סקירה קצרה על מנוע החיפוש החדש של מיקרוסופט

מיקרוסופט, במזל טוב, פתחה לציבור הרחב את מנוע החיפוש החדש והמשופר שלהם (גירסה שלישית). החלטתי לנסות אותו ולדווח על כך כאן.

הכניסה למנוע החיפוש מתבצעת דרך האתר של LIVE החדש של מיקרוסופט, וכאן כבר מתחילים הפאשלות. מי שמעוניין לדוגמא לחפש תמונות או דברים אחרים, לא יוכל לעשות זאת עד שיחפש משהו, ורק אז מואילים בטובים ה"כפתורים" לחיפושים השונים להופיע. מחיקת מחרוזת החיפוש וחיפוש מחרוזת ריקה תעלים שוב את האפשרויות כמו חיפוש Images. למה? למיקרוסופט פתרונים.

הלאה. חיפוש טקסטים בעברית עובד בצורה לא רעה, אך הבעיה שהיתה בגירסה הקודמת של המנוע חיפוש צצה שוב, והכוונה לתוצאות זהות כפולות שמופיעות אחד אחרי השני. גוגל לעומת זאת מסתיר את התוצאות הכפולות ובסוף הדף מאפשר למשתמש ללחוץ על לינק כדי לקבל מחדש את התוצאות עם התשובות הזהות הכפולות, שזה הדבר הנכון לעשות.

חיפושים מסובכים/מתקדמים: לא מופיעים אפשרויות כאלו, ואם יש כאלו, אין זכר להם בשום מקום. מישהו במיקרוסופט שכח להוסיף הוראות, או אולי אפילו רחמנא ליצלן כפתור HELP. קיצור שניסיתי כמו movie: שעובד בגוגל, עובד בחיפוש של מיקרוסופט, אבל שוב, אין לזה שום תזכורת במקום כלשהו. נראה שמיקרוסופט העתיקו את גוגל, אבל נכנסו קצת יותר מדי בטרנד של ה"מינימום". מעבר ללוגו, שורת חיפוש וכפתור חיפוש פשוט אין כלום.

השוק הישראלי עדיין יצטרך להמתין שמישהו במיקרוסופט יחשוב על עברית בצורה קצת יותר רצינית. תיקוני שגיאות כתיב? תשכחו מזה. גוגל הבטיחו שתוך 18 חודש רוב היישומים שלהם יגויירו לחלוטין. נראה מי מהחברות תתן תוצאות חיפוש כולל הצעה לתיקון שגיאות כתיב בחיפוש.

חיפוש תמונות: מיקרוסופט במנוע החיפוש בגירסה זו לקחו צעד אחד מעבר לגוגל, וגם בשימוש FireFox מקבלים את התמונות יותר מוגדלות כאשר עוברים עליהם עם העכבר, אך אבוי: רק מספר קטן של התוצאות בהתחלת העמוד מתאימות למחרוזת החיפוש, לשאר אין שום קשר לצערי. חיפשתי את שמי באנגלית, ורוב התמונות לאחר מכן לא היו שייכות כלל וכלל לתוצאות החיפוש. בעניין הזה, גוגל עדיין לוקח ובגדול.

ולבסוף, עניין הזמינות: כנראה שבמיקרוסופט ההערכות לחשיפה לציבור עדיין לוקה בחסר. ברבים מהמקרים בשעת כתיבת "סקירה" זו, מנוע החיפוש לא היה זמין.

חץ

Print Friendly, PDF & Email

2 תגובות בנושא “סקירה קצרה על מנוע החיפוש החדש של מיקרוסופט

  1. שהתוצאות זהות לצואות של המנוע הישן של מיקרוסופט.מסקנה מקרוסופוט עושים אותנו מפגרים עם המנוע המכוער שלהםם.גם האתר שלהם עובד ברמה כזאת שצריך לקחת ת'כלב לסיבוב כדי לראות תוצאות ממיקרוסופט רוצה להראות ולא מה שחיפשנו.מתי מיקרוסופט תבין שכשאני רוצה לחפש את גוגל אאז היא צריכה להראות לי את גוגל ולא להסתיר את מי שמתחרה איתה.למה קוראים לזה מנוע חיפוש?אז עזבו ת'קטע שזה מיקרוספוט שאז זה כבר גועל נפש.זהו שתיראו שהוא גם לא שווה….

סגור לתגובות.