האם ראש הממשלה שודד את הקופה הציבורית?

לעיתים נדמה כי אין לראש הממשלה, לאישתו או ללשכת ראש הממשלה (שעובדת תחת הוראותיו של ראש הממשלה) גבול לחוצפה בכל הקשור להוצאות. המילה "ניצול" מחווירה כשרואים את המספרים. חוצפה? עזות מצח? עושה בקופה כבשלו? אתם תחליטו. 

אז קודם כל אני רוצה להבהיר משהו לגבי פוסט זה: לא מדובר פה בפוסט "קוטל ימין" "מלקק לשמאל" או דברים כאלו. אני מדבר איתכם במספרים, ואם זה היה ראש ממשלה מהשמאל, הוא היה חוטף אותו דבר.

רק לפני מספר ימים פורסם בעיתונות ובאינטרנט על דרישה של לשכת רה"מ להתקין מיטה זוגית במטוס כי .. ראש הממשלה צריך לטוס 5 שעות והוא צריך לנוח (דרישה ששום ראש ממשלה קודם, כולל הנצלנים ביותר לא העזו להעלות!). העלות? כמעט חצי מיליון שקלים. בסוף ראש הממשלה ירד מהנושא והלשכה הכניסה ספין חדש כדי לשנות נושא (הוצאות של פרס), אבל רבים מחובבי נתניהו שוכחים שזו אינה פעם ראשונה שביבי מעלה את אותה דרישה. נחזור 3 שנים אחורה ו…פעמיים נוספות ביבי ביקש מיטה, ב-2010, 2011 (תסתכלו כאן). הדבר מרגיז, במיוחד אם מסתכלים על מחלקה ראשונה או מחלקת עסקים, שבהם ראש הממשלה מקבל כסא שיכול להישען אחורה עד מצב מיטה. היה אפשר להבין אם ראש הממשלה היה מבקש כסאות כאלו במטוס הממשלתי הרשמי, אולם במקרה דנן מדובר על חכירה של מטוס אזרחי והתקנה מיוחדת ולאחר מכן פירוק. בימים של קיצוצים אכזריים, לראש הממשלה כלל לא אכפת מההוצאה הנכבדה, כך נראה, ומה שהכי מוזר, זה שאנשי עסקים רבים טסים כבשיגרה טיסות טרנס אטלטניות, ואף אחד מהם לא בא בטענות על עייפות כי .. אין מיטה זוגית במטוס..

אבל המיטה במטוס … זה רק הסיפתח.

בימים האחרונים פורסמה רשימת ההוצאות של משפחת נתניהו (בעקבות המאבק של הסטודנטית אוריאן ויצמן). גם רביב דרוקר קרא את הדברים והוא נזכר שבעבר שגם הוא קיבל בעקבות בקשה לחופש מידע את ההוצאות. הוא קיבל לשנת 2011 והמספרים … מעניינים.

מסתבר לדוגמא שהמדינה שילמה סכום שערורייתי של 329,000 שקל על תחזוקת ביתו של ביבי בקיסריה. בהתחשב בכך שראש הממשלה ומשפחתו גרים רוב הזמן במעון הרשמי בירושלים ולעיתים בביתם הפרטי שנמצא ליד המעון הרשמי (שניהם בירושלים), אני תוהה על מה שולם הסכום הנ"ל? הבית לא מלכלך את עצמו ואינו מושכר, כך שאיש לא נמצא שם רוב הזמן.

מה עם הוצאות טלפון? טוב ששאלתם. זוכרים את אותו בית ריק בקיסריה? המדינה שילמה בחודש כ-6000 שקל על קו נייח! תחשבו על המספר הזה. אדם ממוצע מקבל חשבון על מאות שקלים בחודש והוא משתמש בקו, פה איש לא משתמש בקו ובכל זאת 6000 שקל משולמים מדי חודש! אני די בטוח שאם אתם הייתם מקבלים חשבון ובו נוספה הסיפרה 0 לחשבון הטלפון שלכם, הייתם עורפים את ראשו של הנציג שהיה מעז להתווכח איתכם על הטעות, אבל בלשכת ראש הממשלה שילמו בלי שום בעיה..

אבל עלילות הבית בקיסריה לא מסתיימות כאן. המדינה שילמה מדי חודש 10,000 שקל למנקה של אותו בית שכמעט תמיד ריק! על מה? על ניקוי אבק? על לכלוך לא קיים? אף אחד לא בודק, זה משולם למאן דהוא.

עלילות הבית ממשיכות והמדינה משלמת עלויות תחזוקה של כ-75000 שקל על ביתו הפרטי של ראש הממשלה! להזכירכם, מדינת ישראל לא משלמת תחזוקה על אף בית בבעלות פרטית ופה המדינה משלמת בלי שום בעיה.

אם אתם חושבים שלחוצפה יש גבול, טעיתם. משפחת נתניהו רצתה שהמדינה תשלם גם על המים שבבריכה הפרטית של משפחת נתניהו! 

מה שאינני מבין מכל העניין הוא: היכן הביקורת? היכן מבקר לשכת ראש הממשלה? מדוע המבקר אינו מרים קול על חשבונות תמוהים? מדוע המדינה צריכה לממן שיפוץ ביתו הפרטי של ראש הממשלה? האם יש חשבונות טלפון מנופחים? האם מישהו בדק מדוע הם מנופחים? אין קול ואין עונה…

ההבדל בין נורמות ציבוריות ראויות לבין התנהגות משפחת נתניהו הוא הבדל של שמיים וארץ. מעולם לא היה ראש ממשלה שביקש תקציב של 10,000 שקל על .. גלידה למען ראש הממשלה, או 50,000 שקל למסעדה (רק כי ביבי אהב את האוכל שם, בלי מכרז ובלי נעליים).

ראש הממשלה מציג את עצמו כ"מגן העניים" מדי פעם בנאומיו בתקשורת. אדם כזה שמכניס את ידו עמוק עמוק לתוך הקופה הציבורית אינו מגן על שום עני. הוא ואישתו מנצלים את קופת המדינה בלי בושה ובלי שום דין וחשבון! אני יכול בהחלט להבין שההתנהגות הזו נראית נורמלית בדיקטטורות שונות בעולם, אבל כאן בישראל אנחנו דמוקרטיה (אני מניח…), ועדיין אף אחד לא נותן את הדין על גזל הקופה.

Print Friendly, PDF & Email

2 תגובות בנושא “האם ראש הממשלה שודד את הקופה הציבורית?

  • אין אלטרנטיבה????
   זו השטות הכי גמורה שאפשר להגיד על ראש ממשלה חלש פחדן מתרפס ונצלן.
   ביבי גורם לנו את הנזק הכי גדול בתולדות המדינה, אולטימטומים שאינו מתכוון לממש, חוסר מעש, אוזלת יד.
   הוא לא מנהיג הוא בושה.

   כ"א ראוי להחליף אותו, שלא לדבר על אנשים כמו משה פייגלין בתוך הליכוד, ואחרים מימין ומשאל שעדיפים על פני שפניהו שפשוט בוחר לא לעשות כלום.

סגור לתגובות.