יום עצוב לי מבחינה פוליטית

×?×?×?ק×?×? עצ×?×?

תוצאות האמת ממשיכות להתעדכן באתר YNET (קישור ישיר), והתוצאות מראות דברים שהם לדעתי מאוד מאוד עצובים..

התוצאת עצמן לא היוו הפתעה ממשית להרבה אנשים, אבל התקבלה אתמול עובדה מאוד מעניינת. לאנשים כבר לא אכפת מהארץ הזו, לא מהשילטון, לא מהשחיתות, לא שלום ולא להתראות. רק שיעזבו אותם בשקט ושאחרים יעשו מה שרוצים..

וכך, החליטו אזרחי ישראל ליפול לידי תעמולה ערבית נטו. הפלסטינאים יודעים שאין להם סיכוי קליל אפילו לנצח את ישראל מהבחינה הצבאית, ולכן פנו הפלסטינים לאפקט שעובד מצויין על העם היהודי: האפקט הפסיכולוגי. אחרי הכל, אם החיזבאללה הצליח עם זה להוציא את צה"ל מלבנון, למה שזה לא יעבוד על הישראלים בשביל להוציא אותם מ"השטחים הכבושים"?

וכך הפלסטינים, באיטיות אך בנחישות הצליחו לשכנע את העולם ש"מגיע להם" אותם שטחים: בביום של סצינות שהצבא נכנס בפלסטינים והם המסכנים (נחשו מי צילם את התמונות באופן מגמתי?), ובעבודה מאסיבית על דעת הקהל העולמית והישראלית כאחד במשך מספר שנים.

רבין בזמנו החליט לתת מס' אחוזים בחברון לערפאת, תמורת הסכם שלום מסובך ומסועף. נחשו כמה מהחוזה קויים? 0, או במילים: אפס. כלום לא קויים ממנו, אך הם קיבלו את השטח (חלקו, לאחר שביבי לא הסכים לתת את מה שנחתם בהסכם המקורי).

נקפוץ מס' שנים קדימה לשנה שעברה: אריאל שרון החליט על התנתקות, ומסירת שטחים ליד עזה לידי הפלסטינים. את העובדה שהפלסטינים לא חויבו לתת כלום בתמורה, אף אחד לא עניין. פשוט זרקו מס' אלפי אנשים וילדים מביתם, הרסו את הכל, ונתנו מתנה לפלסטינים את השטח. לא עזרו כל האזהרות של הדרג המקצועי שהדבר רק יגרום לנו נזק, ולא עזרו מחאותיו של הרמטכ"ל דאז (בוגי יעלון) שההתנתקות תחזור לנו בפרצוף. את הרמטכ"ל פיטרו, ואת הדרג המקצועי השתיקו. בסופו של דבר ניתנו השטחים הנ"ל.

ומה יצא לנו מכך? נכון, קסאמים לאשקלון ולישובים באזור, וגם מאתמול – קטיושות (מעניין מהיכן הגיעו אותם קטיושות. האם יכול להיות שבמעבר הגבול הדרומי אין נציגות ישראלית והמשקיפים פשוט אינם עושים את עבודתם כי פשוט לא אכפת להם? אני תוהה). כל מה שהזהירו מפניו כל מי שמבין בבטחון – מתקיים.
ועכשיו אזרחי ישראל הלכו ובחרו באהוד אולמרט, אדם ללא כל נסיון ממשלתי מעבר לרמה של שר, וגם בכהונתו לא הצליח, ואשר מקשיב רק ליועצי תקשורת ותו לא. ומה האג'נדה שלו? גם התנתקות, רק שהפעם החליטו שהמילה "התנתקות" היא עם כרונוטציה שלילית, אך הלכו על המילה "התכנסות".

ומה קרה לפלסטינים? 80% מהם בחרו בחמאס, והחמאס למי ששכח הינו גוף פנאטי דתי, שבניגוד לפת"ח, מצהיר בריש גלי כי "כל התנגדות היא לגטימית", ולהזכירך, גם פיגועים ופיצוצים נקראים אצל החמאס "צורת התנגדות". ומה החמאס דורש? נסיגה מוחלטת בחזרה לקווי 67, בתמורה לכך שיואילו קצת להכיר בישראל. בתרגום לעברית: בואו נזרוק חצי מהמדינה בתמורה לכך שלא ידפקו בנו פיגועים ושאולי החמאס יכיר בנו.

האם הפלסטינים מתחרטים על הבחירה? לפי סקר של אוניברסיטת אל נג'אח הפלסטינית: ממש לא! 60% מהנסקרים בטוחים שהבחירה שלהם היתה הנכונה, כלומר מבחינת הפלסטינים עצמם, גם פיגועים בכל צורה הם דבר לא רע, אם זה משרת את האינטרסים שלהם, ולהם אולמרט רוצה לתת שטחים.

ומהי אותה "התכנסות"? פינוי 90% משטחי יו"ש, זריקה של רבבות אנשים וילדים מהבית והריסת כל חייהם עד לאותו רגע. מדינת ישראל למי ששכח, אלופה בלהרוס, אך מאוד מאוד איטית בלשקם. צא וראה מה קורה עד היום עם מפוני ההתנתקות האחרונה. רובם עדיין נמצאים במלונות, לא בגלל שהם מבקשים וילות מפוארות מהמדינה, אלא שפשוט המדינה עדיין עובדת בצורה איטית בעניין שיקום ופיצוי. יותר מחצי מהמפונים עדיין לא קיבלו כל פיצוי למרות החתימות וההסכמים בין המדינה אליהם. ועכשיו אולמרט מוסיף לאותם מפונים עוד כמה רבבות, שיהיה.

האם הפעם זה ישתפר? האם הפעם תעזור ההתפנות? היא תעזור לג'יהאד האיסלאמי להתקיף במקומות יותר קרובים לפריפריה! בפעם שעברה רוב העם לא האמין שיהיו קטיושות באשקלון, והנה – החל מאתמול, הן מגיעות לכאן, יחד עם הקסאמים.

הכי עצוב בסיפור הזה, זה שגם אם ניתן את כל השטחים ונחזור לגבול 67, החמאס והפלסטינים ירצו עוד ועוד. אחרי הכל, כל התנתקות ולו במטר אחד רק מגבירה להם את הרצון לקבל עוד ועוד שטחים, לא להיפך.

בשבילם ה"שלום" – הוא ה"להתראות" שלנו. ואנחנו הבאנו את זה על עצמנו.

חץ

Print Friendly, PDF & Email