עוד טריק של ויזה כ.א.ל?

ויזה כ.א.ל היא החברה הגדולה ביותר (למיטב ידיעתי) לכרטיסי אשראי בארץ, אך כמה שהם גדולים ורווחיים, הם כנראה צריכים להרוויח עוד קצת, גם אם זה יהיה לדפוק את הלקוח על כלום.

נגיע לתכל'ס: יש לכם חשבון Paypal? הכנסתם לתוך החשבון את כרטיס האשראי שלכם שהונפק ע"י כ.א.ל (בין אם דרך הבנק שלכם ובין אם ככרטיס חיצוני)? ובכן, לפי הודעה שקיבלתי הלילה מ-Paypal, ויזה כ.א.ל גובה ממכם עמלת המרה גם כשאתם קונים בשקלים. דוגמא פשוטה: לקחתם ממני VPS? אני עסק ישראלי ואני גובה בשקלים דרך Paypal, אבל ויזה כ.א.ל תגבה ממכם עמלת המרה, גם כששילמתם לי בשקלים ולא היתה פה שום המרת מטבע.

למה? ככה.

להלן תצלום ההודעה שהגיעה אליי באימייל. בדקתי ואכן זו הודעה אותנטית של Paypal.

תעבירו את זה הלאה בבקשה לחבריכם.

אגב, ויזה כ.א.ל יצאו בקמפיין ענק שנקרא calidea שבו משלמים לכם כמה שקלים על רעיון שלכם. אז הנה רעיון ממני בחינם ל-כ.א.ל. רדו מהעמלה הזו?

Print Friendly, PDF & Email

7 תגובות בנושא “עוד טריק של ויזה כ.א.ל?

 1. גם אני קיבלתי, אבל גיליתי את זה עוד קודם ממש במקרה כשהזמנתי כרטיסים תחת שם של חברה ישראלית. ויזה טוענים מצדם שכל עוד הגוף שאליו עובר הכסף רשום בחו"ל , החיוב תמיד ייעשה קודם כל בדולרים או משהו כזה.

  כשיש לי כמה אופציות, אני תמיד מעדיף לשלם ישירות בלי מתווכים.

 2. איתי,

  הטענה של ויזה היא שטויות במיץ עגבניות ואיננה חוקית בכלל.

  אני עושה עיסקאות בהם הלקוחות שלי מעבירים לחשבון בנק בישראל (שלי מן הסתם) שקלים או דולרים. לאחר מכן אני עושה עיסקה בחו"ל בדולרים באתר בחו"ל באמצעות כרטיס אשראי (לא של ויזה).

  על פי רשויות המס אני מחוייב להוציא חשבונית כולל מע"מ משום שנעשתה פה עיסקה בין שני ישראלים ובישראל. הרכישה בחו"ל בהיבט של ביצוע עיסקה בישראל מעניינת את הסבתא רבה של רשויות המס בישראל.זו עסקה בישראל ואין כאן שום המרה של מטבע. יותר מזה: נניח שאתה לקוח שלי ואתה מעביר אלי כסף מחשבון בשוייץ לחשבון הקלפורניה והחשבון בקלפורניה משלם את העיסקה בהונללו לספק. נוצרה הכנסה ,לי או לך, אנחנו חייבים בהוצאת חשבונית למס ההכנסה הישראלי. שוב פעם זו עסקה דולרית בדולרים ולחברת האשראי אסור לגבות כסף עבור ההמרה, זו שלי ,לפחות, איננה נוהגת כך.

  במילים אחרות ,לדוגמא של חץ, אם שילמתי לו ב PayPal לחשבון בנק בישראל שקלים או דולרים או גרושים מהירח, עבור שירותיו זו עיסקה בישראל בין ישראלים ולכן חייבת במסים הנהוגים בישראל. אין כאן שום המרה של מטבע ושום בטיח.

  בנוסף: במערכת הבנקאית (שוב מנסיון) הישראלית דולר הוא הילך חוקי ומותר ,בין ישראלים ובתוך ישראל, לשלם ולקבל דולרים (עד לערכם השקלי של 80 אלף שקלים מעל הסכום הזה צריך אישור שלא מדובר בהלבנת הון).גם כאן אין המרת מטבע המזכה במשהו את הגזלן (ויזה).

  יוצא איפה שויזה כ.א.ל מנצלים חוסר ידע של הלקוחות שלהם ועושים על חשבונם "קופה".

  אני לא לקוח שלהם וגם לא אהייה.

  מנחם

 3. תודה על האינפו'!
  העברתי לינק אליך וגם את לשון ההודעה של האתר לכל מכריי.
  זו פשוט חוצפה שאין כדוגמתה.
  אישית הפסקתי לעבוד עם כ.א.ל לפני כמה שנים, בגלל שלא הייתי מרוצה משירות הלקוחות שלהם. אני מעדיף היום את לאומי קארד, מאסטרקארד או כל מה שהוא פשוט לא כ.א.ל.

 4. אה… ועוד משהו קטן..
  כ.א.ל היא לא החברה הגדולה בארץ לכרטיסי אשראי כבר שנים, אלא ישראכרט. סתם שתדע.

סגור לתגובות.