סקירה: HP Officejet Pro 8500A Plus

בשבוע האחרון מצאתי את עצמי מחפש אחר מכשיר סורק/מדפסת/פקס, לאחר שהמדפסת/סורק/פקס הקודם שלי החל לעשות בעיות עם הדפסה (כל שעתיים הוא מודיע לי שמחסנית הדיו נגמרה, למרות שלמחסנית דיו אין אפילו חודש ולא הדפסתי איתה יותר מ-10 דפים) וגם הסורק החל להפוך כל דף שהוכנס ל-Feeder – ליצירת אוריגמי. בירור קטן במעבדות HP הבהיר שהסיפור יעלה לי סכום של בערך כ-600 שקלים לתיקון (המכשיר ישן). במחיר הזה, עדיף כבר לקנות חדש.

קראתי כל מיני סקירות, עיינתי בכל מיני אתרים וחיפשתי את המדפסת עם הטכנולוגיה הכי חדשה והמילה האחרונה בתחום הסריקה וההדפסה, עדיף עם תמיכת Web כלשהי ולאחר שקראתי ושאלתי מספר משתמשים, מצאתי: HP OfficeJet Pro 8500A Plus.

את המכשיר רכשתי באופיס דיפו, שם היא עולה כ-1100 שקלים לערך (באתר ZAP ניתן למצוא אותה קצת יותר בזול, 1012 שקל נכון לכתיבת פוסט זה). הבאתי את המפלצת (כן, היא לא קטנה) הביתה, הרכבתי את החלקים השונים (כרגיל HP לא כוללים כבל USB, את כבל החשמל מהקיר עד הספק הם קיצצו ל-30 ס"מ), והופתעתי לראות משהו חדש ב-HP: לא פחות מ-6 מחסניות דיו, כאשר 2 ראשים יושבים בחלק העליון ו-4 בחלק התחתון. כדי שלא תתחמקו מרכישת דיו צבעוני, שילבה HP בראשים העליונים את הצבע השחור עם צבע הארגמן במחסנית אחת. שיטת הצבעים היא כמובן CYMK, כאשר מחסנית הדיו השחורה העיקרית כפולה בגודלה משאר הצבעים ומחסניות הדיו שנמצאות בחלק התחתון אינן כוללות ראשי הדפסה אלא חורי גומי קטנים ליניקת צבע (נסו להיזכר בשאיבת תרופה עם מחט ומזרק מבקבוקון אצל אחות במרפאה).

הדגם הנ"ל של המדפסת גם כולל חידוש מעניין: מסע מגע בגודל 10 ס"מ. זהו כמובן לא מסך כמו הטלפון גלקסי או כל טאבלט/מכשיר מגע אחר, אלא מסך מהסוג הנחות ביותר (הפיקסליזציה בו נראית גם מרחוק), ואינני יודע אם לקרוא לזה מסך מגע או מסך לחיצה, כי צריך ללחוץ לחיצה ניכרת כדי שיכיר במה שבחרתם. כמובן שלא קיימים דברים כמו Swipe או Multi touch. זה גימיק לא רע ושימושי בסך הכל.

לאחר ההפעלה הראשונית, תצטרכו להמתין כ-14 דקות עד שהמדפסת תתאפס על עצמה. במהלך ה-14 דקות יכול להיות שתחשבו שרכשתם פוד פרוססור משולב במכונת כביסה, לפי הרעשים שהמדפסת מוציאה.

לאחר שהמדפסת גמרה לפלוט את כל הרעשים (ולהדפיס 3 דפים שלא יהיה להם שום שימוש, אין פה את הענין של להכניס את הדף ל-Feeder של הסורק כדי שהמדפסת תוודא שהיא מדפיסה ישר ונכון כמו בגירסאות קודמות), תוכלו להתחיל להשתמש במדפסת. אין צורך לחבר כבל USB, אפשר לחבר כבל רשת רגיל או להשתמש בחיבור ה-Wifi על מנת להתחבר אליה מרחוק. למשתמשי Windows: כאן מגיע השלב בו תצטרכו להתקין את התקליטור שמגיע עם המדפסת (וכמובן שתצטרכו לבטל מספר חלקים בהתקנה, כמו ההתקנה בגודל 21 מגה שמתקינה את Bing toolbar, תוכנה לבדיקת שביעות רצון מהמדפסת, ועוד שטויות כאלו ואחרות). ההתקנה עוברת חלק, וכל מה שיש לבחור בהמשך ההתקנה הוא את עניין חיבור המדפסת: האם היא תהיה מחוברת למחשב ב-USB (אם כן תצטרכו לחבר את המדפסת רק מתי שהתוכנה אומרת לכם, לא לפני כן) או ב-WIFI, ואז התוכנה תסרוק את הרשת שלכם ותמצא את המדפסת.

אז אך המדפסת מדפיסה? מצוין. HP עברו להשתמש בשיטה חדשה (לשוק הביתי לפחות) כשהמדפסת משתמשת במקביל ב-2 ראשים כדי להדפיס את הטקסט, בשחור לבן או בצבע. המדפסת כבר כוללת את התוסף להיפוך הדף, כך שאפשר להדפיס דו צדדי באופן מיידי. שימו לב: על מנת שהדף לא יתקע בזמן ההדפסה הדו צדדית (המדפסת מוציאה את הדף כמעט עד הסוף, ומכניסה אותו מחדש ואז הופכת ומדפיסה, קצת מפתיע בהתחשב בכך שגודל המדפסת יכול להכיל את הדף בצורה מגולגלת ולהפוך אותו מבלי להוציא אותו קודם), יש לפתוח את מגש הפלט כולו, אחרת הכל נתקע. מנסיון. דבר נוסף שצריך להתרגל אליו: בחלק מההדפסות (כמו הדפסות צבע) המדפסת לא משחררת את ההדפסה עד הסוף אלא רק לאחר 10 שניות שהדיו מתייבשת ואז המדפסת מוציאה את כל הדף. יש כאלו שיאהבו זאת ויש כאלו שלא.

הדפסת צבע: כאן המדפסת הפתיעה אותי לחלוטין (לטובה!). הדפסת צבע על דף רגיל היתה מהירה מאוד עם צבעים טובים. הדפסתי גם על ניירות Photo Premium של HP והמדפסת לא רק שהדפיסה מאוד מהיר (תמונה שתופסת דף A4 מלא הודפסה במהירות של 10 שניות לערך באיכות של 600 DPI), גם הצבעים היו מאוד מדוייקים. החלטתי לבקש מחבר בעל מסך גדול בטכנולוגיית IPS לשלוח לי קובץ TIFF עם המון צבעים כדי שיוכל לוודא שהצבעים מודפסים נכון ומדויק ונתתי לו את דף ה-Photo לבדיקה, הוא אישר שאכן הצבעים תואמים. בקיצור – שאפו ל-HP על הדפסת הצבע שהפעם היא גם מהירה וגם מדויקת וזולה (על מחירי הדפסה – בהמשך).

אחד התחומים ש-HP דוחפת במדפסות שלהם הוא ה-ePrint, דבר המאפשר לך להדפיס מכל מקום ישירות למדפסת שבביתך (לדוגמא). על מנת לבצע זאת, ישנו תהליך פשוט שאתה צריך להיכנס לאתר יעודי של HP, המדפסת תדפיס לך דף עם Unique ID שאותו תצטרך להזין, לבחור לעצמך username וכך נוצרת עבורך כתובת אימייל אליה תוכל לשלוח הדפסות מכל מקום בעולם. קיימות 2 אפשרויות לסינון: או שתכניס כתובות אימייל מורשות להדפסה או שכל העולם ואחותו יוכל לשלוח אליך אימיילים שיודפסו מיד. על מנת להדפיס מסמך כלשהו, כל מה שעליך לעשות הוא להצמיד את המסמך למייל ולשלוח. זה הכל. ניסיתי לשלוח ממספר מקומות וזה עובד יפה מאוד, כולל מסמכי אופיס, קבצי PDF ועוד. יפה.

דבר נחמד נוסף: ניתן לסרוק מסמכים (אגב, המדפסת יודעת לסרוק דו צדדי באופן אוטומטי, הקץ להיפוך דפים!) או לתיקיה משותפת במחשב או לשלוח אותם ישירות במייל לאן שתרצה. ניתן להגדיר כתובת שרת SMTP, כתובת וכו' לאן לשלוח את הסריקות ולבחור בהתאם כשאתה סורק.

הגדרות: חלק מההגדרות ניתן לעשות דרך המסך מגע, אולם כמעט כל ההגדרות ניתנות לביצוע דרך הממשק Web, שקיים במדפסת. כל מה שעליך לעשות זה לגלוש לכתובת IP שהמדפסת מקבלת ומשם להגדיר את הדברים כרצונך.

עלויות הדפסה: אין ספק ש-HP מחפשת להרוויח כמה שיותר ממכירת דיו למדפסת (הדיו, כידוע, נמכר ע"י יצרני המדפסות במחיר שעקף ממזמן את השמפניה היוקרתית ביותר) וניכר מהראשים העליונים של המדפסת הנ"ל כי HP בהחלט עושים צעדים להגביל את המתחרים. יחד עם זאת, לפי הסקירה של The Register, עלות הדפסת דף בשחור היא 0.8 פני, והדפסת דף צבע עולה 3.3 פני (שער הליש"ט כיום הוא 5.7978 שקל לליש"ט, תעשו את החישוב), שזה יוצא יחסית די זול, בהשוואה למתחרים.

נכון להיום, זו המדפסת הכי טובה של HP בארץ לשוק הביתי וניכר ש-HP ניסו להכניס הכל במדפסת זו והתוצאה בהחלט מרשימה. קיימים מספר חסרונות נקודתיים (אין Bluetooth, אין מגש קטן נוסף להכניס דף לא סטנדרטי להדפסה כמו מעטפה או נייר Photo סטנדרטי קטן, התמיכה בכרטיסים הצטמצמה ל-SD ו-MMS בלבד, בלי לתמוך ב-CF או XD, אין אפשרות לכבות את המסך במדפסת, דבר די אירוני בהתחשב בכך ש-HP מדגישה עם מדבקת ענק כמה המדפסת חוסכת…) אבל בשורה התחתונה זו מדפסת מעולה ואני ממליץ אותה לכל אחד שמדפיס יותר מהדפסה בחודש ולגרפיקאים.

Print Friendly, PDF & Email

20 תגובות בנושא “סקירה: HP Officejet Pro 8500A Plus

  • ל-CUPS עצמו אין דרייברים ספציפיים. יש לו דרייברים גנריים, והוא גם משתמש בדרייבים שנמצאים במערכת ומותקנים ע"י ההפצת לינוקס שלך ממקומות כמו Linux Printing וכו'. לאחר רכישה של המדפסת אתה פשוט יכול לחפש בגוגל HPLIP ולהתקין את הגירסה האחרונה של התוכנה. היא כבר תתקין דרייברים ספציפיים ותגדיר לך את כל הדברים שצריך בלינוקס.

 1. מה ההבדל בינה לבין דגם ה 650 (עם wifi).
  קניתי כזו להורים שלי – שלא מדפיסים הרבה – כי היו עליה סקירות טובות ומחירה היה נמוך משמעותית מה- 850 (אז זה עלה 550 ש"ח – היום זה עולה יותר).

  היתה לי רק בעיה אחת – לחבר אותה לרשת האלחוטית – שבגינה התקשרתי לתמיכה.

  בקרוב אצטרך כנראה לקנות אחת לעצמי. אשמח לשמוע ממך על ההבדלים – אם אתה יודע.

  • אתה אולי מתכוון ל-6500? (כמדומני ה-650 היה מלפני יותר מעשור).
   באופן עקרוני: הדפסה תוך שימוש ב-2 סטים של ראשים, סריקה דו צדדית, כל ה-ePrint, סריקה ואחסון לתיקיה תוך יצירת PDF באופן עצמאי ע"י המדפסת (ללא תלות במחשב), משלוח סריקות דרך המייל ע"י המדפסת, איכות הדפסת צבע גבוהה יותר.
   את המדפסת הזו הכי קל לחבר לרשת, היא מציגה לך רשימת רשתות אלחוטיות, אתה בוחר עם הצג מגע, מזין סיסמא עם צריך והיא לוקחת כתובת IP עצמאית דרך ה-DHCP וזהו.

 2. זה ממש מזעזע שממשיכים לרכוש מדפסות דיו.
  מנסיוני, AIO לייזר (לא צבעוני) הרבה יותר אמין וחסכוני. יש לא מעט יצרנים עם דגמים טובים תומכי לינוקס.
  מי שממש חייב הדפסה צבעונית ולא מדפיס הרבה, כדאי שישקול לייזר צבעונית קטנה (CP1515 למשל).
  חשב את עלות הדפסת הדף בלייזר ובדיו ותבין ששווה לשלם מחיר התחלתי גבוה יותר ללייזר.
  קניית מדפסת, לאחר שראית שיש תאימות ללינוקס, מתחילה בבדיקת עלויות הטונר וחלקי החילוף. (לפחות למי שמשתמש בה בעסק). גם בלייזר יש כאלה שמפקיעים מחירי טונרים וחובה לבצע בדיקת עלויות. ההסתכלות צריכה להיות ל-3 שנים חיי מוצר.

 3. אין לך מושג כמה חיכיתי לסקירה לדגם הזה עם תוספת הפלוס. השאלה היחידה שנותרה היא איכות הסריקה שלא ציינת לגביה כמעט כלום. אני לומד באו״פ וכל סימסטר אנחנו מקבלים חבילות של ספרי הקורסים. אני כל כך שונא לסחוב נייר מאז שיש שיש לי את האייפד, כך שלמעשה הדבר הכי חשוב לי בעצם זה יכולת הסריקה ( בעיקר מהירות הסריקה דפים, קראתי במפרט שזה מוגבל ל 50 דף כל פעם) ואיכות הסריקה ( לא בא לי לפתוח סדנא לאוריגמי כפי שציינת). אשמח אם תיתן אנדיקציה בעניין. 

 4. שפו על הסקירה באמת כיף לקרוא, שתי שאלות:
  אני ממש עומד לרכוש את המדפסת הזאת בגלל שתומכים של hp אמרו לי שיש פונקציה למדפסת שהיא יכולה לקבל פקס ולשלוח אותו לך במייל.. זה נכון?
  דבר שני לגבי הסריקה הדו צדדית, הם טוענים שזה רק לקופי האם אפשר לסרוק דו צדדי לתיקיה במחשב??
  תודה, מתי.

  • תודה תודה 🙂
   לקבל פקס ולשלוח לך במייל, את זה לא ראיתי דבר כזה. יכול להיות שפספסתי.
   סריקה בהחלט ניתן לעשות דו צדדי.

  • כאשר המדפסת מקבלת פקס, אפשר להגדיר לה לשמור אותו בספרייה משותפת *או* לשלוח אותו אוטומטית לכתובת מייל שתוגדר. עבור האפשרות השניה, המדפסת חייבת להיות מחוברת לרשת האינטרנט, כמובן. 🙂

 5. זוהי המדפסת המשולבת השלישית של HP שאני רוכש, ככול שאני מתקדם עם הדגם, כך גם האיכות יורד פלאים. התחלתי לפני יותר מעשור עם הG95 שהייתה סוס עבודה, עברתי ל7200C או משהו כזה שקרסה אחרי פחות משנתיים ופשוט זרקתי אותה משום שלתקן אותה עלה יותר. עכשיו אני עם ה8500A PLUS וזהו שיא השיאים. יש לי את המדפסת קצת יתר משנה, היא עלתה כמו שאתה כותב כ1100 ש"ח. בחודשים האחרונים היא פשוט לא מדפיסה ולא מצלמת אלא אם כן אני מכבה ומדליק אותה מחדש. אנשי התמיכה עשו הכול כדי לעזור, שלחו לי קישורים לדרייברים, אפילו אמרו לי להחליף את נקודת החשמל, איפסו את המדפסת ועוד, שום דבר לא עזר. היום דיברתי עם נציג מבין עניין, לטענתו יש צורך להחליף את ראשי ההדפסה, שני ראשים עליונים אשר לא ידעתי על קיומם ואשר אינם עוד בתוקף. הוא שיגר לי את איש המכירות שלהם. ובכן, מחיר שני הראשים הוא 690 ש"ח !!! מחירה של מדפסת 8600A PLUS כולל ראשי הדפסה וראשי דיו, משלוח ו3 שנות אחריות הוא 710 ש"ח ! שאלתי את הבחור, מה עוזר לי 3 שנות אחריות אם המדפסת באחריות ועכשיו אתם טוענים שהיא לא עובדת טוב בגלל ראשי ההדפסה ? תשובתו, יש כאלו שראש ההדפסה עובד אצלם שנה וחצי וכאלו שזה עובד אצלם 4 שנים. המסקנה שלי, קנו את המדפסת הזולה ביותר, אין צורך באחריות ארוכה, אתם במילא לא תוכלו להשתמש בה. זוהי כנראה מדפסת הHP האחרונה שאני קונה !!!

 6. לי דווקא יש את ה 8600 pro ואני מבסוטית ממנה אשששש (טוב, אין לי אותה שנה, עדיין…)

 7. גלית, גם אני הייתי מאושר ואפילו החלפתי בה דיו, עד שגיליתי היום שהמקור לכול התקלות הם ראשי ההדפסה. מדובר במדפסת "כאילו" מתוחכמת, החברה הפרידה את הדיו מראשי הדיו. כשאת מחליפה דיו, ראשי הדיו נשארים קבועים בחלק העליון. בשיטה הישנה היית מחליפה הכול וכך היית מקבלת גם ראש הדפסה נקי, בשיטה החדשה, יש סיכוי שעם הזמן ראשי ההדפסה יסתמו. על ראשי ההדפסה, שימי לב שזה לא ראש הדיו, יש תאריך תפוגה שהוא בערך שנה. אם התאריך עבר וראשי ההדפסה נדפקו, את צריכה להחליף אותם והאחריות לא תופסת. 2 הראשים עולים במחיר של מדפסת חדשה. עובדים עלינו בעיניים !

 8. החלטתי שאני לא מחליף ראשי הדפסה ב600 ש"ח ולא קונה מדפסת חדשה. פירקתי את הראשים, ביצעתי להם ניקוי טוב. אח"כ הפעלתי את ניקוי הראשים של תוכנת המדפסת, כול 3 השלבים ונכון לרגעים אלו אני יכול להגיד שהיא שבה לעבוד. מדוע הנציג לא סיפר לי על האפשרות הזאת ?????

 9. גלית, רק לעדכן אותך, HP התקשרו, הודו שהליך הטיפול לא היה נכון, שהנציג היה צריך למצות את כול האפשרויות לםני ששלח אותי לקנות ראשי הדפסה. השיחה נותקה ומבלי שביקשתי, הם התקשרו שוב והחליטו לשלוח לי ראש דיו שחור במתנה. לפחות הם יודעים לפתור משברים.

 10. שלום חברים ,
  מגיע לכאן בעקבות חיפוש חוות דעת על המוצר , הייתי חייב לאמת / לאושש את החששות שלי על המוצר. אני מחזיק במוצר הנ"ל : HP8500a בקירוב לשנתיים. ומגיע לכאן עם בטן מלאה אודות חווית המשתמש שלי מול המוצר :
  א. את המכשיר הראשון מהדגם הנ"ל רכשתי לפני כשנתיים באופיס דיפו. כשהשימוש במדפסת היה ממש מינורי , וכמעט שלא ניעשה בה שימוש. לכשהתחלתי להשתמש במכשיר , התחלתי לקבל הודעת שגיאה paper jam שהופיעה המון פעמים.
  ב. פניה למוקד השירות של חברת HP הביאה לכך שהגיע שליח ואסף את המוצר למעבדתם.
  כשהשליח יצא מפתח הדלת ובצעתי ניסיון הדפסה , התקלה חזרה על עצמה.
  ג. פניה חוזרת לחברת HP , נשלח שוב שליח והמכשיר נלקח למעבדתם בשנית. הפעם הודו שרכיב אלקטרוני שאחראי על משיכת הדפים לא תקין, ושלחו עם השליח מדפסת חדשה מאותו הדגם. (מציין שעדיין תחת אחריות לשלוש שנים).
  ד. בזמן כתיבת התגובה הזאת , עברה כמעט שנה מיום החלפת המוצר. כשבמהלך השנה הופיעו אותן התקלות חזור ושוב. מיאוש כבר לא פניתי ל – HP ומשכתי כך את כל השנה הזו שעברה.
  היום התאריך ה – 28/07/2013 פניתי לחברת HP בפעם השלישית במסגרת האחריות , ומחכה לחזרה של מנהל. מבחינתי עם המוצר הזה סיימתי לחלוטין , ולא מוכן להחלפה במוצר הנ"ל. אלא אך ורק בהחלפה למוצר אחר.
  לסיכום : השירות שחברת HP משתדלת לתת נחשב כשירות טוב. ואין לי נכון לעכשיו טענות בנוגע לרמת השירות , כמו לטיב החמרה של מוצריהם. טיפת אבק על המדפסת יכול לשבש אותה פלאים. ויצריך לנקות את המדפסת כמעט בל מקום אפשרי. מרגיש כמעט עקרת בית צמודה כשיש לי את המכשיר הזה. כנראה שרמת ה – QA הנדרשת ממחלקת ההנדסה / tapi של חברת HP לכשמדובר בהוצאה של מכשירים חדשים לשווק , אמורה לעבור פיין טיונינג.
  אני לא הייתי ממליץ על רכישת המוצר הנ"ל במתכונת הנוכחית של ריבוי התקלות. במידה ותקלות אלה לא היו קיימות , המכשיר לכשעצמו היה יכול להיות כפי שיועד לו מתחילה "ספינת הדגל". נכון להיום היא ספינה עם הרבה טלטלות.

 11. אחרי כל המחמאות…..

  המדפסת לא מדפיסה שחור לבן בלבד????

  אני מחפש את ההגדרה של להדפיס בשחור לבן בלבד – אין

  חייב שיהיה לי את כל המחסניות מלאות – משכנתא

  יש למישו פתרון ?

   

 12. רכשתי את המדפסת בסכום של 1100 ש"ח  שזה די יקר למדפסת ביתית, ההתחלה ככל התחלה, עבדה כמו שצריך,  לאחר כ3 שנים התחילו הבעיות של הנייר,  נייר תפוס בJAM  וכיוצא זה, למרות שניקיתי אותה לא מצאתי כל נייר תקוע,  מכל מקום התיקון של המדפסת  אני נדרש  קודם התיקון 800 ש"ח,  וכאן אני רוצה להגיד אני ממש לא חוזר ל HP  וזה לאחר 3 מדפסות שלהם, נמאס כבר מסכומי ההעתק על הדיו,

  גם בנושא האחריות די הוליכו אותי שולל,  כידוע לכם מגיע לכם 3 שנות אחריות בתנאי שתשלחו את החשבונית דרך  HP כמדומני, את האינפורמציה הזאת לא קיבלתי, אלא רק נודע לי בעקיפין וגם מאוחר בשיחה עם השרות שלהם. ואז כבר עבר הזמן, יאלה נעבור לחברה אחרת.

סגור לתגובות.