת קלינטון כנשיא. הנה ציטוט מעניין:

הפלשתינאים לא הגישו הצעת נגד?

"לא. הרי זה לב העניין. לעולם אין הצעת נגד פלשתינית. לא הייתה מעולם ולא תהיה לעולם. לכן הצד הישראלי תמיד מוצא את עצמו בדילמה: או שאני קם ומסתלק כי החבר'ה האלה לא מוכנים לתת הצעות, או שאני עושה עוד ויתור אחד, עוד קוועטש. אלא שבסופו של דבר גם המתון ביותר מגיע לנקודה שבה הוא אומר לעצמו, רגע, לאנשים בצד השני אין נקודת סיום. עוד קוועטש ועוד קוועטש אבל אף פעם זה לא מספק אותם. זה לא נגמר". (ההדגשה שלי). מעניין אם ציפי ליבני תלמד מאחד כמו שלמה בן עמי שהיה כבר בסרט הזה, ואי אפשר לחשוד בו שהוא ימני..

Print Friendly, PDF & Email

תגובה 1 בנושא “אבו עלא שקרן? מ’פתאום!

  1. לא ניתן להבין הסכסוך עם הפלסטינים בלי :
    1. התייחסות להיסטוריה
    2. התייחסות לעובדות
    לגבי ההיסטוריה כלל לא מדובר בעם , אלא באוסף חמולות שלא מצליחות להגיע לשלום זו עם זו – אף אחד כמעט לא סופר את אבו עלא , ולא רואה אותם ממטר ברחוב הפלסטיני. לנהל מו"מ עמם זו בדיחה.
    לגבי העובדות – מי שעיניים בראשו רואה שכל מי שמוסר את חלקי הארץ שלא שייכת לו ולא לאבא שלו לאספסוף פלסטיני מוקא מתפקידו – כמה זמן החזיק "האבו מאזן" שלנו כרה"מ ?

סגור לתגובות.