טיפ: שדרוג וורדפרס ל-3.2 עם CentOS 5.5/5.6

מי שמשתמש בוורדפרס 3 ויכנס ללוח בקרה, סביר להניח שיראה הודעה שגירסת וורדפרס 3.2 יצאה. הגירסה העברית עדיין לא יצאה, אבל זה עניין של ימים עד שזה ישוחרר גם.

אם אתה משתמש ב-CentOS 5.5 ללא פאנל כמו cPanel (שזורקת לכל הרוחות את כל ה-RPMS של Apache, PHP, MySQL וכו') ואתה לא נוהג לקמפל במכונה שלך, תמצא את עצמך בבעיה קטנה: גירסת PHP האחרונה שיש שם היא 5.1.6 ו-וורדפרס החדש דורש מינימום גירסה 5.2.4.

מה האפשרויות שיש?

  • אפשרות הראשונה היא להתקין את PHP 5.3 דרך ה-RPMS שנמצאים ב-RPMFORGE. החבילות נקראות php53 עם המשך שם (כמו php53-common). הבעיה היא שאינך יכול להשאיר גם את ה-PHP הישן וגם את PHP 5.3 למערכת, תצטרך להסיר את הקודם ולהתקין את הישן, שזה, איך לאמר בעדינות, קצת בעייתי. (אפשר לפתור זאת בכמה שורות סקריפט פשוטות אבל יש פתרון יותר אלגנטי בהמשך).
  • אפשרות שניה היא לקמפל PHP 5.3 הגירסה האחרונה או PHP 5.2, אבל אז צריך להכניס את כל סביבת הקומפליציה למכונה שלך בשביל לבצע זאת (אפשר כמובן להעתיק קבצים לקובץ tar.bz2 ולזרוק לשרת, אבל אז תצטרך לשבור את הראש על קישוריות לכל מיני shared libraries וכו', צעד מעולה לשרוף זמן ולהשבית בינתיים שרת).
  • אפשרות שלישית היא אפשרות שמצאתי אותה הכי נוחה: בחור בשם אנדי בנה מחדש את ה-RPMS של PHP 5.3 תחת השמות הרגילים (לא PHP53). כל מה שצריך לעשות זה להתקין RPM שמוסיף repository, לתת פקודה להתקין PHP (מכיוון שיש לך PHP בשרת, הוא פשוט ישדרג גירסה), להפעיל מחדש את שרת ה-Apache וזהו. 2 דקות עבודה.

השיטות שאני מדבר עליהם הם כמובן לשדרג ל-PHP 5.3 (הגירסה האחרונה). אם יש לכם מספר אתרים על השרת, כדאי לנסות את האתרים שלכם על מכונת טסטים לפני שמשדרגים בשרת פרודקשן. וורדפרס עובד עם PHP 5.3 בצורה מעולה וכך גם רוב האפליקציות, אבל אם יש לכם הרבה אתרים על השרת שלכם, עדיף להיות בטוחים לפני שרצים לשדרג אפליקציה קריטית כזו.

בהצלחה

Print Friendly, PDF & Email

תגובה 1 בנושא “טיפ: שדרוג וורדפרס ל-3.2 עם CentOS 5.5/5.6

סגור לתגובות.