התקפת DoS על שרתי סיינטולוגיה

זה התחיל בוידאו קליפ שהופץ ברשת שבו מופיע טום קרוז ובו הוא מדבר בהתלהבות על הסיינטולוגיה וכמה זה חשוב להיות סיינטולוגים. הוידאו היה אמור להיות משהו פנימי שלא היה אמור להיות מופץ באינטרנט, כי בסופו של דבר, טום קרוז יוצא ממנו די אהבל. (אפשר לראות את הקליפים כאן).

כמובן שהסיינטולוגים התחילו מיד להוציא "בקשות" (יותר נכון איומים) לאתרים השונים להוריד את הקליפים. You Tube ואחרים הורידו, בשעה שאחרים דווקא החליטו שהם לא מורידים, יהיה מה שיהיה. זה כמובן הביא ל"מיני מלחמה" בין אתרים שונים לבין הסיינטולוגים.

כאן הסיפור תופס צד לא ממש נחמד. קבוצה בשם Anonymous החליטה שהם הולכים להתקיף את השרתים של הסיינטולוגים במה שנקרא "התקפת DoS" (חלק קוראים לזה DDOS). למי שמעוניין לדעת מה זה, וויקיפדיה מסביר את זה כאן.

הרעיון של התקפת שרתים הוא רעיון דבילי לחלוטין ואסביר מדוע:

אני נגד סיינטולוגיה בכל מובן, ישיר או עקיף. יחד עם זאת, התקפת שרתים אולי תפגע בתקשורת של הסיינטולוגים בינם ל"מאמינים" שלהם, אבל היא גם תדפוק אתרים לגטימיים אחרים. אצל הרבה ספקי אינטרנט, יושבים מס' שרתים על כתובת IP אחת, וכשהכתובת מותקפת, גם האתרים האחרים מותקפים ואין אפשרות להיכנס אליהם. בנוסף, יוכלו אנשי הסיינטולוגיה לשחק את ה"אנדרדוג", ולהצטדק בכך שהם לא תקפו אף אחד ואותם תוקפים, מה שכמובן יתן להם נקודות זכות אצל צופים בטלויזיה (זה הרי יגיע בסופו של דבר לחדשות).

"השתקה" של אתר, דת, כת ע"י התקפות לא נותנת שום יתרון. אם מישהו כל כך רוצה להילחם בסיינטולוגיה, שיקים לעצמו אתר עם הסברים ושימצא שם קליט וידאג שהאתר עצמו ימצא בדף החיפושים הראשון בגוגל. בשיטה הזו, אנשים שיחפשו לעצמם מידע על סיינטולוגיה, גם יגיעו לאתר שסותר את הסיינטולוגיה. התקפות כאלו הן בסופו של דבר צביעות, כי ההתקפה משתיקה את האחר ולא נותנת לו זכות שאותה קבוצת אנונימוס רצתה מלכתחילה: Free Speech.

תודה,
חץ

Print Friendly, PDF & Email

2 תגובות בנושא “התקפת DoS על שרתי סיינטולוגיה

  1. אם הסיבה היחידה שאתה מציין את ההתקפה על השרתים של הסיינטולוגים, היא החשש לפגיעה באתרים אחרים, אתה טיפה מפספס את הפואנטה. ואם השרתים המותקפים יושבים על dedicated servers, אז זה בסדר?
    בסה"כ חברי הכת, עשו תרגיל של התגוננות באמצעות זכויות יוצרים, על משהו שממילא ההגנה על זכויות יוצרים לא חלה עליו, בגלל זכות הציבור לדעת. מי שהיו צריכים להיות מותקפים, הם יו-טיוב שנכנעו ללחץ הזה.
    ההתקפה על אתרי הסיינטולוגיה אינה בשם חופש הביטוי, אלא בשם אי אהדה לסיינטולוגיה, שזה ברור ומובן אבל לא קשור לחופש הביטוי.

  2. זו לא רק הסיבה היחידה וכמובן שאם השרתים יושבים על Dedicated הם לא סיבה להתקפה.
    הפואנטה שלי היתה שהם הולכים לפי שיטות של הטרדת מתלוננים, דופקים להם תלונות שווא במשטרה, מרביצים להם, והם משתמשים בכל טריק על מנת להשתיק את זכות הביטוי החופשי של אנשים להתנגד ו/או לבקר את כת הסיינטולוגיה.

סגור לתגובות.