נשיא המדינה – והבזיון


נשיא המדינה (צילום: חיים צח מאתר YNET)

הבוקר הסתכלתי על כותרות העיתונים: ידיעות אחרונות פתח בכותרת בומבסטית "תתפטר". מעריב לקחו את זה לכיוון קצת יותר הוליוודי ושמו תמונה של הנשיא נוסע עם כיתוב קטן "האישום" ובענק: "אנס".

הערב נאם הנשיא ה"נכבד" שלנו בפני התקשורת במשך כמעט כ-שעה, ויצא נגד כל דבר כמעט שזז, החל במשטרה, המשך בפרקליטות ולקינוח – בתקשורת. הוא הספיק להאשים כל דבר שזז, הספיק לעוות את העובדות, לא ענה לאף שאלה לגבי ההאשמות המיוחסות לו, ומסמר הנאום היה "אני לא מתפטר".

במקצועי אני איש מחשבים. אצלנו ב"תעשיה" אדם בכיר שהיה מואשם בנסיבות כמו שהנשיא מואשם, היה מחוייב או להשעות את עצמו עד לסיום החקירה (במקרה הקל), או שהיה מפוטר על ידי ההנהלה או דירקטוריון החברה. אדם פחות בכיר בהיי טק, לא היה מסיים אפילו את אותו יום עבודה: מרגע שנודע להנהלה על אישום מעין זה, היה העובד נקרא מיד למנכ"ל, ולאחר מכן היה מתלווה אליו איש אבטחה שהיה מוודא שכל ציודו של האיש נאסף על ידו, חשבונו במחשב היה ננעל מיידית, והרכב היה נלקח ממנו (לעיתים נדירות היו משאירים כצעד חסד את הרכב אצל אותו עובד עוד כמה ימים). בתעשיה כזו אין ממש רחמים כלפי מפוטרים ובוודאי לא באנשים שמואשמים בהאשמות חמורות כאלו.

והנה נשיאנו ה"נכבד" לא רק שנאחז בקרנות הנשיאות, אלא שגם בכנסת, שאמורה להדיח אותו, ה"נשמות הטהורות" לא ממש יודעות להחליט החלטות. בדיקת YNET מראה כי אין 90 חברי כנסת שיצביעו בעד הדחת הנשיא.

כפי שהדברים נראים כאן, אין מדובר רק בעובדת אחת שעדותו מול עדותה הן הנסיבות לכתב האישום, אלא שיש כאן שורה של 8 נשים עם נסיבות חמורות וחמורות יותר! אמנם ל-4 נשים אותן עברות חל בהן חוק ההתיישנות, אך אין הדבר גורע מחומרת המעשה והדבר מראה על קו רצוף של עבירות שנעשו במקרה להלן.

אוי למדינתנו שנשיאה אינה מוכן להתפטר, ואוי לכנסת ישראל שאינה מסוגלת לגייס 90 חכ"ים שיצביעו על הדחת הנשיא לאלתר. אנחנו באמת הופכים לרפובליקת בננות.

חץ

Print Friendly, PDF & Email