אוי לבושה

נראה כי אנחנו שוברים את שיאי הבושה כל פעם ופעם מחדש. ממשלתנו ה"יקרה" לא מגיבה לקסאמים שיורים עליה הפלסטינים (אך מצד שני ממשיכה הממשלה ומפלגות השמאל להטיף על "2 מדינות ל-2 עמים". אני כבר אתייחס לכך).

עכשיו מגיע ארקדי גאידמק, ובין אם חושבים על ארקדי לטוב או לרע, הוא בהחלט איש פעלים: אתמול בערב הוא קיבל מכתב מבתיה קטר בשם תושבי שדרות המבקשים עזרה, היום בבוקר הוא כבר שלח 8 אוטובוסים וכעת נציגיו מכינים רשימות של משפחות (ברוכות ילדים ראשונות) שיפונו לבאר שבע ואשדוד, על חשבונו. במקביל הוא נמצא במגעים עם חברה שתמגן את התושבים בשדרות. כמה אירוני שאותה חברה שתמגן היתה במו"מ עם הממשלה על מנת לבנות מיגון לתושבים, אולם הממשלה החליטה בסוף שלא לסגור חוזה איתה (ולא עם אף חברה. תנחשו מי אכל אותה מזה).

איזו בושה ואיזו כלימה שמיליארדר רוסי יהודי עושה את העבודה של ממשלתנו, בשעה שממשלתנו לא נוקפת ולו אצבע ואפילו לא ממגנת את הבתים (והס מהלזכיר התקפה על הפלסטינים ועל החמאס שדופקים בנו קסאמים. מאז ועדת וינוגרד, רה"מ ושר הבטחון עם רגליים קרות ולא עושים אפילו צעד אחד!), עושה זאת אדם פרטי מחשבונו האישי!!

הפלסטינים מזכירים לעולם בכל הזדמנות כמה הם רוצים לקבל את שטחי 67 על מנת להקים מדינה פלסטינית לאזרחיהם ושם יהיה לאנשים פרנסה וחיים טובים. בינתיים הם עוסקים בעניינים שוטפים כמו לרצוח אחד את השני, פעם החמאס הורג אנשים של פתח, פעם פתח הורג אנשים של החמאס, באמצע נפצעים ומתים אזרחים עוברי אורח שלא קשורים בכלל למהומות.

בין לבין חותמים הארגונים האלו (שמרכיבים את ה"ממשלה המאוחדת") על הסכמי הפסקת אש על מנת לעצור את שפיכות הדמים הזו, אבל עד כה ההסכמות מחזיקות בין שעה ליום. שלשום בערב חתמו הסכם, אחרי שעה ההסכם מת. אתמול חתמו, אחרי 6 שעות ההסכם מת. בזמן שאני כותב את הפוסט הזה, הירי שם ממשיך.

אז אני תוהה לגבי המפלגות שכל כך רוצים לתת שטחים ממדינתנו לפלסטינים ה"מסכנים" – מי ערב לקיום הסכם אם הסכם פשוט בינם לבין עצמם הם אינם מסוגלים למלא?

חומר למחשבה,
חץ

Print Friendly, PDF & Email