המון "תודה" לעמיר פרץ

השר מגאין ספק שלפעמים הפוליטיקאים אצלנו פועלים בטמטום כזה מדהים, שאפשר להשתאות בכל פעם מחדש על "יציאה" כזו או אחרת.

קחו את עמיר פרץ לדוגמא, שהכניס לממשלה את השר הערבי הראשון ראלב מג'אדלה. עמיר פרץ הכניס אותו להיות שר המדע, התרבות והספורט. לא חשוב שהשר הנכבד עד היום יושב ומחמם כסאות והיו לו בעבר כל מיני "יציאות באין כניסה", זה קורה להרבה שרים.

אבל היום קרה משהו אחר, ואפשר לקרוא את הכתבה כאן. מסתבר כי השר מג'אדלה הוא"קודם כל מוסלמי", ומכיוון שהוא קודם כל מוסלמי, הוא טוען שחוקי מדינת ישראל כלל וכלל לא חלים על אזור הר הבית. כפי הנראה שכח השר הנכבד כי האחריות על המסגד והחצר בהר הבית מבחינה דתית אחראי עליה הוואקף, אך לא מבחינת חוקה. הר הבית שייך למדינת ישראל על פי חוק, וכדי שיהיה בחזקה חוקתית של ישות אחרת (כמו הרשות הפלסטינית), נדרש שינוי חקיקה והצבעה בכנסת (ונראה מי יצביע על דבר כזה).

עוד פנינים מדבריו של השר: "עם כל הכבוד לחוק, החוק נועד כדי לכבד את הדת ואת האדם ואת האזרח ולשמור עליו, ולא להיפך, לשעבד אותו. לכן אני אומר חד משמעית. אל אקצה, אל חארם אל-שריף, לא יכול להיות באחריותו של החוק הישראלי".

לא שזה ממש עזר לעמיר פרץ, שנבעט מהנהגת מפלגת העבודה על ידי אהוד ברק אפילו בלי נימוס בסיסי (מה שמאוד מזכיר חברות היי-טק). הוא בחוץ, ואנחנו תקועים עם שר גזען, לא ממש חכם, ולא ממש נאמן למדינת ישראל ולחוקיה.

תודה,
חץ

Print Friendly, PDF & Email