בזק, חוצפה ישראלית טיפוסית

במזל טוב נפתח השוק לתחרות טלפוניית פנים לפני תקופה קצרה. חברות כמו הוט, סלקום, גלובלקול, נטויז'ן, 012 ואחרות קיבלו רשיון להפעיל טלפוניה קווית בארץ.

חברת HOT החליטה להיות המתחרה הגדולה מול בזק ולאחרונה הסתערה על השוק בשיא המרץ, תוך מכירת חבילות די מפתות לאלה שיהיו מוכנים לאמר "להתראות" ל-בזק ולעבור אליהם, ולפי הדיווחים, יותר מ-100,000 איש החליטו לעבור.

ואז התעורר הוועד המיליטנטי של "בזק", ותקלה שקרתה (או "קרתה", איש אינו אומר) נוצלה על ידי הוועד כדי לנתק באופן ברוטלי את כל משתמשי HOT. אין חיוג ללקוחות HOT ללקוחות בזק, אין חיוג מלקוחות בזק ל-HOT.

הצו בת משפט שהוצא לתיקון מיידי של התקלה לא הרשים ממש את הוועד, ורק לאחר התערבות בית דין לעבודה תוקנה התקלה, וגם זה לאחר 6 שעות.

כחברה פרטית, בזק דפקה לעצמה גול עצמי מאוד רציני מבחינת יחסי ציבור.

אך מה שמפליא אותי, זה משהו פשוט: היכן המחלקה המשפטית של HOT? מדוע לא הוצאה כבר תביעה נגד בזק בגין הקטסטרופה הזו? האם ב-HOT מוכנים לעבור על כך לסדר היום?

המצב הזה מראה כמה נקודות, שאולי כדאי לכמה מנהלי IT בכמה חברות לחשוב לגביהם:

  • אולי עדיין לא כדאי לעבור כל כך מהר לחברות המתחרות הקטנות, ואם עוברים, כדאי אולי להכין תשתית גיבוי (VOIP לדוגמא) במקרה שהוועד של בזק שוב יתעורר ויחליט להראות את הצד המכוער של "בזק".
  • האם ב-HOT חשבו להציע ללקוחות שרות VOIP מבוסס מחשב לדוגמא שיעביר שיחות דרך בזק דרך מפעיל שלישי במקרה חרום?
  • האם ישנה תוכנית גיבוי לגבי קווים כמו ATM אם ספק התשתית הוא הכבלים ולא בזק? האם שביתה נוספת של בזק תשבית קווים אלו?

תודה,
חץ

Print Friendly, PDF & Email