"מדינה יהודית ודמוקרטית" – הצעת חוק של שקד/לוין

חילונית המחמד של סיעת "הבית היהודי" יחד עם ח"כ לוין (ליכוד) החליטו למחזר הצעת חוק מהכנסת הקודמת ע"י ח"כ אבי דיכטר (קדימה). על פניו ההצעה תישמע לאזרחים רבים הצעת חוק הגיונית: הצעת החוק מכריזה בעצם שמדינת ישראל היא מדינת הלאום של העם היהודי, כלומר זה נשמע כמו משהו שהוא לא יותר מהצהרה. 

בפועל – מדובר במהפך וברוב המקרים – מדובר בחזרה לאחור.

נתחיל בבסיס, ביהדות. היהדות מעולם לא היתה בעד מה שיש כיום, בעד דמוקרטיה. בתחום הזה, היהדות היתה בדיוק כמו האיסלם והנצרות ושאר דתות שהיו קיימות בימי קדם, המנהיג היה או בן של מנהיג קודם או מישהו שנבחר ע"י האל (נביאים, משה וכו'), חבורת "חכמים" (אפיפיור, סנהדרין וכו'). בשום מצב העם לא היה בוחר את מנהיגיו. התפקיד של העם היה לשלם מיסים, לציית לפקודות, לנשים היה יחס של זבל ("כבוד בת מלך – פנימה"), והעיקר – שהעם יעשה קולות של שטיח. בקיצור, דמוקרטיה, הדבר הזה שמאפשר שוויון זכויות, זכות הבעת דעה חופשית, זכות לבחור ולהיבחר ועוד – היו לזרה בעיני היהדות.

כאשר אתה מגדיר את ישראל כמדינת הלאום היהודי, אתה אוטומטית "משנמך" מאות אלפי אזרחים מוסלמים, נוצרים, חסרי-דת ואחרים ויוצר מעין 2 מעמדות: היהודי והאחר, כאשר האחר מקבל עדיפות נמוכה יותר בכל דבר שקשור למדינה. אתה כבר לא מתייחס יותר בצורה שווה ליהודים וערבים לדוגמא (גם אם הערבי הוא אזרח ישראלי שנולד כמוך פה בארץ). מכאן כדור השלג הזה תופס תאוצה וזכויות שניתנים ליהודים, לא ינתנו במהירה גם לאזרחים האחרים. הדוגמא הכי פשוטה היא כל עניין הנישואין: אני יהודי ואני רוצה להתחתן עם יהודיה? אין בעיה. הנוצרי רוצה להתחתן עם יהודיה? שכח מזה. הנוצרי רוצה להתחתן עם מוסלמית? שכח מזה גם, וחסר הדת שרוצה להתחתן… שיתכונן לכאב ראש רציני מלווה בסכומים גבוהים.

וזה ממשיך לכיוונים הרבה יותר גרועים. 

הצעת החוק הזו קובעת כי "המשפט העברי ישמש מקור השראה למחוקקים ולשופטים בישראל"

וזה דבר דבילי.

מדוע? כי המשפט העברי הוא דבר גזעני לחלוטין שתקוע בימי הביניים. דוגמא? בשמחה! לכו לרחוב בלסר אורי 1 ותקבלו משפט עברי כפי שהוא נראה כיום. אנחנו המדינה היחידה בעולם שמחשיבה את עצמה דמוקרטית ובה יש דבר שנקרא "עגינות", מצב שבו גבר לא מעוניין להיות עם אישתו יותר, אבל לא רוצה לתת לה להתגרש. מבחינת היהדות – בכיף! היא רכוש שלך (כן, טקס הכתובה הוא בעצם מסמך מסחרי שאתה קונה את אשתך כמו שקונים עגל) ואתה יכול פשוט "לתקוע" אותה בסיטואציה שאתה תתהולל והיא לא תוכל להתחתן. קיימים כיום מנגנוני איום על גברים שלא רוצים לתת גט, אך עדיין – עד שהגבר לא נותן גט, האשה שבויה.

המשפט העברי מתייחס לנשים בדיוק כמו שהיו מתייחסים אליהן בימי קדם, כדבר לא חכם, טיפשה, מפגרת. המשפט העברי הוא אנטי מובהק לכל דבר דמוקרטי ולכל דבר הקשור בשוויון זכויות או חופש כלשהו (כולל כמובן חופש ביטוי, חופש פולחן וכו'). 

במילים אחרות – הצעת החוק הזו רק תצעיד אותנו לאחור. לימים יותר חשוכים בהם רבנים ובאבות שלטו, לזמנים שהעם היהודי הסתכל (והתנהג) בבוז לכל מי שלא היה יהודי.

ב-3 השנים האחרונות במדינות מסביב לנו היו הפגנות רבות שהצמיחו את המושג "האביב הערבי" והמפגינים, תושבי ארצם, רצו לראות שינוי בשלטון, משלטון דיקטטורי או שלטון חונטה לשלטון שמורכב מנציגי העם. לא צריך ללכת רחוק, במצרים הם מנסים להפגין מחדש לאחר שהמנהיג הנבחר (מורסי) הדגים שיטות אסלמיות לשלטון תוך צפצוף ארוך על החוק האזרחי שם ועל מוסדות השלטון, וכאן בישראל – מפלגה דתית מנסה להחזיר אותנו לתקופת התנ"ך…

מדינת ישראל אינה רק מדינה של היהודים, אלא היא מדינה של כל אזרחיה, יהודים, ערבים ואחרים. אם חוק כזה יתקבל אז חופש שהושג עד כה יבוטל בהדרגה. חופש ביטוי? רק אם אתה לא פוגע ברגשות יהודיים. חופש פולחן? בכיף – בביתך, עדיף מתחת לאיזה שולחן. נשים? שיתלבשו כמו באיראן, שיסתמו את הפה ושלא יעזו לחלום על שוויון הזדמנויות. חילונים? לאט לאט נחזיר אותם "אל המקורות". 

חוק כזה – אסור שיתקבל.

Print Friendly, PDF & Email

9 תגובות בנושא “"מדינה יהודית ודמוקרטית" – הצעת חוק של שקד/לוין

 1. אחי, אתה מבין גדול במחשבים, אין עליך. אני נהנה לקרוא את הביקורות והתובנות שלך בתחום, כולל לינוקס, שרתים, אנדרואיד ועוד.

  וד"ל.

 2. חץ היקר, יום אחד עברתי על הפוסטים הישנים שלך (כמה שנים אחורה)  ו.. הופתעתי! גילית חץ אחר, נינוח יותר, ימני יותר, דתי יותר. וחוצמז'ה, אני לגמרי מסכים איתך. היהדות היא לא דמוקרטית. מסיבה פשוטה, ה' הוא מלכנו, ולא העם. כולי תקווה כנה שלא תקח את הדברים כעלבון המכוון אליך, אך כבר 'קורח' טען לפני שנים רבות את דבריך: "…ומדוע תתנשאו על קהל ה" כלומר, איפה הדמוקרטיה? היא איננה קיימת ביהדות, וכמובן שבחיקויי היהדות (איסלם נצרות) היא אינה קיימת כשם שבמקור היא איננה קיימת… שבת שלום!~~  

  • אהממ.. דתי יותר? אני לא דתי בערך מגיל 23.. (ואני בן 45 כיום). לגבי "מלכנו" – היי, אם אתה רוצה להאמין שהוא מלכך, אהלן וסהלן. לגביי, אין לי שום מלך או מלכה.

   נכון, שום דת מונותאיסטית לא אימצה את הדמוקרטיה ואני שמח שאנו מסכימים על נקודה זו.

 3. אכן, חץ היה פעם יותר מאמין ויותר ימני ואפילו האמין במיסטיקה . גם לי זכורים כתביו הישנים. מעניין אותי לדעת מה האירוע שחץ עבר בחייו, מה היתה נקודת המפנה הזאת, שגרמו לו "לחצות את הקווים"- להפוך לאתאיסט , בעל דעות פוליטיות נוטות לשמאל ורחוק ממיסטיקה כרחוק מזרח ממערב.

  אז מה חץ? אולי תכתוב איזה פוסט בנושא לטובת קוראיך הותיקים?

  • ובכן, קורא ותיק יקר…

   מעולם לא הייתי "ימני". יש נקודות שהסכמתי איתם בעבר עם הימין ויש עדיין נקודות שאני מסכים איתם כיום עם הימין, אך יש נקודות שאני מסכים השמאל, כך שלהגדיר אותי כ"ימני" או "שמאלי" – זו תהיה טעות. הכל תלוי באלו עניינים.

   מעולם לא "האמנתי במיסטיקה". אכן, חקרתי את התחום אבל לא חקרתי אותו במובן האישי וגם כשהייתי במצבי מצוקה קשים, העדפתי להתייעץ עם חברים קרובים שאין להם שום קשר למיסטיקה, מאשר לשמוע לכל מיני מיסטיקנים. הייתי אצל מיסטיקנים רבים עם שאלון שהכנתי ולא היתה בו אפילו שאלה אחת אישית לגביי כי ניסיתי לחקור. כמובן שזרקו לי כל מיני "עתידות" ("בגיל 40 תהיה נשוי עם 4 ילדים", אני בן 45 ואני עדיין רווק), ובמקרים כאלו חייכתי והתעלמתי. 

   אין איזה "אירוע" שעברתי בחיי שבו החלטתי "לחצות את הקווים" כדבריך. אני אדם לוגי והמסקנות שלי מכל מחקרי תחומי המיסטיקה שחקרתי בחיי הובילו אותי למסקנה פשוטה: אנשים רוצים להאמין בקיום מלאכים, שדים, ישויות, אלוהים וכו', ואם תתאמץ, המח שלך "ינפיק/ימציא" ישות כזו או אחרת, אבל בתכל'ס אין שום הוכחה מוחצת שהדברים הללו קיימים בצורה שכולם יכולים לשמוע/לחזות באותם גורמים שציינתי לעיל. לי אין בעיה עם זה שמי שרוצה להאמין, שיאמין, אבל לי אישית – לא מצאתי שום הוכחה ולפיכך.. סחבק אתאיסט 🙂

   ולגבי דעות נוטות לשמאל – ראה תגובתי לבחור מעל תגובתך.

   • שוב אנחנו מסכימים.

    לא ניתן להוכיח את קיום הבורא, ולכן זה מוגדר כאמונה ולא כידיעה מוחשית.

     

 4. אתה כותב מעניין ובשביל זה אני רשום לFeed של הבלוג,

  לא בשביל לקבל רשומות אנטי ימניותאנטי דתיותאנטי לאומיות.

  זה החלטה שלך,

  אבל תדע שזה פוגע באמינות של הבלוג מבחינתי.

   

  וכן, לדעתי, כתבת דברים לא נכונים מהתחלה ועד הסוף,

  בוודאי לא לגבי היהדות וגם לא לגבי מדינת ישראל.

  בשבילי המדינה, היא מדינת היהודים ויותר מזה, גם מדינת עם ישראל.

  והזלזול והבורות שלך ביהדות, היא מביכה,

  וחבל שביחס ליהדות כל אחד יכול לפתוח את הפה, ולהיחשב מבין,

  וטוב לפחות שבתחום שאני עובד בו (פיתוח תוכנה), מיד שמים לב מי לא יודע על מה הוא מדבר.

  אבל,

  אני לא חושב שזה המקום לדון בזה, זה בלוג טכנולוגי נטו מבחינתי,

  ואני חושב שאתה כותב דברים טובים ומועילים בדרך כלל,

  אם אתה רוצה לכתוב פוליטיקה, 

  עדיף לא בבמה הזאת מבחינתי.

  בהצלחה במה שתבחר

  כל טוב

סגור לתגובות.