יש לכם גוגל+ ? תקראו

 

הרבה ניסו את גוגל+ והחליטו לעזוב לאחר שראו שחבריהם אינם נמצאים שם, וגוגל+ לא בדיוק מציעה להם את מה שהם מחפשים (כל אחד והעדפותיו כמובן). ישנם הרבה אנשים שדווקא אוהבים את גוגל+ אבל לא מחפשים לעזוב את פרופיל הפייסבוק שלהם ממגוון סיבות: חברים, דיון בקבוצות מוכרות ועוד ועוד סיבות.

אלו שכותבים פוסטים והודעות נתקלו בעבר בבעיה פשוטה: איך לכתוב הודעה גם בגוגל+ וגם בפייסבוק (וגם בטוויטר בחלק מהמקרים). ישנם פתרונות, כמו הפתרון של שילוב כתובת המייל המיוחדת שפייסבוק נותנת לך – כאיש קשר בגוגל פלוס וכך מה שתכתוב, יתפרסם שם. החסרון של השיטה? אתה צריך להיכנס גם לדף של פייסבוק וגם לדף של גוגל+ כדי לקרוא מה שנכתב.

ישנם תוספים אחרים שמוסיפים קטגוריה נוספת בדף הגוגל+ – קטגוריית "פייסבוק" שמציגה לך את זרם ההודעות של חבריך. הבעיה בדבר הזה – זה לא משולב בצורה חלקה לקריאה יחד עם הסטטוסים בגוגל+.

עד לפני מספר ימים השתמשתי בתוסף נחמד שנקרא SGPlus. התוסף הזה נתן לי מה שביקשתי: את כל הסטטוסים של טוויטר, פייסבוק וגוגל פלוס ב"זרם" אחיד, כאשר ישנו אייקון קטן משמאל להודעה המציין מאיזה רשת הגיעה ההודעה. כשהייתי כותב הודעה, הייתי יכול ללחוץ על ריבוע קטנטן ולהחליט לאן לפרסם את ההודעה.

התוסף עבד טוב, עד שראיתי לפני מספר שבועות משהו מעניין: מישהו כותב הודעה בפייסבוק, אבל אצלי היא מופיעה רק לאחר מספר דקות. בדיקה מהירה באתר של SGPlus הראתה לי שהחבר'ה החליטו להרוויח כמה דולרים מהעניין: מי שלא מנוי, יקבל את ההודעות רק לאחר כמה דקות. מנויים – יקבלו מיידית או כמעט מיידית.

מכיוון שהם נתנו לי שרות שדי עוזר לי, החלטתי להיות מנוי. בכל זאת, 3$ לחודש זה לא סיפור כזה גדול…

עד שבוע שעבר..

בשבוע שעבר הייתי צריך להתקין מחדש מערכת הפעלה (שדרוג מאסיבי, סיפור מההפטרה) והתקנתי את כרום, וכרום היקר, לאחר שמבצעים בו פעולת אימות, מייבא לך את הכל – סיסמאות, מועדפים, וכמובן את התוספים (אם כי בקטע של התוספים הוא די גרוע – הוא מוריד ומתקין לך את כל התוספים, גם כאלו שבעבר הסרת), והוא התקין לי מחדש את SGPlus. ניסיתי להפעיל את התוסף (דבר שמצריך אישור כניסת login דרך פייסבוק) ולא הצלחתי, כפתור ה-Login לא עובד. רציתי לבדוק האם מדובר בתקלת דפדפן ולקחתי את הלינק המיוחד וניסיתי על מספר דפדפנים שונים – לא זזה רוורס..

ניסיתי לבדוק בפורום של SGPlus ושם התבררה לי האמת העגומה: מספר רב של משתמשים מתלוננים על הבעיה הזו, אבל אף אחד לא עונה להם. שלחתי מספר אימיילים עם ציון שהבעיה רצינית עם התוסף שלהם, אבל הם לא ענו. ביטלתי את המנוי שלי.

חיפשתי היום תוסף אחר, שיתן לי את אותה פונקציונאליות, ולאחר זמן מה מצאתי. תכירו את ++G. התוסף שנותן לי לראות את כל ההודעות מטוויטר ופייסבוק, להגיב לאותן רשתות והכל במקום אחר בצורה נוחה. אין צורך בתשלום, וזה עובד יפה מאוד.

החסרון שכדאי מאוד להיזהר איתו: זה עובד רק אם הגוגל+ שלך נמצא בממשק אנגלי, לא בממשק אחר. למי שיש בעיה עם זה, כדאי שימתין, מכיוון שהבעיה קוראת גם בשפות שהן לא ימין שמאל, כמו ספרדית, צרפתית וגם ברוסית.

Print Friendly, PDF & Email

2 תגובות בנושא “יש לכם גוגל+ ? תקראו

  1. גם לי יצא השבוע להתקין את כרום מחדש והעסק מדהים.
    כאילו כלום לא קרה. הסיסמאות, הסימניות, הערכת נושא…
    תענוג.

סגור לתגובות.