בזק, המשיח הגיע?

בתרועות ובקול שופר הודיעה בזק על האתר החדש שלה שמאפשר לצרכן לגלוש ולקבל מספרי טלפון (בלי לחייג, לשלם 8 פעימות מונה, לקבל את "שרית" עם מסטיק אורביט ששומעים אותו היטב בפיה ואז לקבל יחס של חתול מת).

אני חייב לציין שמאוד התרשמתי לטובה שהאתר פועל יפה מאוד בשוא"ש 3 ו-2. לא רק פועל, אפילו הקטעים שהאתר מציג מפה פועלים על השועל השובב, משהו שבהרבה אתרים פשוט לא מציגים על השואל או שאם מוצג משהו, זה .. ריבוע ריק.

אבל עם כל הכבוד להתרשמות.. איך אפשר בלי איזה מילת ביקורת?

אז הנה הביקורת: למה לכל הרוחות האתרים של בזק (האתר הרשמי, אתר התשלומים וכמעט כל האתרים האחרים שלהם) פשוט פועלים מחורבן לחלוטין על השועל? מה קרה? אין לבזק תקציב למעצבים שיותר טיפ טיפה יותר HTML ואולי, חס ושלום, להריץ Validator?

זה מאוד מרגיז שדווקא האתר שאישית חשוב לי (ואני משער גם שלרבים אחרים) ואני עושה בו הכי הרבה שימוש, הלו הוא אתר התשלומים של בזק, פשוט לא פועל כמעט לגמרי על השועל! תכניס מס' זהות, סיסמא ו…. זהו, עכשיו תקבל גרפיקה שהאתר "בטעינה". הוא לא. משום מה נראה שבזק השקיעו ממש ב-Javascript שם ליצור אפקט של תיק-תק בזמן פעולות, אבל לעבוד טיפה סטנדרטי שזה ירוץ על השועל? חס ושלום!.

מי יודע, אולי בעתיד המצב ישתפר. כרגע פשוט אין אפשרות ב-Linux בגלל השטות של בזק, לשלם דרך האתר, אלא אם תריץ אקספלורר עם WINE.

חבל.

Print Friendly, PDF & Email

3 תגובות בנושא “בזק, המשיח הגיע?

 1. חץ.. ממך ציפיתי ליותר.. אתה עוד לקוח של בזק? 🙂
  היום לא צריך טלפון של בזק, לכל אחד יש לפחות סלולרי אחד ואם רוצים לדבר בזול מהבית יש סקייפ.

 2. אתה רוצה שנכנס לזה?

  מחירי פעימות המונה של בזק אכן יקרים יותר מהמחירים של SKYPE.

  יחד עם זאת, מנסיונות שעשיתי עם ידידה שלי לחייג ביני לבינה (שנינו אותו ספק אינטרנט, שנינו יושבים בארץ), איכות השיחה ב-Skype Out היתה.. איך לאמר.. לא ממש מרשימה. גרוע, מכך – אם היא או אני מפעילים תוכנת שיתוף קבצים ומי שמפעיל לא יודע לכוון QoS, אז בכלל איכות השיחה יורדת פלאים.

  אז כן, אני לא סובל את בזק כל כך, אבל מצד שני, הפתרון שלהם לטלפוניה נייחת מבחינת עלות, יציבות, ועוד כמה פרמטרים היא טובה לאין ערוך מאשר המתחרים שלהם (והייתי בעבר Beta tester של אחד מהנסיונות)

 3. אז מבחינתך בעצם בחרת באופציה הפחות גרועה מהשאר ואין אופציות טובות יותר בשוק בשבילך בינתיים..

סגור לתגובות.