כמה מילים לגבי חילופי השבויים

hostages זה לא חשוב איך נסתכל על עיסקת השבויים הזו, בכל מקרה ממשלת ישראל יוצאת רע ממנה ודווקא חיזבאללה יוצא בהחלט מרוויח ממנה. קיבלנו 2 גופות, חיזבאללה קיבל מחבלים חיים ובריאים.

הבעיה, כמו תמיד, נעוצה בממשלה המפסידנית שלנו, זו שנלחצת מכל פיפס קטן, זו שמשדרת תבוסתנות בכל נושא שהיא נוגעת בו.

מתמיהה אותי העובדה מדוע ממשלת ישראל לא הכריזה תחת כל מיקרופון רענן כי אין היא מוכנה לדון בשום החזרת מחבל חי עד שהיא לא מקבלת סימני חיים מהשבויים שלה. בהתחלה באמת היו הכרזות כאלו, אולם ככל שהלחץ בציבור גדל, כך עמדה זו התרופפה עוד ועוד. חיזבאללה שבהחלט עוקב אחרי הלכי הרוח בארץ רק סחט יותר ויותר מבחינה אמוציונאלית את הציבור ובמיוחד את משפחות הנעדרים, וכך יצא שההורים והתקשורת צעקו, והממשלה בתגובה – התקפלה לה. פתאום סמיר קונטאר כבר כן על השולחן וחיזבאללה? לא שלח אפילו רבע אות חיים. פשוט התקפלנו.

ומה יצא בסופו של דבר? שדפוס ה"פוקר" שהחיזבאללה נצמד אליו בסוף הוכיח את עצמו. עד היום בבוקר לא היה אפילו סימן אחד האם השבויים חיים או מתים, ורק כשהוצאו 2 ארונות התוודע לכל העולם ואחותו כי ישראל אכלה אותה. 2 השבוים כבר מזמן נפחו את נשמתם, אבל אנחנו מחזירים אנשים חיים. הקביעה שהיתה קביעת ברזל בעבר כי אנחנו לא מחזירים חיים תמורת מתים עכשיו כבר לא רלוונטית, וקרוב לוודאי שחיזבאללה שוב ינסה "לרענן" את מערך השבויים שלו ע"י חטיפת חיילים ושוב נחזור לאותו מעגל.

תמהני מדוע הממשלה לא הקשיבה לצד המקצועי, לראש השב"כ ולראש המוסד שהצהירו חד משמעית (הסכמה די נדירה, אגב) שהעיסקה מאוד גרועה לישראל? זו לא דעתם הפוליטית, זו דעתם המקצועית, והם אמורים לדעת הרבה יותר מאשר אזרחי ישראל, אז אולי כן כדאי להקשיב להם?

גם החמאס רואה מה שנעשה בארץ וסביר להניח שגם הוא יפיק לקחים והמחיר על גלעד שליט עכשיו יעלה פלאים מעלה, ושוב הממשלה תהיה לחיצה ושוב ישוחררו רוצחים.

והנה אנחנו מקבלים את הסיוט הגדול ביותר: תלחץ, והממשלה תקפוץ. תלחץ יותר, יקפצו יותר.

הנה גם אבו מאזן מוציא "ברכות" על עיסקת מימוש השבויים. הברכות אגב הן למשפחות הלבנוניות ובמיוחד למשפחת קונטאר. מילה לגבי משפחת השבויים שנפטרו? כלום. איתו אנחנו עושים "שלום"?

שאלוהים ישמור אותנו.

Print Friendly, PDF & Email

תגובה 1 בנושא “כמה מילים לגבי חילופי השבויים

  1. עכשיו רק נשאר לקוות שגלעד שליט עדיין בחיים….
    הלחץ אגב, לא היה מצד החיזבאללה.

סגור לתגובות.