יום השואה

עוד שנה עברה ושוב אנו מציינים את יום השואה. בארץ ובעולם מציינים יום זה ומדברים על כך ש"לא נשכח" וש"שנית זה לא יחזור". בכל שנה נפטרים עשרות אלפי ניצולי שואה (ובדרך הביטוח הלאומי משתדל להתעמר בניצולי השואה, ולא חסרים עוד דוגמאות), אך האירועים מראים כי הדברים יכולים לקרות שוב.

קחו לדוגמא את אירן, מדינה המממנת גופי טרור שונים בכל אספקט אפשרי: טילים, נשקים, תחמושת מחולקים ביד רחבה לחמאס בדרום ולחיזבאללה בצפון. מה העולם עושה בנדון? אמברגו על אירן והחרמת נכסים בחו"ל (כאילו שזו תהיה בעיה עבור אותם אנשים שהחרימו להם כספים – לגייס את הכספים מחדש מאותה מדינה בה הם שולטים/קרובים לצלחת). צעדים יותר נשכניים? אין, ובדרך מדינות כמו רוסיה, סין, לוב ואחרות משתדלות להפיל כל יוזמה לעצירת התפתחות הנשק הגרעיני באירן. מה כבר יכול להיות? אירן תשמיד איזו מדינה או תירה כמה טילים ותסב נזק כבד ואותן מדינות תפלוטנה התנצלות רפה – וגם זה במקרה הטוב. אחרי הכל, הכסף בא לפני הכל, ואיראן, אחת היצואניות נפט מהגדולות בעולם היא לקוחה חשובה של אותן מדינות. אז אחרים ידפקו.

יש לנו כיום דוגמא יותר אקטואלית כמה אסור לנו לסמוך על אומות העולם בנוגע להצלה שלנו: כמה קילומטרים מזרחה מהגבול הישראלי, בדרעא בסוריה התושבים מנסים להפגין על משהו שהם רוצים: קץ לדיקטטוריה, והם לא היחידים שרוצים זאת, עשרות אלפים בהפגנות הראו שגם הם רוצים דמוקרטיה. אסד הדיקטטור כמובן שלא אוהב זאת והוא שלח חיילים ושאר חולירות כדי להרוג את המפגינים. עכשיו הגענו למצב שדרעא מחולקת ל-4 בלי דלק, בלי מים, בלי ששום אספקה אזרחית נכנסת, אבל עם טנקים וחיילים שאוספים את הצעירים ולוקחים אותם החוצה וירי בילדים, נשים וזקנים – לא רק עם נק"ל, אלא עם טנקים.

מה העולם המערבי וה-סו-קולד "נאור" עושה? כלום. אובמה, מנהיג ארה"ב היה בין הראשונים כדי לרמוז למובארק לעוף, במקרה של סוריה הוא לא עושה כלום. גם אחרים לא עושים כלום ואסד לוקח את הזמן וקוטל אותם. הגופות מפוזרות ברחובות, וכל תחינותיהם של התושבים לסיוע – לא נענות. אסד האב ב-82 רצח 20,000 והבן ב-2011 טווח בתושביו ללא רחם – וכולם שותקים.

זה לא מוכר לנו היהודים מאיזה שהוא מקום? אה כן, במלחמת העולם השניה האמריקאים והבריטים ידעו היטב, היו גם תצ"א שהראו את המחנות שהקימו הנאצים, ובמשך שנים שניהם לא עשו מאומה.

66 שנה עברו, ובכל הנוגע להשמדת היהודים, נראה כי לא השתנה הרבה. פעם אלו היו הנאצים, היום השליטים באירן (ובעוד כמה מקומות) רוצים להשמיד את היהודים ואת "הישות הציונית". לפני 66 לקח זמן רב ו-6 מיליון יהודים שהושמדו עד ש"בנות הברית" החלו להגיב. הפעם, עושה רושם, נצטרך לסמוך רק על עצמנו, או שנמצא את עצמנו מושמדים במהירות הרבה יותר גבוהה מנשק גרעיני ושאר התקפות של גרורות אירניות.

Print Friendly, PDF & Email

תגובה 1 בנושא “יום השואה

  1. אומות העולם שתקו ולא עשו דבר כשגנרל קסטר טבח באינדיאנים בסוף המאה ה 19. אומות העולם שתקו וגם לא עשו כלום כשהטורקים טבחו בארמנים, שתקו ולא עשו כלום כשאירע הטבח שברואנדה באמצע שנות התשעים של המאה ה 20, כנ"ל גם כשהבוסנים נטבחו, וכנ"ל גם כיום שנטבחים מאות אלפים בדארפור, בסין ובמקומות אחרים בעולם, והרשימה שנתתי היא רק חלקית.

    באופן הפשוט והציני ביותר, לכל עם, אומה או קבוצה אנושית אחרת יש את האינטרסים שלהם שלא ירצו לסכן, ובטח לא במחיר מלחמה בקבוצה אנושית אחרת, אם זו לא תשרת בעיקר את אותה קבוצה המתערבת בסכסוך לא לה.

    מעבר לזה, לצערי העמוק מאוד אנחנו לא שונים במאום משאר אומות העולם, לא בצביעות שלנו ולא בשתיקה ולא בהתעלמות שלנו מצרותיהם של אחרים. שתקנו ולא התערבנו בטבח של הבוסנים, שתקנו ולא התערבנו בטבח שברואנדה, ואנחנו ממשיכים לשתוק ולא להתערב בטבח שנערך בבורמה, בדארפור, אצל הטורקים שטובחים בכורדים ובמקומות אחרים בעולם. יתירה מזו: אנחנו תומכים במשטרים אפלים ברחבי העולם בעיסקאות נשק ובייעוץ צבאי לממשלות שמדכאות ורוצחות את האזרחים שלהם.

    על מה לנו להלין? ובמיוחד אולי, כפי שאתה בעצמך ציינת בראש רשימתך, כשמוסדות המדינה שלנו מתעמרים בניצולי-שואה ובאוכלוסיות אחרות פה שכל כך אוהבים להגדיר אותן כ "חלשות", חלשות אך ורק משום שהחמדנות שלהם והכישורים שלהם לממש חמדנות זו הם קטנים בהרבה מאוד מאלה שנקראים "העשירונים העליונים".

סגור לתגובות.