קבלו את WordPress 2.5

wordpress-logoאולי קצת באיחור, אבל … סוף סוף החלטתי לנצל את הערב הפנוי כדי לשדרג את תוכנת הבלוג לגירסה החדשה, גירסה 2.5.

גיביתי את הבסיס נתונים, פלאגים וכו'. הורדתי גירסה חדשה, התקנתי, עדכנתי הרשאות, נתתי לו לשדרג את הטבלאות של הבלוג, העברתי את הפלאגים, ואז ניסיתי לראות את הדף הראשי של הבלוג.

דף ריק. זה מה שקיבלתי. אופס.

אוקיי, אין בעיה. זה לינוקס, יש לוגים הרי בשביל זה, לא? בוודאי!

הממ. כלום ב-לוג. שום הודעה מיוחדת. לא ב-Error_log ולא ב-Access_log. אפשרויות דיווח השגיאות ב-PHP אצלי פועלות ובכל זאת.. נאדה.

החלטתי להיכנס לממשק הניהול החדש ולראות מה קורה. נכנסתי. התרשמתי מהפונקציונאליות הנחמדה ומהשינוי הויזואלי (אם כי אני לא מצליח להבין למה בחרו בהמרה לממשק העברי פונט כזה מכוער! מה קרה לפונט הקודם? זה היה נראה מצויין ב-2.3.3). ואז הגעתי לתפריט העיצובים ופה הוורדפרס התעורר.

אהא! (הוא אומר לי). יש בעיה עם הגדרות העיצוב שלך! אני חוזר לעיצוב ברירת המחדל! (אמר לי הוורדפרס), ואז הבנתי את הבעיה שלי. שכחתי להעתיק מהגירסה הישנה את העיצובים, רק שוורדפרס משום מה לא מדווח על כך בשום מקום ברגע שאתה מנסה להעלות את הדף הראשי. אולי כדאי שמישהו יוסיף איזו הערה קטנה באיזה שהוא מקום.. אולי משהו כמו "עיצוב לא נמצא, חוזר לעיצוב ברירת המחדל" או משהו?

לאחר העתקת העיצובים, הפעלת הפלאגים (היאח הידד! הגירסה הזו יודעת לשדרג "אוטומטית" גירסאות ישנות של פלאגים לגירסאות חדשות. לגבי התקנת פלאגים או עיצובים – עדיין העבודה היא ידנית דרך FTP או כל כלי אחר חיצוני) קיבלתי את הבלוג שלי למעט תיבת הטוקבק שכרגע היא ללא האפשרויות כתיבה נחמדות כמו שהיה מקודם (הפלאג אשם, כותב הפלאג ישחרר גירסה חדשה "בקרוב").

אז איך מבפנוכו הגירסה החדשה? נחמדה מאוד. רשימת השינויים נמצאת כאן (באנגלית). השינויים עצמם אינם כה גדולים (חוץ מעניין ניהול המדיה, העלאת קבצים, קצת שיפור בעניין של סיסמאות) למי שרגיל לכתוב פוסט ולשכוח. רוב השינויים עצמם מתאימים יותר לאנשים שמחפשים "לחפור" בוורדפרס מבחינת פיתוח (CMS וכו'), או מבחינת פיתוח פלאגים למיניהם עבורו. מי שמשתמש בתוכנות כמו Windows Live Writer לדוגמא, לא ממש ירגיש שינויים כלשהם.

שאפו לרן-יניב הרשטיין על התרגום ולאחרים שעזרו בגיור הגירסה הזו. כה לחי!

תודה,
חץ

Print Friendly, PDF & Email