בקשר ל-Asus Transformer שלי – ההמשך

פעם שעברה כתבתי לגבי הטריק של ASUS והטמטום של nVidia. השבוע מצאתי “הפתעה” לא נעימה שבמחשבה שניה .. לא כל כך מפתיעה.

בעקרון, בכל הנוגע לטאבלטים של אסוס, היבואן הרשמי הוא רונלייט, והוא באופן עקרוני אמור לתת לך שרותי תיקון ומעבדה. רק מה? רונלייט לא נותנים שרותים כאלו דרכם ישירות, אלא דרך חברת IBM ישראל ודרך חברת סרבפרו.

וכאן מתגלה ההפתעה: גם היבוא המקבילי של חברות כמו CData משתמשים בדיוק באותם שרותים, כלומר אם יש לך תקלה, אתה תקבל בדיוק את אותו שרות בין אם קנית מרונלייט היבואן הרשמי או מיבוא מקבילי.

עכשיו מגיע הקטע המעניין.

אם יש לך תקלה במכשיר ותפנה ל-IBM (רונלייט יאמרו לך לפנות אליהם), הם יסבירו לך מקסימום איך לאפס את המכשיר ותו לא. נפל לך הטאבלט מהידיים? המסך עם בעיות? משהו לא מגיב בטאבלט מבחינת חומרה? IBM לא יעזרו לך, הם יפנו אותך לסרבפרו.

בסרבפרו השרות די פשוט: כל עוד לא פתחת את הנעילה של המכשיר, הם יאספו ממך אותו ותוך שבועיים תקבל אותו מתוקן. פתחת את הנעילה? אתה יכול לזרוק את תעודת האחריות לפח. לא אוספים אותו ולא כלום. תבוא לחולון, שלם 200 שקל לבדיקה ואם תחליט לתקן, תשלם את ההפרש.

אבל בסרבפרו לא ממש מתקנים תקלות תוכנה (כמו Brick). הפתרון שלהם? החלפת לוח אם. בשביל מה צריך להחליף לוח אם אם כל מה שצריך זה לקבל מהיצרן מפתח ולצרוב מחדש מערכת דרך מצב APX? כי הם פשוט לא יודעים לעשות זאת או לא רוצים לעשות זאת. הם מחליפים לוח וזהו. העלות? בערך 1000 שקל! כלומר אם נעלת את מכשירך, התיקון יעלה כמו חצי טאבלט!

אז מה יעשה צרכן שרוצה להתקין אפליקציות רבות שמצריכות Root? הוא יצטרך להחליט אם הוא פותח את הנעילה ובכך מבטל את האחריות על המכשיר ולא מקבל יותר עדכונים נוספים מ-Asus, או משאיר אותו נעול ובכך הוא לא יוכל להתקין אפליקציות רבות ובעצם לקבל יותר מהטאבלט שלו.

החלטת לפתוח את הנעילה? אוקיי. אם לא עדכנת עדיין ל-Jellybeans, תוכל להיכנס לדף הזה ולעקוב אחר המדריך שם. מה המדריך הזה נותן? הוראות כיצד להתקין Bootloader חלופי וגיבוי כל הטאבלט שלך. לאחר שתבצע את התהליך, לא יהיה מצב שהמכשיר שלך ינעל טוטאלית. גם אם תמחק את ה-Boot Loader, תמיד תוכל להתקין אותו מחדש בביטחה, מבלי להזדקק למעבדות שרות ולשלם סכומים רציניים על תקלות.

עוד משהו אחד שאני רוצה להבהיר: האם אני מתחרט שקניתי את הטאבלט? אפילו לא לרגע! זהו עדיין אחד הטאבלטים הכי טובים אם אתה אוהב להוסיף ולשנות דברים ולהתקין עליהם לינוקס (אובונטו). מהרגע שפתחת את הנעילה, אתה יכול להתקין גרסאות ROM שונות שנותנות לך המון – אם זה גרסאות “נקיות” בלי ערימות הזבל של ASUS, או גרסאות ROM שכבר כוללות כל פיפס למשתמש הקודם כולל su ואפילו אפשרות להעלות את מהירות ה-CPU ל-2 ג’יגהרץ! (במקור ה-TF300 מגיע במהירות 1.3) ואת ה-GPU למהירות 523 מגהרץ, כלומר ביצועים הרבה יותר גבוהים. זה קיים כמובן בטאבלטים מבוססי אנדרואיד אחרים, אבל המקלדת (שכיום מחירה בשוק הוא בסביבות 500 שקל והיא כוללת סוללה נוספת בתוכה) עושה את החבילה גם כיום למאוד משתלמת מבחינה כספית.

Print Friendly, PDF & Email

18 תגובות בנושא “בקשר ל-Asus Transformer שלי – ההמשך

 1. היי,

  ברשותך, כמה שאלות כלליות.

  1. מה אפשר לעשות עם המכשיר הזה חוץ ממשחקים ואולי סרטונים?
  כמפתח, האם הוא יכול לשמש כמחשב עבודה לפיתוח כלשהוא??

  2. איך אפשר להתחבר לאינטרנט סלולרי? יש תמיכה לדונגל?

  3. החומרה מספיק חזקה להריץ לינוקס? לדוגמא אובונטו?

  תודה

  • 1. אני רכשתי את החבילה עם המקלדת. המקלדת מספיק טובה בשביל לענות למיילים, לטפל בתקלות בחיבור מרחוק (SSH) ודברים כאלו, אבל היא לא מספיק מתאימה לפיתוח מתמשך, אבל היא מספיק טובה אם אתה צריך להקליד משהו ואתה בקניון לדוגמא.
   2. התמיכה לדונגל חיבור סלולרי אינה נמצאת ב-ROM שמגיע עם הטרנספורמר. בשביל זה תצטרך לפתוח נעילה ולשנות כמה קבצים, כל עוד יש לך את הידע. אני פתרתי את זה בכך שהשארתי את הדונגל בבית ורכשתי ראוטר אלחוטי סלולרי שעולה בערך 540 שקל ואליו הכנסתי את ה-SIM. כך אני לא מרוקן את הסוללה של הטרנספורמר בעת גלישה.
   3. יש אפליקציה ב-Google Play שמאפשרת לך להתקין אובונטו, אבל אני ממליץ לא להתקין את החלק הגרפי כי הוא רץ בצורה לא ממש טובה. אני העדפתי את ההתקנה ושימוש כ-טרמינל, וזה עובד מעולה.

 2. אני יגיד לך מה. אני פשוט שוקל להביא את הgalaxy note 2 וזה אותו מחיר לאסוס עם מקלדת ואני מנסה להבין מה הערך המוסף של האסוס? חוץ מהמקלדת ומסך גדול יותר שכמובן יש לזה את היתרונות שלו אבל לא מעניין אותי סרטים ומשחקים אלא אני מסתכל על זה בצורה יותר פרקטית.
  בגלקסי אני גם יכול להשתמש בו לחיבור מרוחק , מיליים וכו' ויש סים מובנה עם אינטרנט ואפשר אני מניח גם dual boot עם לינוקס כלשהוא…

  בכל מקרה.. תודה.

  • אלו 2 דברים שונים. עם האסוס אתה לא יכול להוציא שיחות, הוא הרבה יותר גדול.
   לגבי DUAL BOOT – אין לך כרגע אפשרות בגלקסי נוט 2, הוא חדש מדי, והתקנת אובונטו באסוס זה ירוץ כאפליקציה, לא DUAL BOOT

 3. אין אפשרות באסוס לשים לינוקס על כרטיס micro sd ולהפנות לשם בboot loader?
  אם זה כאפליקציה זה לא שווה.אלא אם יש צורך במשהו ספציפי באובונטו דרך הקונסול.

  ברור שזה 2 דברים שונים אחד נועד בעיקרון לטלפון והשני כtablet. אבל שים לב שחוץ מעניין השיחות יש הרבה מאפיינים דומים והמסכים היום של הטלפונים גדלים מיום ליום(מתקרבים לבננה של פעם?!).
  ובגלל זה אני משווה בין השניים. בכל אני לא התכוונתי להשתמש בנוט כטלפון ראשי אלא למעיין שילוב..מחשב נייד + שיחות במידת הצורך..

 4. טעות שלי..בהתחלה היה כתוב אין תגובות ואחרי זה הופיעו התגובות..מוזר..

 5.  

  לצערי תאור השירות של סרבפרו, המחליפה לוח אם בכל תקלת תכנה, נכון. למזלי המכשיר באחריות. אבל לקח להם שבועיים עד שמישהו הסתכל על המכשיר, ועכשיו מחכים חודש עד שלוח האם יגיע. ממש הזוי.

   

 6. אני רוצה לקנות את הטאבלט בארה"ב, שם הוא יעלה לי יותר זול משמעותית.

  האם יש לו תמיכה מובנית בעברית?

  אם אין לו- לא לקנות או שיש פתרון?…

  ומה הכבנה "לפתוח נעילה"?  זה משהו שחייבים לעשות?

    • ‎לי שאלה חשובה נוספת:

     במפרט מופיע לי שיש אנדרואיד 4.0

     אפשר לשדרג לאנדרואיד 4.1? אם כן- איך?

      

     • בדרך כלל כבר ביום או יומיים הראשונים שתפעילי את המכשיר (ולא תסירי את הנעילה שלו), הוא יציין לך שיש עדכון ויתן הוראות מה לעשות וכך הוא יתעדכן אוטומטית לאנדרואיד 4.1

     • שאלה חשובה מאוד מאוד:

      האם החיבור ליו.אס.בי  נמצא על הטאבלט עצמו או על תחנת העגינה?

      כלומר, אם אני קונה רק את הטאבלט אין לי חיבור יו.אס.בי????

       

     • קניתי את הטאבלט והוא אדיר לדעתי.

      עזרת לי מאוד!!

      אבל… הוא לא מתעזכן לי לג'לי בין 4.1!! 🙁

      למה? יש מצב שהוא התעדכן ואני לא שמתי לב? איפה מופיע העדכון?

      ומשהו ממש מעצבן-יש תמיכה מלאה בעברית אבל בהקלדה הוא מיישר לשמאל, ובהצגת קבצים הוא עושה בלגן לפעמים עם העברית.

      יש מה לעשות עם זה?

      ושאלה אחרונ(בינתיים…) איך אני רוכשת יותר ידע על טכנולוגיה? מסתבר שאני בורה בנושא. יש אתר או משהו שאתה יכול להמליץ עליו?

 7. היי ידש לי את האותה הבעיה במכשיר tf201
  מה אתה ממליץ לי לעשות? אתה מכיר מישהו בארץ שיכול לתקן בלי להחליף לוח אם? תודה

סגור לתגובות.