על PS3 וכמה הסברים בקשר למחיר

בשבילי זה די מוזר לצאת ל"הגנה" על חברת סוני בעניין המחירים, המשחקים, שימושיות וכו', אבל אני מוצא שבהרבה מקרים יש מידע לא נכון, אז הגיע הזמן לשים את הקלפים על השולחן.

 למי שמבין טוב במחשבים ומעבדים, מוזמן להציץ כאן על המפרט הטכני של PS3.

עכשיו קצת הסבר:
כיום אינטל ו-AMD מתגאות בכך שהם חלוצות טכנולוגיה שמשווקות לציבור המשתמשים מעבדים בעלי ליבה כפולה ואוטוטו שנה הבאה יהיו במעבדים 4 ליבות (AMD כבר חושבים על 8 ליבות אשר יוצגו למחשב כליבה אחת, אבל זה סיפור אחר לחלוטין).
סוני לעומת זאת, נותנת לצרכן בתוך ה-PS3 מעבד אשר יש בו לא פחות מאשר 7 ליבות, או במילים פשוטות: שבע ליבות. מבחינה טכנית מדובר במפלצת לכל דבר ועניין, וטכנולוגיה חדשה לחלוטין שלא שווקה בשום מכשיר מעולם! רק לשם השוואה, ל-XBOX 360 של מיקרוסופט, יש 3 ליבות. אני משער שגם לסוני אותו מעבד בגירסתו המיוחדת עולה להם המון.

הלאה: במכשיר ה-PS3 יהיה מכשיר BLU-RAY, הטכנולוגיה החדשה ביותר להצגת סרטים באיכות הרבה יותר גבוהה מ-DVD המוכר לכולם. עדיין כמובן יש מלחמות בין BLU RAY ל-HD-DVD, אבל זה מה שיהיה ב-PS3.
מי שיציץ לדוגמא ב-AMAZON לדוגמא על מחירים של נגן BLU RAY (הנה קישור לדוגמא, 2 המכשירים למעלה), יראה שאותם נגנים כנגנים בלבד עולים כיום כ-1000 דולר, כלומר במחיר של PS3 אתה מקבל גם נגן BLU RAY שעולה לבד פי 2.

משאר הבחינות הטכניות, המכשיר בהחלט מעיד שסוני לא התקמצנה מבחינת רכיבים: החל מזכרון די נדיב (512 מגה), המשך בקישוריות אלחוטית (WI FI B/G), וכלה ב-Bluetooth בגירסתו האחרונה: 2.0
(אני לא רוצה לנסות אפילו לדמיין איך הם הולכים לקרר את המפלצת הזו! יהיה בהחלט מעניין לראות תמונות מה יש בפנוכו).

כיום – הרבה אנשים מתלוננים לגבי השמועה ש-SONY לא תאפשר מכירת דיסקים משומשים, וגם לא תאפשר לשחק במשחקים שרכשת אצל חברים עם מכשיר דומה. האם השמועה נכונה או לא? שאלה טובה. הקמעונאים אומרים "כן", סוני טוענים "לא". ימים יגידו

רק שכנראה צריך להזכיר לאנשים משהו מלפני מס' שנים: סוני ב-PS2 התעקשה לשחרר משחקים לפי איזורים גיאוגרפיים (כמו DVD Regions הידוע לשימצה). כיום זה לא כל כך רלוונטי כיוון שרבים התקינו בקונסולות שלהם MOD CHIP שמאפשר לבטל את זה, ומאפשר גם להריץ משחקים שהורדת מהאינטרנט.

אני אישית מהמר שתוך חודשיים שלושה מרגע צאת PS3 לשוק, יצאו כל מיני MOD CHIP למיניהם שינטרלו את כל סוגי ההגנות ואקטיבציות למיניהם שמשחקים דורשים. היינו בסרט הזה כבר כמה פעמים, ובכל פעם יצרני ה-MOD CHIP יוצאים כשידם על העליונה, במיוחד לאחר שסוני הפסידה במשפט באוסטרליה בתביעה שהיא הגישה לחסל משווק מקומי של MOD CHIP.

לסיכום: נכון, מחיר הקונסולה בשמיים, ביחוד שמשווים את המחיר למתחרים. אבל כל מה שצריך הוא משחק או שניים שינצלו באופן חזק את איפיוני ה-PS3 ויראו תוצאות מדהימות כדי שאנשים ירוצו לרכוש PS3.

חץ

Print Friendly, PDF & Email

22 תגובות בנושא “על PS3 וכמה הסברים בקשר למחיר

 1. אתה מדבר שטויות ונותן נתונים מופרכים ולא נכונים.
  PS3 עושה טעות מרה וחמורה כדוגמאת MINIDISC.
  SONY עשתה עוול לצרכנים שהכריכה אותם לשלם על דברים שהם הקליטו במיני דיסק שלהם!!! PS3 עושה אותה טעות!

  SONY לאט לאט עם השנים גוססת וסופה קרב

 2. כמו בכל מוצר של SONY, הם מספרים סיפורים ואנשים כמוך מאמינים, ואז שיוצא המוצר הם מלאים בתירוצים!
  לא נתפלא אם גם BLU RAY יירד מהפרק – חרא של טכנולוגיה – תשלם אתה 218937 שקל למשחק

 3. ובכן סינדי,
  אם תקראי קצת את המפרט הטכני, תראי שבניגוד למיני-דיסק, כונן ה-BLU RAY תומך אחורה גם לדיסקים PS2 ומאפשר הרצת משחקים ישנים בלי שום בעיה.

  ואגב, אינני נציג סוני או ישפאר 🙂

  חץ

 4. תגובה למס' 3: יכול להיות שהמוצר יהפוך לכישלון שיווקי מהדהד, ויכול להיות שלא.
  אני כתבתי מהבחינה הטכנית, לאו דווקא שיווקית.

  לי אישית אין אפילו PS2 בבית 🙂

  חץ

 5. ןבכן אם תקרא קצת על המיני דיסק החדש HI MD, תראה שהם תמכו אחורה…ומה זה נתן להם- תקרא בבקשה ממך על מה שהם החליטו לחסום בפורמט החדש, ולמה הפך כ"כ מהר לכשלון.
  אני מאוד מעוניינת בדעתך

 6. אני חייב לציין שסיפקת כמות יפה של נתונים, שווה גם להשוות ל XBOX 360 שנחשב להיט

 7. אני אמרתי שכל מוצרי SONY הם מצויינים? מעולם לא טענתי זאת. יש לי פה מצלמת וידאו DCR-HC42 שלהם שטכנית היא לא שווה כלום וחבל שרכשתי אותה. אז מה?

  אני דיברתי מבחינה של פלייסטיישן. זה הכל. לא על מיני דיסק (דבר שאישית אינני מחבב עוד מההתחלה).
  זה הפך לכשלון כמו שמוצרים אחרים של סוני הפכו לכשלון בגלל התעקשות מטומטמת שלהם לתמוך רק בפורמט ATRAC ורק לאחר שהם ראו כמה הם מפסידים ל-APPLE, הם נזכרו לתמוך גם בפורמט MP3.

  חץ

 8. תגובה ל-9:

  שני הפורמטים: HD-DVD ו-BLU RAY עדיין בקרב פורמטים מפגר ומטומטם שלא מועיל לשום צרכן.

  אישית לא הייתי ממליץ לרכוש נגנים לא של HD-DVD ולא של BLU-RAY עד שיקרה אחד הדברים הבאים:

  1. חברות יתחילו להוציא נגנים שתומכים ב-2 הפורמטים
  2. תיגמר המלחמה המטופשת הזו.

  כיום עם כל הזבל הטכנולוגי שהכניסו חברות האלקטרוניקה (בגיבוי מלא של אולפנים) כמו HDMI, AACS, ועוד טריקים "להגן" (ולהתייחס לצרכנים כאילו הם גנבים פוטנציאליים), עדיף להמתין מאשר לרכוש.

  חץ

 9. לכל מי שרוצה לדעת
  אחד מהנקודות מכירה החזקות של הנגנים מהדור החדש היא הרזולוציה של התמונה והאיכות שלה.

  אבל מה

  ישנם נגני DVD "רגילים" שיודעים לבצע UPSCALE לתמונה של ה-DVD הקיים ולתת איכות מדהימה של תמונה. יש לי נגן כזה שקניתי לפני שבוע ואני יכול לאמר לכם שאיכות התמונה שלו אפילו על טלויזיה רגילה היא פי כמה וכמה יותר טובה מכל הנגני DVD שהיו לי עד עתה…והיו לא מעטים.

  אז נכון, BLUERAY יתן אפשרויות אכסון מדהימות אבל אם האולפני סרטים חושבים שאני הולך לקנות מחדש את כל הספריית סרטים שלי (ויש לי כמה מאות שקניתי בכספי) אז הם יכולים לחלום.

 10. יותר ליבות זה לא בהכרח יותר טוב. לא כיום לפחות, כשתמכנתים בקושי יודעים להתמודד עם 2 ליבות (שלא נדבר על 7). מחשבי ליבה בודדת מריצים היום משחקים טוב יותר ממחשבים מרובי ליבות עם מפרט דומה. סוני אולי הוציאו 7 ליבות אבל התקמצנו על המעבד הגרפי, הנחות לעומת הXBOX360.

 11. אז מה כדאי לקנות???
  ps3 או אקס בוקס 360 !!!
  אני משתגע אחד אומר לי זה ואחד אומר לי זה!!
  תעזרו לי!!

 12. תלוי במה שאתה מחפש. ל-360 יש יותר משחקים כרגע מ-PS3, אבל מצד שני אין אחריות של מיקרוסופט הרשמית עדיין בארץ, ככה שאם יש תקלה, תתחיל לחפש את המעבדה או חנות שקנית.
  ב-PS3 בארץ לעומת זאת, יש אחריות ושרות של ישפאר (אם אתה קונה מהם) שהם היבואנים הרשמיים של SONY.

  בכל מקרה, אין לי אפשרות לאמר לך תקנה כזה או אחר. אני כן יכול להמליץ לך לעשות טבלת השוואות לגבי הדברים החשובים לך, ומי שקיבל יותר ניקוד בטבלה הזו, אותו תקנה 🙂

  תודה,
  חץ

 13. ואני אומר שמע ידידי איזה חברה היתה מובילה טכנולגית ומה נמכר יותר בעצם ותבין לבד .. הרי כבר הוכח שסוני מכרה הרבה יותר מכשירי פליסטישן מכולם וגם פליסטישן 2 הרבה יותר מסוני ..ודרך אגב הוא כב לא כזה יקר ..אני אישית מיבא לאנשים ומוכר ב 3199 את הגרסת פרמיום האמרקאית באת שלי ek-so.com ואתה מוזמן לבדוק ..וההמלצה שלי היא עקב כך שאני פריק בפני עצמי ומאז ומעולם סזוני שלטה מאז יציאתם ..כל טוב

 14. יש הרבה יות מכשיר פליסטישן מנינדנטו וXBOX תתוחוץ ל 3 יש bluray שזה כבר יתרון משמעותי מבחינת קיבולת משחק ואופציה לסרטים שזה דור העתיד ek-so.com

 15. יש לי שאלה עם אני מיבא מיבא מ-ebay ps3 אז מה אני צריך לעשות שזה יעבוד?

 16. לא כדאי לך.

  ראשית, תצטרך לדאוג למתח תואם.
  שנית, על כל תקלה שיהיה לך ב-PS3 תצטרך לקחת למעבדה ולשלם, או לשלם סכום גדול על ביטוח (אחריות).
  שלישית, תצטרך לשלם מכס על זה (ואם לא תהיה בחבילה חשבונית, תצטרך לשלם מחיר גבוה).

  בארץ קיימות מס' חברות שמייבאות ביבוא "אפור" את ה-PS3. עדיף לרכוש מהם מכיוון שגם תקבל אחריות לפחות לשנה על המכשיר, והוא גם יהיה תואם לארץ מבחינת חשמל וכו'.

  תודה,
  חץ

 17. בקרוב זה לא יהיה אקטואלי. סוני וטושיבה הולכים לייצר את הצ'יפ העיקרי (CELL) בטכנולוגיית 45 ננו-מטר, מה שאומר שיהיה צורך בהרבה פחות קירור, מה שאומר גם הרבה פחות משקל, מה שאומר -עלות יותר נמוכה 🙂

 18. עלות נמוכה יותר לקונסולה, מחירי המשחקים יישארו גבוהים.
  עדיין אין צי'פ לקונסולה או עדכון פירמוור (כמו ב-XBOX360) לכן בשלב זה יותר משתלם לרכוש  XBOX360 שמחירה צנח פלאים בחודשים האחרונים או להשאר עם ה-PS2 שמשרת אותנו נאמנה 🙂

סגור לתגובות.