מי ומי בקוראים?

אתחיל בוידוי קטן: כשהתחלתי לכתוב את הבלוג הנוכחי (לאחר שהבלוג הקודם שלי בתפוז היה בקושי נגיש לעריכה עקב בעיות תשתית ב"תפוז"), לא תכננתי שיהיו הרבה קוראים, לא תכננתי לפרסם את הבלוג (מעבר לחתימה במייל שלי והפניה פה ושם בקומונה שלנו למאמר ספציפי). זה מאוד נחמד שהבלוג הוא אישי וקטן עם קבוצת קוראים קטנה. (רונן, תודה על הצפת המיילים שלך לגבי אופטימיזצית SEO, שוב – לא תודה).

לפני מס' חודשים הוספתי לבלוג פלאג קטן כך שכל מי שנכנס למאמר כלשהו, גוגל רושם כניסה (אנונימית) על מנת "לבדוק את הדופק" אם זה בכלל מעניין מישהו מה שאני כותב. חשבתי שיהיו לי בסביבות 10 כניסות יחודיות ליום (unique), התברר שאני מגרד 100 ליום, אז לכל אלו שנכנסים לקרוא רציתי לאמר תודה רבה.

keywords

החלטתי לבדוק קצת מה אנשים בעצם מחפשים באינטרנט שהם מגיעים אליי כתוצאה מחיפוש מילים, והתמונה משמאל מראה את "עשרת הגדולים" (אלו תוצאות שבעקבותיהם הגיעו מאות אנשים), ולדעתי התוצאות מאוד מעניינות.

עד לפני מס' שבועות, המקום הראשון מזה זמן רב התוצאה הראשונה היתה ps3 (למי שלא מכיר, הכוונה ל-Sony Playstation 3, הקונסולת משחקים של סוני) שבזמנו כתבתי מאמר לגביה מתי שהיא יצאה לשוק.

כיום התוצאה הראשונה היא דווקא "חוצנים". בעבר תוצאה זו היתה במקום 5. מישהו יכול לספר לי אם קרה משהו שקשור לחוצנים שיש כזו דרישה לחומר בנושא? Happy

הגב' אריאן לב יכולה לטפוח לעצמה על שכמה: קמפיין הפרסום העצמי שלה לפי התוצאה כאן בהחלט הביא לה לקוחות פוטנציאליים רבים אולם אישית אני מאושר שלפני שאנשים שולפים את הארנק, הם קוראים לגביה בבלוג שלי לראות פרטים קצת שונים, ונראה כי רבים קוראים לגביה (מקום שלישי בתוצאות). בעבר המקום הזה היה "שמור" למיסטיקניות כמו תמי יערי, ולתמי השניה – תמי גולדשטיין. שניהן כיום מבחינת התוצאות – אי שם במספרים 23 ו-35 בהתאמה.

אחת הדברים הכי מעניינים בתוצאות כאן זה הכמיהה של אנשים למידע על כישופים: מקום 4,5,6 (שהם יותר מ-800 כניסות יחודיות) מראים שאנשים מחפשים מידע על הנושא בנרות. זה מפתיע, בהתחשב בכך שבחברה של היום כל נושא הכישוף מיוחס להארי פוטר ואגדות עם שונות.

נראה שעדיין תוכנית הכח השאירה רושם חזק (לתשומת לב קברניטי ערוץ 10), ואנשים עדיין מחפשים מידע לגבי התוכנית ולגבי מה שהולך בה, אבל ההתעניינות הולכת ודועכת (לפני מס' חודשים התוצאה היתה במקום ראשון).

לבסוף – גלגול נשמות. עדיין אנשים מחפשים מה הם היו בעבר. קצת מפתיע למצוא את זה במקום ה-10 (ציפיתי שיהיה הרבה יותר נמוך למען האמת) בהתחשב בכך שצמד המילים "גלגול נשמות" מביא את הבלוג שלי רק בעמוד השני, כנראה שישנה התעניינות עדיין.

אז שוב – המון תודה לקוראים, ואם יש למישהו בקשות למידע על חומר נוסף שחושב שיכול לעניין אחרים, אשמח לשמוע ולחקור לגבי זה.

(גילוי נאות: המאמר הזה לא נכתב מתוך התעניינות שהבלוג ירכש, ולא מתוך תאוות פרסום, אלא מתוך רצון כן ואמיתי לשתף קוראים מה קוראים אחרים קוראים)

תודה,
חץ

Print Friendly, PDF & Email

4 תגובות בנושא “מי ומי בקוראים?

 1. שמחה לדעת שהרבה אנשים נכנסים לבלוג
  מבין כל השטויות שנכתבות היום טוב לדעת שיש בלוג שכותב את האמת (שנבדקה ולא הומצאה)
  גם אם היא לא תמיד נעימה
  ושאינו מנסה לעשוק אותנו כמו הפרסומת של גוגל בקומונה
  מפרגנת לך גם כאן:)
  מורן

 2. אני מרגיש שרוב הפוסטים שלך דיי מעניינים.
  אתה פשוט זורק את מה שאתה חושב באוויר, אבל רוב הפעמים לא נוקט עמדה מסויימת ומציג את האמת ושאתה מציג את דעתך אתה מדגיש את זה במפורשות(לא בקטן בסוף העמוד שלא יראו)

  כך שהקוראים יכולים לקרוא את דעותיך ולחשוב בעצמם ולא לקרוא ממישהו שאומר X נכון בלי הוחכות ואז להחליט רק אם כן להאמין או לא…

  תמשיך לכתוב 🙂
  אור

 3. סליחה אם זה לא הנושא פה,  אבל הייתי אצל אריאן לב בבית.  ואם כבר הזכרת אותה רציתי להגיד לך שהיא נראית מקסימה,  אבל הקשר בינה לבין תקשור וכוחות על טבעיים הוא פשוט שקר אחד גדול.   זו פיקציה שלמה שהיא בנתה סביב עצמה.   את כל הכסף שהוציאה על אתר מעודכן באינטרנט ומערך שיווק אגרסיבי לקידום עצמה היא שואבת מאנשים חלשים שנמצאים במשבר ומחפשים עזרה חיצונית ותשובות לגבי העתיד שלהם.    היא אומרת שיש לה כוחות, וזה נכון-  יש לה כוחות בלמצוץ כסף לאנשים ברגעים של יאוש.   היא אשת מכירות תותחית ומשכנעת אתכם מהר מאוד  שאתם זקוקים לעזרתה.  היא קולטת מה החולשות שלכם ומתלבשת על חשבון הבנק שלכם.   לא תצאו מהבית שלה בלי לשלם לה כמה אלפי ש"ח מראש בשביל טיפולים שהיא מחליטה שאתם חייבים לעבור אצל המטפלות שלה. אז בבקשה להיות זהירים.  הלכתי לבית-משרד שלה לפני כחודש,  כשהייתי במשבר וזקוקה לתמיכה ועזרה. שמעתי אותה ואת ה"תקשור" שלה והקשבתי לה כשהציעה לי סדרה של טיפולים שונים. אמרתי לה שזה יקר  כי זה יוצא משהו כמו 8,500 ש"ח כשמחשבים את הכל.וגם היה נשמע כזאת שרלטנות  ואז היא התקרבה ממש קרוב לפנים שלי ודיברה אליי במבט חודר ישר לעיניים.  כבר נהיה לא נעים לסרב לה כשהיא עומדת ככה קרוב קרוב ומאיימת במבט של "את חייבת לעשות את זה אצלי".    ממש חיית מכירות שנכנסת לוריד ולא עוזבת עד שרואה את כרטיס האשראי שלי עובר ליד של המזכירה שלה. אז תשמרו על עצמכם.

 4. שלום עינת,
  בד"כ שכותבים תגובה, כדאי לבדוק שאת מגיבה במקום הנכון. במקרה שלך התגובה שלך (אם את מעוניינת שתיקרא ע"י אחרים) מקומה הוא כאן או כאן.

סגור לתגובות.