חושבים לעבור לבזק ולנצל את מבצע 100M? חכו

בימים האחרונים בזק יצאה במבצע (שעדיין מופיע באתר האינטרנט של החברה, שכרגיל שמה פס על משרד התקשורת) – שדרג את החיבור שלך ל-100 מגה ב-ח-י-נ-ם למשך שנה! כמובן שרק האותיות הקטנות מדברות על כך שה-100 מגה זה רק תשתית וזה לא כולל את מחיר ספק האינטרנט, עוד כמה עשרות שקלים. האותיות הקטנות כמובן שלא אומרות לך שגם בבדיקה שתבצע אתה לא תגיע ל-100 מגה בשום מצב. תקבל במקרה הכי טוב אולי 60 וגם זה – עד לשרת של בזק או 50-60 במקרה של Speedtest. במציאות הרגילה, לא תקבל כמעט כל שינוי בין חבילה של 20 לחבילה של 100 מגה, מה גם שאזורים רבים בארץ אפילו לא יכולים לקבל קו של 50 מגה אבל נו… אתה לא במרכז? אז אתה לא נחשב.

בקטע השיווקי הדברים היו כך מאז ומעולם. פרסום ושיווק תמיד מבטיחים את ה-דבר המגניב הבא, ולרוב אתה לא תקבל עשירית ממה שהובטח.

בכל הקשור לתחרות מול הכבלים, יותר ויותר אנשים מגלים שאם יש לך תמיכה של תשתית בזק באזורך, עדיף להתחבר לבזק (למרות שמבחינת מערכת DOCSIS של הכבלים, המערכות הללו מעולות גם למהירויות של 400 מגה – אבל כשיש לך טכנאים שעושים עבודה מחורבנת או   הנהלה קמצנית/מפגרת – גם המערכות הכי טובות יפשלו) – בד"כ התשתית שלהם טובה ואפשר לקבל תמיכה לא רעה (אבל לא ממש מעולה, אם יש לך Packet Drop מטורף, אתה תצליח לגרום לחתול להבין את המושג לפני שתצליח לגרום לתומכי בזק להבין את המושג, מנסיון!), אבל הבעיה הכי גדולה של בזק – זה המחיר, אותו מחיר שתצטרכו לשלם בעוד שנה (אם תצטרפו עכשיו) או המחיר שלקוחות בזק צריכים לשלם עכשיו.

הנה מקטע מהחשבונית האחרונה שבזק שלחו אליי (כמובן, גם כשהם שולחים אותה באופן אלקטרוני, משום מה תמיד ישאר לך יום וחצי לתשלום לפני קנסות!):

bezeq

כפי שאתם רואים, אני צריך לשלם לבזק סכום של 168 שקל לחודש. אני צריך לדוגמא לשלם על "קו קל" סכום של 21.44 שקלים למרות שאין לי מכשיר טלפון קווי בבית. יש לי פקס, ומה לעשות שאחת לחודש חודשיים אני צריך לשלוח פקס למטומטמים באחת מהרשויות (ביטוח לאומי, מע"מ וכו' – הרי טמטום לא חסר שם, במיוחד ששולחים לך חיובים כאילו אתה נוחי דנקנר), ויש לי שימוש קטן נוסף בקו – שאני בודק אם מכשיר כלשהו שקיבלתי לבדיקה אכן מוציא/מקבל שיחות (אני מחייג לפקס או שהמדפסת מחייגת למכשיר), אז בזק כמובן שודדים אותי ב-21.44 שקלים על כך. אני גם צריך לשלם על נתב בזק 21.28 שקלים למשך שנתיים (מעניין ששום חברת סלולר ישראלית שמשרד התקשורת אסר עליה הסכמים כובלים עם מכשירים סלולריים – לא התלונן למשרד התקשורת על הנוהג הזה של בזק). 

אבל הדובדבן בקצפת – הוא סכום של 125.63 שקל על תשתית 100 מגה. רוצים לדעת כמה עולה לי 100 מגה אצל ספק האינטרנט שלי? 35 שקל אצל Xfone, כלומר לספק האינטרנט שלי אני משלם רבע ממה שאני משלם לבזק.

מבחינת בזק, המחיר הזה הוא מחיר "הגון". 

מילא המחיר הזה, הבעיה עם בזק היא שהיא פשוט לא שמה קצוץ על הלקוחות בכל הקשור לשרות הלקוחות עצמו. מנכל"ית בזק, סטלה הנדלר, נהנית לה במקומה המפואר במגדלי עזריאלי, אבל מיליון וחצי איש שגרים בתל אביב וירצו להחליף מודם או כל שרות פרונטאלי מ-בזק, יאלצו לנסוע לרמת גן (במקום שזה יהיה הפוך!). למה? כי כרגיל בזק מקצצים וסוגרים כל מיני סניפי בזק סטור. כמו שאמרתי – לעזאזל הלקוחות!

בזמן הקרוב ("קרוב" זה מושג גמיש אצל השר הנוכחי, שר שבינתיים מחמם כסא ובקושי מזיז משהו) אמורים להיכנס מתחרים חדשים לשוק התשתיות הקוויות שישכרו מבזק קווים (משרד התקשורת קבע את התמחיר), ואותם מתחרים חדשים ימחרו ללקוחות שרות תשתית, טלפון קווי ועוד עשרות שרותים חדשים (וכן זה כולל תשתיות אינטרנט לעסקים), ומה שצפוי להיות זו ירידה חדה במחירים (אני מנחש לכיוון מחיר דו ספרתי כולל מודם). מי יהיו המתחרים החדשים? אני מניח שספקי האינטרנט הקיימים כמו גם ספקי הסלולר הנוכחיים, כך שתוכלו לרכוש Bundle מלא של תשתית+אינטרנט מהספק המועדף עליכם. לא מרוצים מספק? עוברים לספק אחר מהיום להיום וזה כולל את הקו וכמובן נשארים עם אותו מספר טלפון קווי, כנ"ל לגבי ניוד מספר אם אתם עוברים דירה.

לסיכום: אם אתם חושבים להצטרף לבזק או לשנות חבילת גלישה מבחינת תשתית, אני ממליץ להמתין ולהנות מפירות התחרות שאו טו טו מגיעה אלינו. כשזה הגיע לסלולר מאות אלפים נדדו והרוויחו, כך שאין כל סיבה לא להנות מהתחרות הבאה אלינו לטובה בקרוב.

Print Friendly, PDF & Email

9 תגובות בנושא “חושבים לעבור לבזק ולנצל את מבצע 100M? חכו

 1. אין חובה להישאר להשאיר את ה"קו קל" . החוק, ונציגי השרות מודעים לו,  ניתק את הקשר בן קו טלפון ותשתית איטרנט.

  נסה ותהנה.

   

   

 2. הכותרת טוענת ש-לי, כלקוח בזק לא כדאי לדרג בחינם. אחריי שקראתי את כל הכתבה לא הבנתי למה.

  אני משלם על 15 מגה 69 שקל לחודש כבר חצי שנה. עוד חצי שנה המחיר יעלה לכמאה שקל. אני יכול להרשם לשדרוג ולקבל עכשיו 100, 40 או אפילו 20 אם אני לא רוצה לשלם יותר לספק אינטרנט (018) שלי. בנוסף אם אני מבין נכון, אני אקבל את המחיר של 69 שקל לעוד 12 חודשים. כשזה יגמר או שהתחרות התחילה, או שאני אחזור למהירות איטית יותר.

  למה לדעתך, שאני מאוד מעריך, לא כדאי למישהו במצבי לשדרג?

  • ראשית, אני לא יודע אם המבצע עדיין ממשיך, אבל גם אם הוא ממשיך, צריך לבדוק לגבי לקוחות קיימים, דבר שני, מחיר החבילה אינו כולל נתב, שזה עוד כמה מאות שקלים ואני חושב שהספקים החדשים כבר יסבסדו נתב. כמובן, אם אתה צריך את המהירות הזו עכשיו, גש ותבצע, אני דיברתי יותר לכיוון אלו שחושבים בהמשך הדרך לשדרג.

 3. אני מחובר לתשתית הוט עם 100 מגה בטריפל, ו 2.5 מגה בנטויזיון ב 15 שקל (ניסו לשדרג אותי מספר פעמים).

  כוון שנטוזיון/הוט מפעילים סוג של פרוקסי (תוכל להסביר את זה?), הורדות פופולריות (יוטויב) יורדות במהירות של הוט, והורדות נדירות (עדכון של CCS מ TI) יורדות בקצב של נטויזיון.

   

   

 4. לי מציעים את השדרוג ב- 71 ש"ח ואת המודם ב- 10 ש"ח לחודש. ברור לי שעוד שנה אני אצטרך לשנות, אבל בינתיים זה נשמע אחלה

 5. חלק מהנתבים הם במודל של חיוב/זכוי (תלוי בעסקת ההצטרפות) לשנתיים, אבל מסתבר שנתבים קיימים ללקוחות ששדרגו "חינם" אינם מסוגלים לתמוך ב 100 מגה מבחינת המפרט הטכני כיון שהם מצויידים בפורטים הקלסיים של שנות ה90 10/100 לעומת הנתבים החדשים יותר שבזק מציעים – גם דואל בנד וגם פורטים של גיגה (10/100/1000) שאותם בזק מציעים ללקוחות קיימים עם נתבים ישנים יותר במודל השכרה של 10 שקלים לחודש, ואילו אלו שברשותם נתבים שלעולם לא יעברו את ה60 מגה (גם אלחוטי מוגבל ל80 במפרט יצרן)  בתוספת של 99₪!!! בנוסף לשכירות!!! בקיצור – לא ניתן לשדרג לנתב דואל בנד שיתמוך במלוא המהירות המובטחת מבלי לשלם, למרות שיש לקוחות שלא משלמים… העניין נבדק כרגע לעומק מול מנהלת בכירה בבזק שטוענת שהם אינם מציעים נתבים בשכירות…. גם פרסום שגוי, גם מידע טכני לא אמין וגם גישה לא עקבית ללקוחות בעלי חבילה זהה…

 6. לגבי השדרוג כמו כל דבר בחיים הוא תלוי במקרה.

  להורים שלי יש MSAG במרחק עד 100 מטר מהבית והם היו על 40 מגה עם ראוטר תומך אז השדרוג רלוונטי מאוד.

  לאנשים עם 15 מגה במחיר נמוך זה גם רלוונטי גם אם הם לוקחים ראוטר בשכירות ב 10 שקלים לחודש, למרות שלפי דעתי כל בעל ידע טכני בסיסי יקח מודם VDSL מבזק בקניה/שכירות ויחבר ראוטר נורמלי מהשוק הפרטי.

  לגבי המחיר בכתבה, כרגע בזק היא מונופול ואני מדבר כנציג טכני במוקד, למרות ש DOCSIS כטכנולוגיה עכשוית יותר טוב מ ADSL בכמה רמות (למרות שתלוי באיזה DOCSIS הוט משתמשת), הוט היא לא תחרות, לא מבחינת שירות, לא מבחינת מחיר, ונכון ללפני שנה ממש לא מבחינת ציוד, למרות נחיתות הציוד של בזק במובנים מסויימים, האלטרנטיבות בשוק גם אצל הספקים וגם אצל הוט(למעט אולי בזק בינלאומי עם הפרייבט בוקס – ךמרות שהממשק שלו נוראי) הם לא משהו.

  לגבי חיים במרכז וקרבה לMSAG (מרכזיה שממנה יוצא פייבר) אני מהדרום, להורים שלי יש 99 ACT ב VDSL (עדין לא ביצעתי בדיקת מהירות אבל מתאר לעצמי שזה יעמוד איפשהו בין 80-90 – ראה סעיף על ציוד בזק) אז גם עם זה אני לא ממש מסכים.

  אני מאוד אוהב את הבלוג ויש פה הרבה דברים מלמדים, חכמים ונכונים. אבל הכתבה קצת לא מדוייקת ונראית כמו שחרור קיטור על חברה שאתה לא מרוצה בה.

  לנושא תמיכה טכנית, מה לעשות לא כולם גיקים, חלק פשוט באו להרוויח את המינימום שלהם….

  לגבי תשלום לספק – יש יותר תחרות, נקודה.

  וזה כנראה מהות הכתבה, אנחנו אכן עומדים, אולי, וזה אולי גדול בפני מהפכה בשוק האינטרנט הביתי מבחינת תשתית (למרות שקשה לראות את זה קורה כשבזק מחזיקים את כל המדינה בתשתית…) ואז המעבר לתשתית של מישהו אחר אכן כדאית. כרגע, שדרוג בחינם נראה לי אחלה דבר.

   

  כמובן קצת באיחור התגובה אבל עדיף מאוחר מאשר לעולם לא ^^

 7. יצא חוק שאוסר לקחת כסף על קו קל.  משהו ישן כבר.  יכול להיות שיצאת פרייאר? 

 8. אדון נכבד ..
  תבטל את ה"קו הקל" ומהר .. זה 300 שקל בשנה …
  לא צריך את זה .. כבר לפני שנתיים ביטלו את זה ב5 באפריל 2012.. יש כתבות בכל אתר .. גלובס ווואלה וכו' … תבדוק ..
  תתקשר ותבטל .. לא צריך קו קל – יש משהו שנקרה NAKED ADSL – שזה קו לאינטרנט בלבד … אחד השרים נלחם בזה מאז 2007 .. לקח לו 5 שנים אבל הצליח..
  אז תבטל.
  גם אני ביטלתי – שנתיים אחרי שהוסרה החובה בשירות הזה … בזבוז של 600 שקל ובזק הסכימו להחזיר לי חודש אחד רטרואקטיבי בלבד 🙁 גנבים !

סגור לתגובות.