שרות חדש לפרילנסרים

אתמול פירסמתי פוסט עם המלצות לפרילנסרים, והיום ישבתי וחשבתי מה ניתן לעשות בנידון. אני כמובן לא מחפש להיות בוס של אף פרילנסר ואני לא מחפש לפתוח "חברת כח אדם" לפרילנסרים – שניהם רעיונות גרועים. גם להיות יועץ עסקי אני לא הולך להיות. יש מספיק כאלו בשוק.

לכן, לאחר שיחות עם כמה אנשים, החלטתי לפתוח שרות חדש שמיועד לפרילנסרים: שרות יצוג ו-יעוץ טכני. ברשותכם, אסביר:

הרבה פרילנסרים שחותמים על פרויקט חוששים מכל מיני דברים והבטחון שלהם מקבל "צניחה חופשית" לכיוון הרצפה, וכתוצאה מכך הרבה דברים נשכחים במהלך כתיבת הסכם בין הפרילנסר ללקוח: אם הפרילנסר הושכר ע"י הלקוח לצורך שינויי מערכת, איך המערכת הקודמת תעבוד, במה השינוי כרוך, מה ה-Fallback ועוד הרבה דברים, וכאן בעצם השרות שלי נכנס עם מס' אפשרויות:

 • אני יכול לייצג אותך מול הלקוח, או להיות איתך או בלעדיך. אם זה בלעדיך, אני אבקש ממך מחיר שאתה רוצה לקבל ומחיר מינימום ואני אנהל איתם מו"מ להשיג עבורך מחיר טוב. אם זה איתך, אני יכול להעלות נקודות טכניות שלא תמיד עולות בעת סיכום הדברים כך שגם נקודות אלו יתווספו והמחיר בהתאם שתקבל.
 • אם יש לך הסכם לקראת חתימה מול לקוח, אני יכול להציע לך להעביר לי את ההסכם ואני אוסיף נקודות שחסרות לך או שלא חשבת עליהן, במיוחד כשזה מגיע ל-DRP, וירטואליזציה, החלפת מערכות, אחריות ועוד נקודות נוספות.
 • אם כבר יש לך הסכם והלקוח לא משלם – אוכל ברשותך להיכנס לעובי הקורה ואנסה לפתור את הבעיה במגוון דרכים ורעיונות (כמובן שאני לא "הבורר" ואין לי "חיילים" ואין פה שום כוונה להיכנס לאלימות או להכניס את העולם התחתון לכל העסק). במידה וצריך להפעיל עו"ד, יש אחד מוכן. כנ"ל במקרה של סכסוך בינך ללקוח שעוד לא הגיע לעניין תשלום.

את כל הדברים האלו עשיתי בעבר עבור חברים ומכרים, ואת הידע הטכני אספתי במרוצת ה-18 שנה האחרונים, כך שיש לי נסיון בכל התחומים שציינתי לעיל.

מטבע הדברים, אנשים חוששים לשכור שרותים כאלו ממני (או מאחרים) ולכן אני רוצה להדגיש את הנקודות הבאות על מנת להרגיע:

 1. אני לא מתחרה באף אחד בקהילת הפרילנסרים בארץ (כמה פרילנסרים אתם מכירים עם עסקי VPS? יש כמה עם עסקי אחסון משותף, אבל אני לא מוכר אחסון משותף), ואני יכול להבטיח (גם בכתב) ששום לקוח שאדון איתו בשמכם, לא יקבל ממני שרותים עצמאית אלא באישורכם. אני לא הולך לקחת ממכם פרנסה. חד וחלק.
 2. אני גובה מהפרילנסר מחיר של 200 ש"ח לשעה (פלוס מע"מ, בין כה אתם מקבלים את המע"מ מהמדינה בחזרה) והוצאות שאתם תדעו עליהם מראש (כמו נסיעות, עו"ד חיצוני אם תרצו וכו').
 3. אני לא מזכירה, לא בוס ולא יועץ עסקי, ואני גם לא מישהו שמשיג עבורך עבודות. אני מייצג אותך מבחינה טכנית מול הלקוח שלך מבחינה טכנית ומבחינת מו"מ. אם יש לך בעיה בהתנהלות אז אני יכול להעיר, אבל אני לא מנטור ולא קואוצ'ר.
 4. השרות אינו בא כתחליף לעסק שלי. אם אני לא בעסק, רועי או נתי עונים לטלפונים/צ'אט ורשאים לסכם עסקאות עם הלקוחות לגבי VPS ושאר שרותים שהעסק נותן. נגמרו ימי ה-One man show, כך שכל הלקוחות ממשיכים לקבל את השרות שהם רגילים לקבל.
 5. חשבוניות לשרותים שאני נותן יוצאו כחוק.

אני משער שמרגע שהפוסט הזה יצא, יהיו כמה שיקפצו על העגלה ויציעו שרותים זהים, ואני חושב שזה דבר טוב מאוד, תחרות תמיד יכולה לקדם דברים (טוב, למעט אם התחרות היא בין חברות סלולר ישראליות).

השרות מוצע לך, הפרילנסר, בין אם אתה גרפיקאי, מתכנת, איש IT פרילנסר וכו'. אני פה לסייע לך. תרגיש חופשי ליצור קשר במייל ([email protected]), בצ'אט או בטלפון (054-5297156).

Print Friendly, PDF & Email

5 תגובות בנושא “שרות חדש לפרילנסרים

 1. האם וידאת שכחלק מהשרות, עו"ד יעבור על כל הסכם שאתה עוזר בכתיבתו, השלמתו או שינויו?
  ככל הידוע לי, זו דרישה חוקית – שאדם יהיה עו"ד לפני שיתן שרותים משפטיים.
  כמו כן, לא ברור לי אם מותר לעסק לתת שרות משפטי יחד עם שרותים אחרים, או שזה מותר רק לעו"ד שפועל לבדו ולשותפויות של עורכי דין.

  האם חשבת על דרכים נוספות לנצל את הידע והנסיון שלך כגון:
  1. כתיבת ספר (אתה יכול לכתוב רשימות וסופר צללים יהפוך אותן לספר).
  2. קורסים וימי עיון שבהם תספר על הנסיון שלך בתחומים שונים – טכניים וניהוליים.
  3. זיהוי צרכים שניתן לענות עליהם ע"י פיתוח תוכנות ואתרי Web מיוחדים.

  • עכשיו, אדון שודד, אתה שדדת ממני את המילים…

   חץ – תבדוק טוב טוב עם עו"ד את מה שאתה הולך לעשות. אתה חושף את עצמך לתביעות שאין לך מושג מאיפה הן יכולות לצוץ (בין אם זה רשלנות, ובין אם זה דברים אחרים).
   אינני מכיר חוק שאוסר לתת עצה טובה לחבר, אפילו אם היא בתשלום, ואפילו אם היא משפטית, אבל צריך לדעת שאתה צריך לקחת אחריות על דבריך.
   בקיצור – אני מציע לך להסתלק מיוזמה זו, עוד לפני שהיא מתחילה (שוב – במובנה הרשמי, טובות לחברים תמיד ניתן לעשות).

   ולך מר טלכתבים – אהבתי את הרעיונות החלופיים שלך. הם נראים לי באמת מוצלחים. אני מכיר מספר אנשים שעשו כך את הונם, הרבה יותר מאשר העיסוק העיקרי שלהם.

   • אני אגיב לשניכם:
    1. לא יודע אם ראיתם בטקסט, אבל בפירוש כתבתי שיש עו"ד חיצוני שיכתוב את ההסכם או ישנה אותו, אם הפרילנסר רוצה בכך.
    2. כשאני דיברתי על לכתוב הסכמים, אני דיברתי על "החלק הנמוך", כלומר הסכמים פשוטים ופעוטים: נניח שראובן רוצה להעביר את האתר שלו לאחסון של שמעון (בלי קשר לעסק שלי בכלל ולא אני זה שמעביר את האתר). ראובן פרילנסר, שמעון פרילנסר. אם ראובן יקח עו"ד, אז רק על הסכם של עמוד אחד הוא יצטרך לשלם משהו כמו 300$, שזה בערך סכום העיסקה כולה, בגלל זה הצעתי מה שהצעתי.
    3. אני לא נותן שרותים משפטיים ואני לא מציג את עצמי כעו"ד. אני כן יכול לנסח הסכם מאוד פשוט של עמוד אחד שכולל את הדברים הטכניים ומועדי תשלום, והפרילנסר תמיד יכול לקחת את ההסכם לעו"ד שיוסיף לו נופך משפטי. אני גם נותן את השרות ההפוך, שעו"ד מנסח הסכם ואני מוסיף להסכם אספקטים טכניים שלעו"ד אין מושג ירוק בהם (כמו הדוגמא למעלה: TTL, DNS Records, MX, MySQL וכו' וכו').
    4. זהו בסך הכל שרות שמוצע. אני לא יודע כמה ירצו בכך, אבל אני עושה את זה כיום בעצמי (מי אתם חושבים כתב את התקנון לאתר עסק שלי?) ואין שום חוק בישראל האוסר לסייע למישהו לכתוב הסכם פשוט על שרותים קטנים (יחסית).

 2. הבעיה היא לא במתן העיצה, הבעיה היא כשמקבל השירות הוא לא חבר או מכר, אלא אדם זר ששוכר אותך. אם החוזה שלו לא ייצא לפועל או שדברים לא יעבדו כמו שהוא ציפה, יש לו עילה משפטית לתבוע אותך, בתור עסק, על מתן שירותי ייעוץ שבגללם הוא כביכול הפסיד כסף.
  זכור – אתה לא עושה פה טובה לחבר, אתה מציע שירות מקצועי ומיומן, על כל המשתמע מכך, ולכן אתה צריך לקחת בחשבון שיהיו נבלות, בעיקר במדינתנו הקטנטונת, שיאהבו מאוד שיהיה להם עוד מישהו להאשים.
  אני הייתי מתרחק בשלב ראשון מלהציע את זה לציבור הרחב. תעשה את זה, אפילו בתשלום, אבל רק למעגל מצומצם של אנשים ותחת ההבנה המלאה שאתה מסיר מעליך כל אחריות אם משהו בחוזה של אותו אדם משתבש… מה שקשה יותר להצהיר אם השירות מוצע לקהל הרחב.

סגור לתגובות.