על ההתנתקות, לקחים, ו..באגים בתוכנות

דמיינו לעצמכם חברת תוכנה שמוציאה ברעש גדול תוכנה חדשה לשוק. הם מהללים ומשבחים אותה ואנשים רבים גם מהללים אותה למרות שלא התנסו ולא מכירים אותה. התוכנה יוצאת לשוק ותוך מס' שבועות רואים כולם ש"המלך הוא ערום". באגים קריטיים מתגלים כל הזמן, וחברת התוכנה לא עושה כלום בנידון. התוכנה מוכרת עכשיו לכולם ככשלון קולוסיאלי, אם כי ישנו מגזר של אנשים שעדיין בטוחים שהתוכנה מצוינת והיא העתיד. הייתם מאמינים לאותה חברה?

יצא לי היום לקרוא את מאמר המערכת של עיתון הארץ ומה שתיארתי פה למעלה היתה הדוגמא מעולם המחשבים שעלתה לי לראש. הרי הארץ והפוליטיקאים של השמאל והמרכז כל כך היללו את ההתנתקות, דיברו על התחלה חדשה, על כך שהעולם יאהב אותנו שאנחנו עושים צעדים כאלו אמיתיים ו"בוני שלום", ומה יצא מזה? 7500 קסאמים. רק היום 7 קסאמים בזמן כתיבת הטקסט הזה.

אני לא מצליח להבין היכן השמאל חי. באמת שלא. הרי ההתנתקות נכשלה בכל מובן. הפלסטינים לא קיימו שום סעיף ולא עצרו שום ירי קסאמים גם עוד לפני שהחמאס השתלט על עזה. בכלל, השתלטות של מס' מאות לוחמי חמאס על עזה מידי הרשות הפלסטינית היתה אמורה לאותת לכל הדרגות וגם לשמאל שהרש"פ היא גוף חלש בטירוף, שאין שום אמון ברש"פ ולא חשוב כמה מיליארדי דולרים יזרקו לו, הוא ישאר חלש ומושחת עד הצוואר. עצם העובדה שהפלסטינים עצמם זרקו את הפת"ח מהשלטון לא נקלטה עדיין בהנהגת השמאל והם עדיין מנסים בכל כוחם "לחזק את המתונים", רק שהמתונים פשוט לא רוצים להתחזק והעם לא עומד מאחוריהם בכלל. הרי בסופו של דבר כל המיליארדים שתרמו מדינות רבות, לאן נעלמו? איפה השיפור ברמת החיים של התושבים ברש"פ? ישראל לא חסמה את הכסף לרש"פ מחו"ל, ואדרבא, ישראל נתנה את החוב של הביטוח הלאומי לרש"פ בחזרה, חצי מיליארד שקל. איפה זה? חובבי האסטרונומיה שמעוניינים לבדוק מהו "חור שחור" מוזמנים לעקוב אחרי מסלול הכסף לרש"פ 🙂

אז ההתנתקות התפוצצה לכולם בפרצוף. האם ילמדו משהו במפלגות השמאל ועיתון "הארץ"? חס ושלום! אנחנו צריכים לחזור שוב על אותה "התנתקות" עם שינויים פה ושם. מנסיון אנחנו למדנו שלא רק שלא השתפר המצב בעקבות ההתנתקות אלא אף הורע קשות, אז למה שהפעם ישתנה? זה פשוט כואב לראות שמפלגות השמאל מוכנות לוותר גם על מחצית מירושלים (חבל שאף אחד מהמפלגות שם לא יושב עם תושבי מזרח ירושלים ואומר להם את האמת: לא יהיה יותר ביטוח לאומי בשבילם, לא תהיה להם תעודת זהות כחולה, לא תהיה להם אפשרות לעבוד בחופשיות כמו היום, ובוודאי שהתשתיות שם ישתפרו, תסתכלו מה קורה בשכם, ברמאללה ותבינו לבד, במיוחד בכל הקשור למים, צנרת וכו', ואז תשאלו אותם אם אחרי כל התנאים האלו הם רוצים להיות אזרחי הרש"פ. תתפלאו לראות שאין ממש התלהבות להתנתק מעטיני מדינת ישראל).

וכל זה למה? בשביל "שלום" שהרש"פ אולי יכולה לחתום עליו, אבל כמו תמיד, לא לבצע אפילו סעיף אחד בו.

קחו את הדוגמא למעלה, החליפו את ההתנתקות באותה תוכנה, והחליפו את החברה בממשלת ישראל ותבינו.

עצוב, נורא עצוב..

חץ

Print Friendly, PDF & Email

תגובה 1 בנושא “על ההתנתקות, לקחים, ו..באגים בתוכנות

  1. יש לך מושג איפה אני יכול לקרוא על הסעיפים שהפלסטינאים הבטיחו לקיים בהיתנתקות?

    תודה
    אור

סגור לתגובות.