ה"מחשב" החדש לחדר הילדים

ב-HP בשנה האחרונה שברו את הראש מה לעשות בקשר לחטיבת ה-PC שלא מוכרת מחשבים אישיים כבעבר. מיקרוסופט הוציאה את Windows 8 והמכירות אינן מלהיבות, בלשון המעטה וכולם מקווים שעם Windows 8.1 המצב ישתפר בעתיד, אבל עדיין, HP רוצים למכור כמה שיותר מחשבים…

הפתרון שהחליטו עליו ב-HP? לפזול לאלטרנטיבות.

ואיזה אלטרנטיבות יש? אובונטו מסובך מדי למשתמשים ביתיים עדיין ואין מספיק תוכנות למשתמש הפשוט (אני יודע, אני מסתדר מצוין עם לינוקס, אחותי לעומת זאת לא תיגע במחשב עם לינוקס), אבל יש משהו אחר מבוסס לינוקס שנמכר בכמויות גדולות…

כן, אני מדבר על אנדרואיד.

HP הוציאה את ה-Slate-7, טאבלט פשוט מאוד במחיר זול (150$). איך המכירות שלו? HP לא מדווחת אבל לא אופתע אם המכירות שלו הן חלשות, מכיוון שהוא נמצא בנקודה שיש לו הרבה מאוד מתחרים, החל מהגלקסי TAB, המשך בנקסוס 7 ועוד.

אז ב-HP החליטו להוציא טאבלט 10 אינטש עם מקלדת, הוא יצא באוגוסט, ובינתיים החברה מכריזה על מוצר חדש בקטגוריית ה-All IN One (ר"ת AIO). אלו הם המחשבים שבתוך המסך יש לך הכל מבחינת חיבוריות, מקלדת ועכבר. מי שהמציא את הקטגוריה היו (כרגיל) Apple, והמתחרים העתיקו.

אז תכירו את ה-Slate 21.

מדובר על מסך שבתוכו נמצא לוח עם מעבד Tegra 4, עם רמקולים סטריאופונים, אחסון 8 ג'יגה, 3 חיבורי USB, חיבור Ethernet ו-Wifi וכמובן גם Bluetooth ולשם שינוי גם כניסה לכרטיסי SD. ה-Slate 21 עובד על אנדרואיד 4.2.2.

המחשב הזה אינו נייד. אין לו אפילו סוללה כדי שיהיה נייד.

אז לשם מה צריך מחשב כזה? אני רואה מספר סיבות:

 1. מחשב לחדר הילדים: הילדים רוצים לגלוש בפייסבוק? לשוחח דרך Viber או WhatsApp? לשחק משחקים? לגלוש באינטרנט? לראות סרטים? הם יכולים לעשות זאת ללא מאמץ. הממשק הוא בדיוק אותו ממשק כמו במכשירי הסלולר מבוססי אנדרואיד, וכאן יש גם עכבר וגם המסך תומך במגע (10 אצבעות). בנוסף – המסך יכול להיות מוטה כלפי מטה עד 75 מעלות, כך שאם רוצים לעבוד כמו במצב טאבלט (ענק), זה אפשרי.
 2. מחשב למטבח: האמא רוצה לראות משהו באינטרנט? אפשרי, ואפשר לתלות את המחשב הזה ישירות על הקיר (יש לו תמיכת VESA לתלייה על הקיר).
 3. כמעט אפס תחזוקה: אין פה וירוסים, אין אפליקציה שנתקעת ודופקת את כל המחשב. במקרה שקורה משהו קטסטרופאלי, עושים Reset לפרופיל. נתקעה אפליקציה? אפשר למחוק לה את ה-Cache. 
 4. צריכים לערוך מסמך/ליצור מסמך? אפליקציית אופיס פשוטה כבר קיימת על המחשב ומי שרוצה תאימות 100% לאופיס של מיקרוסופט או שימוש באופיס 2010 (לדוגמא) יכול להתקין את CloudOn.
 5. רוצים להשתמש במחשב Windows שנמצא בחדר אחר? תוכנת Splashtop HD כבר מותקנת על ה-Slate. מספר שניות – ואפשר להשתמש.

בניגוד לעבר (כמו ה-Slate 7), ב-HP לשם שינוי יוצאים עם מוצר שהוא שונה ממה שקיים כיום בשוק. רבים כמובן יחשבו שאין צורך במחשב כזה ועדיף להשקיע את אותו סכום במכונת Windows (או Linux למי שמעוניין), אך אישית, ככל שאני חושב על כך לעומק, אני חושב שבהחלט יש צורך בדבר כזה בשוק. נכון, זה לא יכול להחליף מכונת Windows, אבל השאלה היא .. האם אתה צריך עוד מחשב Windows? במה אתה משתמש שמצריך Windows במחשב משני? זה לא בא להחליף Windows, זה בא לתת לך להריץ דברים מזדמנים שאתה צריך ואולי משתמש בזה בדרכים על טאבלט רגיל או על סמארטפון.

Print Friendly, PDF & Email

תגובה 1 בנושא “ה"מחשב" החדש לחדר הילדים

 1. הייתי רוצה לראות דוגמאות ונימוקים לטענה "Ubuntu מסובך מידי למשתמשים ביתיים".
  אני אישית תומך ב-2 משתמשים שרמת הידע שלהם במחשבים מסתכמת ב-"כיצד מדליקים את המחשב", ו-"על איזו תמונה לוחצים כדי לפתוח "Google" (הם לא יודעים מה הוא דפדפן או שהם גולשים למעשה עם Firefox).

  אני מקבל 0 תלונות והרבה שביאות רצון.

  אז: מה בדיוק הבעיה עם Ubuntu בהנחה והוא מגיע מה-OEM, כלומר מותקן מראש וכשכל החומרה נתמכת ב-100%?

  למעשה, Canonical עצבנו חלק ניכר מבסיס המשתמשים המקורי שלהם (כולל אותי) שהיה מורכב מאנשים מאוד טכניים כשעברו לממשק ה-Unity המופשט, אבל ממה שאני רואה סביבי זו היית החלטה נכונה עבור "משתמש פושט" או "ביתי".

  באשר ל-Slate: למען האמת, אני מתקשה להבין לאלו צרכים הוא באמת יענה טוב:
  האם באמת יהיה נוח לשחק עליו במחשקים שנועדו לטלפון שמחזיקים אותו ב-2 ידיים והאצבע יכולה להגיע תוך שבריר שנייה לכל מקום במסך?

  האם בזווית הנטויה הוא באמת יהיה יציב כמו טאבלט שמונח שטוח על השולחן ויעמוד בהתעללות של ילדים קטנים?

  ואם כבר מדברים על החלפת טאבלט: למה שמישהו ירצה לוותר על הניידות שטאבלט מקנה?
  לא כל אחד אשיר מספקי כדי להרשות Slate נפרד לכל חדר, וזו אחת הבעיות שטאבלט פורת להרבה אנשים שאני מכיר: נוח להסתובב איתו בבית, אפילו יותר נוח ממחשב נייד.

  אותו מכשיר יכול לשרת את המשתמש במטבח, בחדר שינה, ובסלון.

  וגם: כמה יישומים עבור Android אתה מכיר שבאמת מותאמים לשימוש עם מקלדת ועכבר?

  והאם 8GB זה שטח אחסון הגיוני למכונת סרטים?
  אגב סרטים – מה עושים עם כל האתרים שעדיין משתמשים ב-Flash להזרמה?
  אני אישית משתמש ב-APK שהורדתי מ-Adobe ו-FF על ה-Nexus 7 שלי, אבל זה ממש לא תענוג. רק למצוא את ה-APK הרשמי (לא כזה ממקור לא מוסמך שלך תדע מה עוד השחילו שם) זה סיפור.

  בקיצור: אני רואה פה עוד פספוס רציני של HP, אבל אשמח לשמוע אם אני טועה או מפספס משהו.

  המכשיר הזה מזכיר לי את מה שקרה ל-Android כשיצא iPad: המערכת לא היית מוכנה לגמרי למסכים גדולים (שעדיין היו קטנים משמעותית מה-Slate) ולמכשירים שאינם טלפון, ו-Google נחפזו לעשות התאמות.

  ככה קיבלנו את Honycomb הסגורה והלא לגמרי אפויה (יותר מחצי) ש-Google היום מנסים חזק מאוד לשכוח (ולהשכיח מהמשתמשים) שאי פעם היית קיימת.

  האם Jelly Bean באמת מוכנה למחש-בלטים (טבל-חשבים?) כמו ה-Slate?
  אני מניח שצריך ניסיון אישי ופיזי כדי לדעת אם הדבר הזה באמת שימושי ונוח למטרה כלשהי, אבל איכשהו אני בספק.

סגור לתגובות.