בקצרה: השמועות המופרכות על נקסוס 5

מי שקורא בלוגים ואתרי טכנולוגיה, מוצא בוודאי מאמרים רבים עם כל מיני שמועות על המכשירים החדשים, בין אם זה טלפונים חכמים, טאבלטים, מחשבים, מצלמות ועוד. המפרסמים צריכים לפרסם כי זה מביא Traffic והרבה תעבורה מביאה רווחים מפרסומות וכו'.

אבל לפעמים השמועות הן מגוחכות לגמרי. כל מה שצריך זה פוטושופ, וקצת דמיון, וכך לאחרונה מתרוצצת לה שמועה על נקסוס 5 שגוגל תמכור ותיוצר ע"י LG. לפי השמועות המכשיר יכלול מסך 5.2 אינטש, מעבד Snapdragon 800, כ-3 ג'יגה זכרון, מצלמת 16 מגהפיקסל שיכולה לצלם וידאו ברזולוציה של 4K, מצלמה קידמית של 2.1 מגהפיקסל שמסוגלת לצלם 1080P, ועוד כמה דברים.

ראשית, יש בהחלט מצב שגוגל תוציא מכשיר עם מסך 5 או 5.2 אינטש. כיום זו לא ממש בעיה להוציא מכשיר כזה, אבל לגבי שאר המפרט.. מי שכתב את הדברים כנראה עישן משהו כבד מכמה סיבות:

  • נתחיל עם מצלמה קידמית. מצלמה של 2.1 מגהפיקסל לא יכולה לצלם 1080P גם אם נורא נורא רוצים. פשוט אין מספיק פיקסלים בסנסור לזה.
  • מצלמה אחורית – אמנם יש כבר מצלמות עם 16 מגה-פיקסל, אבל צילום רזולוציית 4K בוידאו? החיישן טכנית יכול, אבל הצ'יפים של ה-FLASH לא מסוגלים לכתוב מידע במהירות כזו גבוהה, ובוודאי ששום כרטיס SD לשימוש "ביתי" לא תומך בכך, מה עוד שכיום אין שום תוכנת עריכה ביתית/סמי-מקצועית שיכולה לתמוך ברזולוציה כזו וגם כרטיסי המסך שיש כיום לשוק הביתי לא מסוגלים לרנדר רזולוציית 4K אלא אם זה יהיה רינדור (מאוד איטי) בתוכנה.
  • מעבד Snapdragon 800 אמנם קיים, אבל זול – הוא לא. כל חברה שרוצה לכלול אותו תצטרך לשלם יחסית הון תועפות כדי לכלול אותו, נכון להיום.
  • זכרון 3 ג'יגהבייט – כשאתה בונה היום מכשיר, אתה יכול להזמין זכרון בקונפיגורציות מסויימות. חצי ג'יגה, ג'יגה, 2 ג'יגה או 4 ג'יגה או 8 ג'יגה לדוגמא, לא מספרים באמצע כמו 3,5,7 ג'יגהבייט. טכנית אפשר לחלק את הצ'יפים כך שיהיה צ'יפ של 2 ג'יגה ואחד של ג'יגה, אבל אז אתה משלם על 2 צ'יפים ואתה לא מקבל הנחה, וכל בונה מכשירים שואף לכמה שפחות צ'יפים.
  • אם מדברים על 4 ג'יגהבייט זכרון, צריכים לעבור לצ'יפים כמו Cotrex-A15 ומעלה שיש להם תמיכה בזכרון גדול, וצריך להוסיף את כל הלוגיקה לכך. אפשרי, אבל לא זול ולא משהו שאפשר לקחת ממכשירים קודמים.

מכשיר הנקסוס הבא יהיה שונה מקודמיו במובן של מעבד ומערכת הפעלה, בדיוק כמו שטאבלט נקסוס יצטרך להיות שונה, כי מערכת ההפעלה החדשה תתמוך בכל מיני תכונות שלא נתמכו או נתמכו חלקית בעבר (סורי, לא יכול להרחיב מעבר לכך כרגע. נדבר במאי) אבל מי שמצפה שהמכשירים הבאים יהיו כמו המפרט לעיל – פשוט לא יודע על מה הוא סח.

Print Friendly, PDF & Email

תגובה 1 בנושא “בקצרה: השמועות המופרכות על נקסוס 5

סגור לתגובות.