תתכוננו לאינתיפאדה 3 ועוד

palestines-rocksאני מעוניין לאמר על עצמי כמה דברים: אני לא טיפוס פסימי. אני לא טיפוס ש"רואה שחורות" כל הזמן, אני לוקח את עצמי כטיפוס ריאליסט, שמנסה לקרוא את המפה לפי הנתונים שיש לי ביד פה ועכשיו. מדוע אני כותב את זה? כי ממה שרואים כאן לפי כל הנתונים שידועים לציבור, המצב הולך להיות… מעניין.

מבחינת המו"מ עם הפלסטינים, אנחנו נמצאים בבעיה לא קטנה שבמו ידינו (ובעזרת "נשמות טובות" אחרות) הצלחנו להגיע אליו, או בעברית פשוטה: עקב לחצים של אחרים, אנחנו אוכלים את החרא.

איך? די פשוט. ישנם כמה וכמה גורמים לכך:

  • קונדוליסה רייס מנסה ללחוץ את שני הצדדים לעשות שלום, שיהיה משהו, איזה הישג אחרי שורת הכשלונות בנושאי החוץ באחריותה. בעירק הם נוחלים כשלונות, באפגניסטן גם, ובכל פעם מגיעים עוד ועוד גופות של חיילים אמריקאים הביתה, מה שמעיד על הכשלונות שלה ושל הנשיא שלה, אז המטרה הפעם? לגרום לישראלים ולפלסטינים לחתום על הסכמי קבע, עוד השנה!. שני הצדדים חלשים מדי לחתום, מה עוד שבישראל לא הממשלה ולא הכנסת יוכלו לאשרר הסכם כזה (אחרת הממשלה תיפול), אבל את זה אף אחד לא מתעניין בכך. זה רחוק.
  • האיחוד האירופאי והאו"ם גם הם לוחצים, תוך כדי ראייה חד צדדית לחלוטין את הפלסטינים והתעלמות ממה שקורה פה בארץ עם כל הקסאמים, כמובן שהצביעות משני הצדדים האלו חוגגת. האם אצלנו אומרים משהו על כך? בקושי! אנחנו יותר "מתנצלים" מאשר נותנים-בראש בחזרה.
  • השמאל בארצנו ממשיך לטפטף כל הזמן "כיבוש כיבוש כיבוש כיבוש" בעזרתם הנכבדה של מרצ, מפלגת העבודה, שלום עכשיו, נשות מחסום Watch (מדהים שאותן נשים יגנו בגופן על הפלסטינים אבל לא ינקפו אצבע לטובת הנזקקים בארץ! זה יכול להיות עבודת מאסטר ללומדים פסיכולוגיה), וכל אלו מנסים לשכנע תחת כל עץ רענן כי רק אם ניתן בחזרה את שטחי- 67 וחצי מירושלים, הפלסטינים באמת יסכימו לעשות שלום איתנו, ואז יהיה שקט. את מבחן גוש קטיף השמאל מעדיף להדחיק ולשכוח.

כתבתי לפני מס' ימים על החלטת שר השיכון (באישור אולמרט) להרחיב בנייה בגבעת זאב. זו החלטה לא חדשה, זה עוד הוחלט בשנת 2000. איך שהפלסטינים שמעו את זה, הם יצאו עם זה לכל המדיה העולמית, וכמובן, מכיוון שהצביעות חוגגת, כל המדיה העולמית התגייסה.. לטובת הפלסטינים! איך הישראלים "מעיזים" לבנות בשטחים האלו ש"עתידים להינתן לפלסטינים" כמאמר אחד מאתרי החדשות בארה"ב. ככלל, בארה"ב ההנהגה אוהבת להתייחס אלינו ואל הפלסטינים כמו לילדים מפגרים. הנה דוגמא.

אפשר להמשיך לכתוב על זה עוד ועוד, על האימפוטנטיות שישראל מפגינה בתקשורת, אבל איך אומרים.. מיצינו. הבה נגיע למסקנות:

  1. גם אם ניקח תסריט אופטימי בו ישראל מגיעה להסכם עם הפלסטינים, אין אפשרות לאשרר אותו מבחינת הממשלה (ההליך הוא קודם ממשלתי ואז הכנסת). ש"ס תיאלץ לפרוש אחרי שהדברים יהיו כתובים שחור על גבי לבן בהסכם, ובהיעדר ש"ס, לקואליציה אין 60 ח"כים (גם אם יגייסו את מרצ והמפלגות הערביות), וההסכם לא יוכל להיות מאושרר.
  2. על פי כל הסקרים, מי שלוקח בבחירות הבאות זה הימין. הימין נגד נתינת שטחי 67 ובמיוחד לא חלקים מירושלים, כלומר הממשלה שתוקם, סביר מאוד להניח שלא תכיר בהסכם כזה ובוודאי שלא תאשרר אותו.
  3. כרגיל, האו"ם, האיחוד האירופאי, מדינות ערב, רוסיה ומדינות אחרות יהיו נגדנו. צפו לצעדים כמו איסור ייבוא מוצרים מישראל (כבר היינו בסרט הזה, תשאלו את החקלאים לגבי בריטניה. כמה אירוני שמי שארגן את האיסור הם דווקא .. ישראלים שמאלנים שנמצאים שם).
  4. מכיוון שהפלסטינים לא יקבלו את מה שהם מחפשים, הם יעברו אוטומטית ל"התנגדות", אבו מאזן בעצמו אמר זאת ולא לפני זמן רב, שבועיים בערך.
  5. החמאס, הג'יהאד, פת"ח, ינסו לארגן כאן פיגועים בעקבות פיצוץ השיחות. לצערנו ראינו זאת בעבר.

יש בעם הזה עדיין הרבה נכונות לתת שטחים מסויימים, אולם אין רוב לחלוקת ירושלים. הפלסטינים, מה לעשות, לא מוכנים לסגור שום הסכם אלא אם הם מקבלים חלק מירושלים, מה שכמובן תוקע שוב את ההסכם. לפיכך, סביר להניח שבתשדירי הבחירות של הימין, יהיה בערך משהו כזה (עם גרפיקה הרבה יותר איכותית):jerusalem3

חורף, קיץ, לא חשוב מה – בהחלט הולך להיות פה "חם" בטירוף.

תודה,
חץ

Print Friendly, PDF & Email