ושוב השמאל הפוליטי מלקק לערבים

mazuz1ושוב הריטואל חוזר: כשהערבים מתבכיינים, השמאל הפוליטי רץ להושיט טישו וכרגיל מתעלם מכל מיני פרמטרים. העיקר ללקק לערבים, בין אם זה לפלסטינים ובין אם זה לערביי ישראל.

אתמול פרסם היועץ המשפטי לממשלה מסמך (PDF) שבו הוא מודיע כי הוא לא מתערב בהחלטת מח"ש (מחלקה לחקירת שוטרים) ולא לפתוח בהליכים פליליים נגד שוטרים שהיו מעורבים באירועי ההפגנות באוקטובר 2000 שבהם נהרגו כ-13 מפגינים ערבים.

הראשונה שקפצה, כרגיל, היא ח"כ זהבה גלאון. נראה כי הח"כית הנכבדה העדיפה מסיבותיה שלא לקרוא את המסמך שהוציא היועץ המשפטי לממשלה, אחרת היא לא היתה יורה לעצמה ברגל עם שטויות שהיא אמרה. ככלל, כל העניין עצמו כאילו אם זה היו יהודים שנהרגים ולא ערבים היה משנה משהו.

מי ששכח, ועדת אור שחקרה את המאורעות, מצאה מס' מפקדים בפיקוד המשטרתי אשמים והם הודחו, והם גם מצאו שהדרג המדיני (כמה לא מפתיע) נהג בשוגג וגם השר לבטחון פנים דאז (שלמה בן עמי) הועף מתפקידו בעקבות המלצת הועדה.

מח"ש הודיע שאין מספיק חומר כדי להעמיד שוטרים שירו לדין באשמת הריגה. דווקא מח"ש פנה למשפחות הנפטרים כדי לבקש אישור לעשות ניתוח לגופות כדי להוציא את הכדורים, להעביר למז"פ ולהשוות עם האקדחים של השוטרים, אבל המשפחות כולן דחו את הבקשה. אז עם מה בדיוק אפשר להאשים אם אין כדורים ואין מספיק חומר שירשיע את השוטרים? אין פה שום קשר בין אם אלו שנהרגו היו יהודים או ערבים, אבל למפלגות השמאל היותר קיצוני (מר"צ, המפלגות הערביות) וכמובן "ועדת המעקב" הערבית הדברים האלו לא מזיזים. לדידם, שוב מדובר בגזענות ו"איפה ואיפה". אפילו פרס גיבה היום את היועץ המשפטי לממשלה, אבל זה לא יעזור – הם בטוחים ששוב אנחנו מחפשים לדפוק אותם.

barakeההנהגה הערבית הזו מראה יותר ויותר עם מי יש לנו עסק. ההנהגה נראית יותר ויותר כ-גיס חמישי שלא רק באופן אוטומטי מגבה את עמדת האנטי-יהודים, אלא עושה כל שלאל-ידו לחזק את האויב נגדנו. אם זה היה פעם רק בגיבוי פוליטי, היום יש עדויות על כך שיותר ויותר הגיבוי לא רק מגיע בהצהרות, אלא גם במעשים, ויש הבדל בין להפגין לטובת הפלסטינים, לבין לשתף פעולה בפעולות "התנגדתיות" שמסיבות נזק לאזרחים.

לא הגיע הזמן שמפלגה כמו מרצ תפסיק להגן במצב אוטומטי על ערביי ישראל? לא הגיע הזמן שמפלגת מרצ תלמד לנתח את הדברים לפני שהיא רצה לגונן על ערביי ישראל ובכך היא חושפת את עצמה כחותמת גומי לגופים כמו "ועדת המעקב" הערבית? לתומי חשבתי שבמפלגה כמו מרצ ישנם אנשים חכמים שיודעים להבדיל ויודעים לבדוק דברים לפני שהם יוצאים לתקשורת ויורים לעצמם ברגל. כנראה שטעיתי.

תודה,
חץ

Print Friendly, PDF & Email